Күні:Сынып: 5Сабақ 12 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Біздің айналамыздағы ақпарат |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.2.1.1-әртүрлі ақпаратты атап шығу және көрсету |
Сабақтың мақсаттары | Барлығы:Ақпарат туралы түсінігін қалыптастырадыКөбі: Анық сөйлеу арқылы, тақырыпты талқылайды.Кейбірі: Анық және толық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді. |
Жетістік критерийлері | оқушылар сыни тұрғыдан ойлана алады;тақырып мазмұнын өздігінен ізденіп, топ жұмысына белсене араласып, өзін өзі реттеуді қалыптастырады; оқушылар алған білімдерін тиянақтауға, пысықтауға, өздіктерінен жұмыс жасай білуге үйренеді; есеп шығару, салыстыру, талдай білу дағдылары қалыптасады;
|
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыс | Сурет өнер |
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. |
Тілдік құзыреттілік | Табиғатқа саяхат. . |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы5 минут |
Оқушылар және барлық сабаққа қатысушылардың арқаларына сандар жапсырылады. Сол сандарды белгі берілген уақытта дұрыс құрастыру қажет.
Бағалау критерийі:БілімділігіОйлау жылдамдығыМатематикалық тіліТоппен жұмыс жасауыЖекелей жұмыс жасауы 2 мин |
Жаттығулар көрсетілімі немесе видео материалдар.
|
Сабақтың ортасы8 минут
1 минут
5 минут
3 минут16 минут
| Жаңа сабақты түсіндіруОқулықтағы тапсырмаларды орындау.Тақырып бойынша жинақталған ресурстармен танысу.Ақпарат-сақтау, түрлендіру, жөнелту және пайдалану нысаны болып табылатын қоршаған әлем туралы мәліметтер
Ақпараттың түрлеріАдамның ақпаратты қандай ақпараттық арнамен қабылдауына байланысты, ол әртүрлі болады. Ақпаратты қабылдаушы-адам. Ақпарат ұйқыдан оянатын уақыт келгені тәралы мәліметті жеткізіп тұр. Ақпараттың мұндай түрі естілетін ақпарат деп аталады.
Ақпараттың қасиеттеріАқпарат толықнемесе толық емес болуы мүмкін. Мысалы, сендердің достарың «Ертең» десін. Егер сендер достарыңа: «Біз киноға қашан барамыз?» деген сұрақ қойған болсаңдар, онда бұл ақпарат түсінікті болады, себебі-ол толық емес. Ақпараттың бұл қасиеті толықтылық деп аталады.
|
Сергіту сәтіСұрақ парақшалары.
Оқулық, дәптерлер.
Ойын ойнайық. |
Сабақтың соңы2 минут
| Сабақты бекіту:«Ақпарат» термині туралы жаңадан не білдіңдер?Сендерге қандай ақпарат тасығыштар белгілі?Қазіргі кезде ақпараттың қандай түрлері бар?Адам ақпаратты қандай сезім мүшелері арқылы қабылдайды?Ақпараттың қасиеттерін атаңдар
РефлексияБүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау. |
Смайликтер |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? Сөйлеу-речи-speeches
| Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие) |
Қолдау көрсету.Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
| Өнер, ана тілі сабағыОқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |