Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шеримова.Е |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
5.02.2024ж |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 «А» Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ойнай білу де – өнер. «Елдестің ойыны» 61-сабақ Оспанхан Әубәкіров |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.5.1 көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтау |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қояды және жауап береді Көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтайды |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап, Ізденімпаз,жасампаз тұлға |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезең Топқа бөлу: Ұлттық ойындар арқылы топтарға бөлінеді 1-топ «Орамал тастау» ойыны 2-топ «Асық»ойыны 3-топ «Теңге алу»ойыны 4-топ «Соқыртеке» ойыны Ширату тапсырмасы: Қой асығы демеңдер, Қолыңа жақса, сақа ғой Жасы кіші демеңдер, Ақылы асса, аға ғой Сабақ мақсатымен танысады |
Топтар таңдаған ұлттық ойындары туралы түсінік береді Сабақ мақсатымен танысады |
Оқиғаның негізінде сюжеттің дамуын болжайды |
Слайд |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 28мин |
Жаңа сабақ Автормен танысу Оспанхан Әубәкіров (1934-1986) Алматы облысы Жамбыл ауданы Үшбұлақ ауылында туған. Ақынның «Күлеміз-ау», «Қағаз қалпақ» және т.б жыр жинақтары бар. 1-тапсырма Оспанхан Әубәкіров «Елдестің ойыны» мәтінін «Бағытталған оқу» әдісі арқылы оқу. Мәтінннің бір бөлігін оқығанна кейін оқиға қалай жалғасады деп оқушылардан сұраңыз. Оқушылар өз ойын білдіргеннен кейін келесі бөлігін оқып, жасаған болжамдарымен салыстыру. Осылайша мәтінді тұтас оқиды. 2-тапсырма «Ойлан, Жұптас, Пікірлес» әдісі Оқушыларға қандай да болмасын сұрақ, тапсырма берілгенен кейін оларды тыңғылықты орындауға бағытталған интербелсенді тәсіл. Тақтада сұрақ/тапсырма жазылғаннан кейін әрбір оқушы жекеше өз ойлары мен пікірін берілген уақыт ішінде (2-3 минут) қағазға түсіреді. Содан кейін оқушы жұбымен жазғанын 3-4 минут талқылайды, пікірлеседі. -Елдестің іс-әрекетіне өз көзқарасыңды білдір. -Балалар Елдестің асығын арқардың асығы дегенге өз ойыңды айт -Асық ойынының ерекшелігі туралы түсіндірме беріп көр |
Мәтін авторымен танысады Өз ойын білдіргеннен кейін келесі бөлігін оқып, жасаған болжамдарымен салыстырады Тақтада сұрақ/тапсырма жазылғаннан кейін әрбір оқушы жекеше өз ойлары мен пікірін берілген уақыт ішінде (2-3 минут) қағазға түсіреді. |
Дескриптор Кейіпкердің іс-әрекетіне қарап, мінез-құлқын айтады; Сөздерді мағынасына қарай орынды қолданады; Оқиғаның соңын болжап айтады; Шығарманың құрылымын анықтайды Қолдануға бағалауға негізделген сұрақтар қояды және жауап береді |
Оқулық https://www.google.kz/search?q=оспанхан+әубәкіров+суреті&rlz |
||||||||||||||||
|
Сергіту сәті 2мин |
Сергіту сәті |
Сәйкесінше қимылмен көрсетеді |
Тамаша! |
слайд |
||||||||||||||||
|
|
3-тапсырма Мәтіннің композициялық құрылымына талдау жасау
4-тапсырма Аяқталу бөліміндегі жазбаға түсіндірме береді. Оқушылар өздерінің ойларын ортаға салады. Оқиға қосып мәтінді жалғастырып жазады.
