|
Мектеп |
№ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
2 С. Ауызша көбету және бөлу |
|||||
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
68 сабақ. 1.000 көлемінде көбейту және бөлу ( Математика 2 бөлім 67 - 68 бет Алматыкітап баспасы, 2018 ж.) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.1.2.9 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні біртаңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
||
|
Психалогия лық ахуал қалыпта стыру Тренинг ережесі Алдыңғы білім 3 минут |
Матаематика керек әр күнге, Математика керек әр кімге. Есеп қажет өмірде Есепсіз білім, білім бе?
67 сабақ. Толық ондық мен жүздіктерді көбейту және бөлу «Біліміңді пысықта» әдісі Жазылым; 66 бет 7 есеп
30 * 3 = 888 + 8 = 666 + 6 = 300 * 2 = 20 * 3 = 450 + 90 = 7 + 343 = 200 * 3 = 60 : 3 = 245 + 60 = 160 – 80 = 600 : 2 = 60 : 2 = 1.000 – 450 = 550 + 200 = 600 : 3 = |
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз! 7 30 * 3 =90 888 + 8 = 896 20 * 3 = 60 450 + 90 = 540 60 : 3 = 20 245 + 60 = 305 60 : 2 = 30 1.000 – 450 = 550
666 + 6 = 672 300 * 2 = 600 7 + 343 = 350 200 * 3 =600 160 – 80 = 80 600 : 2 =300 550 + 200 = 750 600 : 3 =200 |
Қ.Б Керемет! Дескриптор Есепті шығарады 1 балл |
Оқулық 66 бет |
||
|
Сабаққа кіріспе 15 минут ұжымдық жұмыс
|
Сынып жұмысы 68 сабақ. 1.000 көлемінде көбейту және бөлу
Көркем жазу 2.400 2.400 2.500 2.500 Оқулықпен жұмыс 1 тапсырма «Ой қозғау» әдісі Жазылым; 67 бет 1 есеп Ландшафт – белгілі бір аймақтың жалпы көрінісі, жер бедері.
4 * 7 =28 40 * 7 = 4 онд * 7 = 28 онд = 280 6 * 70 7 * 4 = 28 7 * 40 = 280 70 * 6 28 : 7 = 4 280 : 7 = 280 онд : 7 = 4 онд = 40 28 : 6 28 : 4 = 7 280 : 40 = 7 28 : 70
Жазылым; 67 бет 2 есеп
6 * 80 = 80 * 7 = 6 * 40 = 10 * 40 = 50 * 6 = 540 : 9 = 90 * 6 = 23 * 10 = 450 : 9 = 630 : 9 = 270 : 9 = 400 : 10 = 810 : 9 = 480 : 80 = 400 : 80 = 700 : 100 =
|
Сабақ мақсатын хабарлайды
6 * 70 = 420 6 * 7 онд = 42 онд 70 * 6 = 420 7 онд * 6 = 42 онд 420 : 6 = 70 42 онд : 6 = 7 онд 420 : 70 = 6 42 онд : 7 онд = 6 2 6 * 80 =480 80 * 7 = 560 50 * 6 =300 540 : 9 = 60 450 : 9 =50 630 : 9 = 70 810 : 9 =90 480 : 80 = 6
6 * 40 =240 10 * 40 =400 90 * 6 =540 23 * 10 =230 270 : 9 = 30 400 : 10 =40 400 : 80 =5 700 : 100 =7 |
Дескриптор Есепті шығарады 1 балл Дескриптор Есепті шығарады 1 балл |
Оқулық 67 бет |
||
|
Сабақтың ортасы 16 минут жеке жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс 2 тапсырма «Біліміңді қолдан» әдісі Жазылым; 67 бет 3 есеп
А) Саябақтың ландшафт картасына қара. Сурет бойынша:
Ә) Сурет бойынша есептер құрастырып, оларды шығар.