ЕБҚ.Жұмыс дәптері 1-тапсырма 16-бет Сұраққа жауап бер. ЕҚБ.Жұмыс дәптері 2-тапсырма 16-бет Анықта.Суретте мәтіндегі қай оқиға бейнеленген? |
Мәтіннің композициялық құрылымына талдау жасайды Аяқталу бөліміндегі жазбаға түсіндірме береді. Оқушылар өздерінің ойларын ортаға салады. Оқиға қосып мәтінді жалғастырып жазады |
Көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтайды Мәтіннің композициялық құрылымына талдау жасайды Ойларын ортаға салады. Оқиға қосып мәтінді жалғастырып жазады |
оқулық |
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10мин |
Бекіту Сұрақ-жауап Үй тапсырмасы: Кері байланыс:
|
Кері байланыс жасайды |
1-10ұпай Өз-өздерін бағалайды |
|
||||||||||||||||
Қосымша 1
|
«Орамал тастау» ойыны |
«Асық» ойыны |
|
«Теңге алу» ойыны |
«Соқыртеке» ойыны |
Қосымша 2

Қосымша 3
|
Құрылымы |
Оқиғалар тізбегі |
|
Басталуы |
|
|
Жалғасуы |
1. 2. Асықтан ұтылған балалардың дауы 3. |
|
Аяқталуы |
|
|
Құрылымы |
Оқиғалар тізбегі |
|
Басталуы |
|
|
Жалғасуы |
1. 2. Асықтан ұтылған балалардың дауы 3. |
|
Аяқталуы |
|
|
Құрылымы |
Оқиғалар тізбегі |
|
Басталуы |
|
|
Жалғасуы |
1. 2. Асықтан ұтылған балалардың дауы 3. |
|
Аяқталуы |
|
|
Құрылымы |
Оқиғалар тізбегі |
|
Басталуы |
|
|
Жалғасуы |
1. 2. Асықтан ұтылған балалардың дауы 3. |
|
Аяқталуы |
|
Қосымша 4
|
Құрылымы |
Оқиғалар тізбегі |
|
Мәтіннің аяқталуы |
Түсіндірме |
|
Ертеректе «Асық ойнаған азар, доп ойнаған тозар»деген мақал болған. Сол доп ешкімді тоздырмай-ақ, қызығып ойнайтын футбол ойынына ұласты. |
|
|
Құрылымы |
Оқиғалар тізбегі |
|
Мәтіннің аяқталуы |
Түсіндірме |
|
Ертеректе «Асық ойнаған азар, доп ойнаған тозар»деген мақал болған. Сол доп ешкімді тоздырмай-ақ, қызығып ойнайтын футбол ойынына ұласты. |
|
|
Құрылымы |
Оқиғалар тізбегі |
|
Мәтіннің аяқталуы |
Түсіндірме |
|
Ертеректе «Асық ойнаған азар, доп ойнаған тозар»деген мақал болған. Сол доп ешкімді тоздырмай-ақ, қызығып ойнайтын футбол ойынына ұласты. |
|
|
Құрылымы |
Оқиғалар тізбегі |
|
Мәтіннің аяқталуы |
Түсіндірме |
|
Ертеректе «Асық ойнаған азар, доп ойнаған тозар»деген мақал болған. Сол доп ешкімді тоздырмай-ақ, қызығып ойнайтын футбол ойынына ұласты. |
|
Қосымша 5
Өте жақсы түсіндім
Түсіндім
Жақсы түсіндім
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
61 саб әдебиеттік оқу 4 сынып сабақ жоспары
61 саб әдебиеттік оқу 4 сынып сабақ жоспары
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шеримова.Е |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
5.02.2024ж |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 «А» Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ойнай білу де – өнер. «Елдестің ойыны» 61-сабақ Оспанхан Әубәкіров |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.5.1 көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтау |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қояды және жауап береді Көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтайды |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап, Ізденімпаз,жасампаз тұлға |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезең Топқа бөлу: Ұлттық ойындар арқылы топтарға бөлінеді 1-топ «Орамал тастау» ойыны 2-топ «Асық»ойыны 3-топ «Теңге алу»ойыны 4-топ «Соқыртеке» ойыны Ширату тапсырмасы: Қой асығы демеңдер, Қолыңа жақса, сақа ғой Жасы кіші демеңдер, Ақылы асса, аға ғой Сабақ мақсатымен танысады |
Топтар таңдаған ұлттық ойындары туралы түсінік береді Сабақ мақсатымен танысады |
Оқиғаның негізінде сюжеттің дамуын болжайды |
Слайд |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 28мин |
Жаңа сабақ Автормен танысу Оспанхан Әубәкіров (1934-1986) Алматы облысы Жамбыл ауданы Үшбұлақ ауылында туған. Ақынның «Күлеміз-ау», «Қағаз қалпақ» және т.б жыр жинақтары бар. 1-тапсырма Оспанхан Әубәкіров «Елдестің ойыны» мәтінін «Бағытталған оқу» әдісі арқылы оқу. Мәтінннің бір бөлігін оқығанна кейін оқиға қалай жалғасады деп оқушылардан сұраңыз. Оқушылар өз ойын білдіргеннен кейін келесі бөлігін оқып, жасаған болжамдарымен салыстыру. Осылайша мәтінді тұтас оқиды. 2-тапсырма «Ойлан, Жұптас, Пікірлес» әдісі Оқушыларға қандай да болмасын сұрақ, тапсырма берілгенен кейін оларды тыңғылықты орындауға бағытталған интербелсенді тәсіл. Тақтада сұрақ/тапсырма жазылғаннан кейін әрбір оқушы жекеше өз ойлары мен пікірін берілген уақыт ішінде (2-3 минут) қағазға түсіреді. Содан кейін оқушы жұбымен жазғанын 3-4 минут талқылайды, пікірлеседі. -Елдестің іс-әрекетіне өз көзқарасыңды білдір. -Балалар Елдестің асығын арқардың асығы дегенге өз ойыңды айт -Асық ойынының ерекшелігі туралы түсіндірме беріп көр |
Мәтін авторымен танысады Өз ойын білдіргеннен кейін келесі бөлігін оқып, жасаған болжамдарымен салыстырады Тақтада сұрақ/тапсырма жазылғаннан кейін әрбір оқушы жекеше өз ойлары мен пікірін берілген уақыт ішінде (2-3 минут) қағазға түсіреді. |
Дескриптор Кейіпкердің іс-әрекетіне қарап, мінез-құлқын айтады; Сөздерді мағынасына қарай орынды қолданады; Оқиғаның соңын болжап айтады; Шығарманың құрылымын анықтайды Қолдануға бағалауға негізделген сұрақтар қояды және жауап береді |
Оқулық https://www.google.kz/search?q=оспанхан+әубәкіров+суреті&rlz |
||||||||||||||||
|
Сергіту сәті 2мин |
Сергіту сәті |
Сәйкесінше қимылмен көрсетеді |
Тамаша! |
слайд |
||||||||||||||||
|
|
3-тапсырма Мәтіннің композициялық құрылымына талдау жасау
4-тапсырма Аяқталу бөліміндегі жазбаға түсіндірме береді. Оқушылар өздерінің ойларын ортаға салады. Оқиға қосып мәтінді жалғастырып жазады.
ЕБҚ.Жұмыс дәптері 1-тапсырма 16-бет Сұраққа жауап бер. ЕҚБ.Жұмыс дәптері 2-тапсырма 16-бет Анықта.Суретте мәтіндегі қай оқиға бейнеленген? |
Мәтіннің композициялық құрылымына талдау жасайды Аяқталу бөліміндегі жазбаға түсіндірме береді. Оқушылар өздерінің ойларын ортаға салады. Оқиға қосып мәтінді жалғастырып жазады |
Көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтайды Мәтіннің композициялық құрылымына талдау жасайды Ойларын ортаға салады. Оқиға қосып мәтінді жалғастырып жазады |
оқулық |
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10мин |
Бекіту Сұрақ-жауап Үй тапсырмасы: Кері байланыс:
|
Кері байланыс жасайды |
1-10ұпай Өз-өздерін бағалайды |
|
||||||||||||||||
Қосымша 1
|
«Орамал тастау» ойыны |
«Асық» ойыны |
|
«Теңге алу» ойыны |
«Соқыртеке» ойыны |
Қосымша 2

Қосымша 3
|
Құрылымы |
Оқиғалар тізбегі |
|
Басталуы |
|
|
Жалғасуы |
1. 2. Асықтан ұтылған балалардың дауы 3. |
|
Аяқталуы |
|
|
Құрылымы |
Оқиғалар тізбегі |
|
Басталуы |
|
|
Жалғасуы |
1. 2. Асықтан ұтылған балалардың дауы 3. |
|
Аяқталуы |
|
|
Құрылымы |
Оқиғалар тізбегі |
|
Басталуы |
|
|
Жалғасуы |
1. 2. Асықтан ұтылған балалардың дауы 3. |
|
Аяқталуы |
|
|
Құрылымы |
Оқиғалар тізбегі |
|
Басталуы |
|
|
Жалғасуы |
1. 2. Асықтан ұтылған балалардың дауы 3. |
|
Аяқталуы |
|
Қосымша 4
|
Құрылымы |
Оқиғалар тізбегі |
|
Мәтіннің аяқталуы |
Түсіндірме |
|
Ертеректе «Асық ойнаған азар, доп ойнаған тозар»деген мақал болған. Сол доп ешкімді тоздырмай-ақ, қызығып ойнайтын футбол ойынына ұласты. |
|
|
Құрылымы |
Оқиғалар тізбегі |
|
Мәтіннің аяқталуы |
Түсіндірме |
|
Ертеректе «Асық ойнаған азар, доп ойнаған тозар»деген мақал болған. Сол доп ешкімді тоздырмай-ақ, қызығып ойнайтын футбол ойынына ұласты. |
|
|
Құрылымы |
Оқиғалар тізбегі |
|
Мәтіннің аяқталуы |
Түсіндірме |
|
Ертеректе «Асық ойнаған азар, доп ойнаған тозар»деген мақал болған. Сол доп ешкімді тоздырмай-ақ, қызығып ойнайтын футбол ойынына ұласты. |
|
|
Құрылымы |
Оқиғалар тізбегі |
|
Мәтіннің аяқталуы |
Түсіндірме |
|
Ертеректе «Асық ойнаған азар, доп ойнаған тозар»деген мақал болған. Сол доп ешкімді тоздырмай-ақ, қызығып ойнайтын футбол ойынына ұласты. |
|
Қосымша 5
Өте жақсы түсіндім
Түсіндім
Жақсы түсіндім
шағым қалдыра аласыз