Жазылым; 68 бет 4 есеп
Жазылым; 68 бет 6 есеп
А) 180 теңгеге бірдей 6 қалам сатып алынды. 270 теңгеге осындай қанша қалам сатып алуға болады? Ә) Пойыздың 3 плацкарт вагонында 180 орын бар. Осындай 7 вагонда қанша орын болады? Б) 6 кг алмадан 3 л шырын алуға болады. 180 кг алмадан қанша литр шырын алуға болады? В) 100 кг алмадан 50 кг тосып қайнатты. 200 кг аламадан қанша килограмм тосып дайындауға болады? |
3 А) a = 60 м b = 2 м S = a * b = 60 * 2 =
120 1.S =
100 S = a * a a = 10 м 2.a = 30 м b = 20 м S = 30 * 20 =
600 Ә) а = 40 м b = 20 м S -
? S = a * b =
40 м
*
20 м
=
800 Ж: Үйдің ауданы –
800 4 5 * 100 = 500 600 : 100 = 6 9 * 10 = 90 1.000 : 10 = 100 90 * 10 = 900 340 : 10 = 34 100 * 8 = 800 700 : 100 = 7 10 * 60 = 600 670 : 10 = 67 10 * 7 = 70 800 : 10 = 80 100 * 8 = 800 530 : 10 = 53 7 * 100 = 700 450 : 10 = 45 6 А) 180 тг – 6 қ 270 тг - ? қ Ш: 180 : 6 = 30 тг 270 : 30 = 9 Ж: 9 қалам – 270 тг Ә) 3 п. В – 180 орын 7 вагон - ? орын Ш: 180 : 3 = 60 90 * 7 = 420 орын Ж: 420 орын бар Б) 6 кг – 3 л 180 кг - , л Ш: 6 : 3 = 2 кг 180 : 2 = 90 л Ж: 90 л шырын В) 100 кг – 50 кг 200 кг - , кг Ш: 100 : 50 = 2 200 : 2 = 100 кг Ж: 100 кг |
Дескриптор Есепті шығарады 1балл Дескриптор Есепті шығар 2 балл Дескриптор Шартын жазады 1 балл Есептерді шығарады 1 балл Жауабын жазады 1 балл |
Оқулық 67 бет
Оқулық 68 бет
|
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут ұжымдық жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс 3 тапсырма «Біліміңді қорытындыла» әдісі Жазылым; 68 бет 7 есеп
10 * ( 77 + 23 ) : 10 = 10 * ( 45 – 40 ) : 10 = 10 * ( 888 – 880 ) : 10 = 100 * ( 2 + 6 ) : 100 = 10 * ( 32 + 68 ) : 10 = 100 * ( 4 + 5 ) : 100 =
Үйге тапсырма: 68 бет 8 есеп |
7 10 * ( 77 + 23 ) : 10 =10 * 100 : 10 = 1000 : 10 =100 10 * ( 888 – 880 ) : 10 =10 * 8 : 10 = 80 : 10 = 8 10 * ( 32 + 68 ) : 10 =10 * 100 : 10 = 100 10 * ( 45 – 40 ) : 10 =10 * 5 : 10 = 5 100 * ( 2 + 6 ) : 100 = 8 100 * ( 4 + 5 ) : 100 = 9 |
Дескриптор Есепті шығарады 1 балл |
Оқулық 68 бет |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
68 сабақ. 1.000 көлемінде көбейту және бөлу
68 сабақ. 1.000 көлемінде көбейту және бөлу
|
Мектеп |
№ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
2 С. Ауызша көбету және бөлу |
|||||
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
68 сабақ. 1.000 көлемінде көбейту және бөлу ( Математика 2 бөлім 67 - 68 бет Алматыкітап баспасы, 2018 ж.) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.1.2.9 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні біртаңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
||
|
Психалогия лық ахуал қалыпта стыру Тренинг ережесі Алдыңғы білім 3 минут |
Матаематика керек әр күнге, Математика керек әр кімге. Есеп қажет өмірде Есепсіз білім, білім бе?
67 сабақ. Толық ондық мен жүздіктерді көбейту және бөлу «Біліміңді пысықта» әдісі Жазылым; 66 бет 7 есеп
30 * 3 = 888 + 8 = 666 + 6 = 300 * 2 = 20 * 3 = 450 + 90 = 7 + 343 = 200 * 3 = 60 : 3 = 245 + 60 = 160 – 80 = 600 : 2 = 60 : 2 = 1.000 – 450 = 550 + 200 = 600 : 3 = |
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз! 7 30 * 3 =90 888 + 8 = 896 20 * 3 = 60 450 + 90 = 540 60 : 3 = 20 245 + 60 = 305 60 : 2 = 30 1.000 – 450 = 550
666 + 6 = 672 300 * 2 = 600 7 + 343 = 350 200 * 3 =600 160 – 80 = 80 600 : 2 =300 550 + 200 = 750 600 : 3 =200 |
Қ.Б Керемет! Дескриптор Есепті шығарады 1 балл |
Оқулық 66 бет |
||
|
Сабаққа кіріспе 15 минут ұжымдық жұмыс
|
Сынып жұмысы 68 сабақ. 1.000 көлемінде көбейту және бөлу
Көркем жазу 2.400 2.400 2.500 2.500 Оқулықпен жұмыс 1 тапсырма «Ой қозғау» әдісі Жазылым; 67 бет 1 есеп Ландшафт – белгілі бір аймақтың жалпы көрінісі, жер бедері.
4 * 7 =28 40 * 7 = 4 онд * 7 = 28 онд = 280 6 * 70 7 * 4 = 28 7 * 40 = 280 70 * 6 28 : 7 = 4 280 : 7 = 280 онд : 7 = 4 онд = 40 28 : 6 28 : 4 = 7 280 : 40 = 7 28 : 70
Жазылым; 67 бет 2 есеп
6 * 80 = 80 * 7 = 6 * 40 = 10 * 40 = 50 * 6 = 540 : 9 = 90 * 6 = 23 * 10 = 450 : 9 = 630 : 9 = 270 : 9 = 400 : 10 = 810 : 9 = 480 : 80 = 400 : 80 = 700 : 100 =
|
Сабақ мақсатын хабарлайды
6 * 70 = 420 6 * 7 онд = 42 онд 70 * 6 = 420 7 онд * 6 = 42 онд 420 : 6 = 70 42 онд : 6 = 7 онд 420 : 70 = 6 42 онд : 7 онд = 6 2 6 * 80 =480 80 * 7 = 560 50 * 6 =300 540 : 9 = 60 450 : 9 =50 630 : 9 = 70 810 : 9 =90 480 : 80 = 6
6 * 40 =240 10 * 40 =400 90 * 6 =540 23 * 10 =230 270 : 9 = 30 400 : 10 =40 400 : 80 =5 700 : 100 =7 |
Дескриптор Есепті шығарады 1 балл Дескриптор Есепті шығарады 1 балл |
Оқулық 67 бет |
||
|
Сабақтың ортасы 16 минут жеке жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс 2 тапсырма «Біліміңді қолдан» әдісі Жазылым; 67 бет 3 есеп
А) Саябақтың ландшафт картасына қара. Сурет бойынша:
Ә) Сурет бойынша есептер құрастырып, оларды шығар.
Жазылым; 68 бет 4 есеп
Жазылым; 68 бет 6 есеп
А) 180 теңгеге бірдей 6 қалам сатып алынды. 270 теңгеге осындай қанша қалам сатып алуға болады? Ә) Пойыздың 3 плацкарт вагонында 180 орын бар. Осындай 7 вагонда қанша орын болады? Б) 6 кг алмадан 3 л шырын алуға болады. 180 кг алмадан қанша литр шырын алуға болады? В) 100 кг алмадан 50 кг тосып қайнатты. 200 кг аламадан қанша килограмм тосып дайындауға болады? |
3 А) a = 60 м b = 2 м S = a * b = 60 * 2 =
120 1.S =
100 S = a * a a = 10 м 2.a = 30 м b = 20 м S = 30 * 20 =
600 Ә) а = 40 м b = 20 м S -
? S = a * b =
40 м
*
20 м
=
800 Ж: Үйдің ауданы –
800 4 5 * 100 = 500 600 : 100 = 6 9 * 10 = 90 1.000 : 10 = 100 90 * 10 = 900 340 : 10 = 34 100 * 8 = 800 700 : 100 = 7 10 * 60 = 600 670 : 10 = 67 10 * 7 = 70 800 : 10 = 80 100 * 8 = 800 530 : 10 = 53 7 * 100 = 700 450 : 10 = 45 6 А) 180 тг – 6 қ 270 тг - ? қ Ш: 180 : 6 = 30 тг 270 : 30 = 9 Ж: 9 қалам – 270 тг Ә) 3 п. В – 180 орын 7 вагон - ? орын Ш: 180 : 3 = 60 90 * 7 = 420 орын Ж: 420 орын бар Б) 6 кг – 3 л 180 кг - , л Ш: 6 : 3 = 2 кг 180 : 2 = 90 л Ж: 90 л шырын В) 100 кг – 50 кг 200 кг - , кг Ш: 100 : 50 = 2 200 : 2 = 100 кг Ж: 100 кг |
Дескриптор Есепті шығарады 1балл Дескриптор Есепті шығар 2 балл Дескриптор Шартын жазады 1 балл Есептерді шығарады 1 балл Жауабын жазады 1 балл |
Оқулық 67 бет
Оқулық 68 бет
|
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут ұжымдық жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс 3 тапсырма «Біліміңді қорытындыла» әдісі Жазылым; 68 бет 7 есеп
10 * ( 77 + 23 ) : 10 = 10 * ( 45 – 40 ) : 10 = 10 * ( 888 – 880 ) : 10 = 100 * ( 2 + 6 ) : 100 = 10 * ( 32 + 68 ) : 10 = 100 * ( 4 + 5 ) : 100 =
Үйге тапсырма: 68 бет 8 есеп |
7 10 * ( 77 + 23 ) : 10 =10 * 100 : 10 = 1000 : 10 =100 10 * ( 888 – 880 ) : 10 =10 * 8 : 10 = 80 : 10 = 8 10 * ( 32 + 68 ) : 10 =10 * 100 : 10 = 100 10 * ( 45 – 40 ) : 10 =10 * 5 : 10 = 5 100 * ( 2 + 6 ) : 100 = 8 100 * ( 4 + 5 ) : 100 = 9 |
Дескриптор Есепті шығарады 1 балл |
Оқулық 68 бет |
||
шағым қалдыра аласыз
















