|
Бөлім:Тарихи тұлғалар |
МЕКТЕП: №26 |
|||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
|||||
|
СЫНЫП: 6 |
Қатысқандар : Қатыспағандар: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алаш қайраткері-Міржақып Дулатұлы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.7.1. Энциклопедия, сөздік, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпараттарды алу, авторына сілтеме жасау. 6.4.3.1. Көнерген сөз, эвфемизм, дисфемизм, табу сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу. |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
-Энциклопедия, сөздік, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпараттарды алу, авторына сілтеме жасайды. -Көнерген сөз, эвфемизм, дисфемизм, табу сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажыратады. |
|||||
|
Жоспар: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал.
1.Алаштың көрнекті қайраткері М.Дулатұлының өмірінен қандай ақпарат білесіңдер? 2. М.Дулатұлының «Оян, қазақ!», «Бақытсыз Жамал» кітаптары туралы не білесіңдер? 3. Міржақыптың тағы қандай шығармаларымен таныссыңдар? 4. Міржақып Дулатұлымен бір кезеңде өмір сүрген қандай қоғам қайраткерлерін білесіңдер? Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Мәтінді түсініп оқып, ондағы ақпаратты сызба бойынша топтастырыңдар. БАҚ, энциклопедиялық, ғылыми-көпшілік деректерге сілтеме жасаңдар.
Оқылым мәтіні.
Дескриптор
ҚБ ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН. 4-тапсырма. Берілген сөздерді түрлеріне қарай ажыратып, кестеге жазыңдар.
Жасақ, жасақшы, заңдастыру, барымта, деканат, төре, төреші, әскер. Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. Бүгінгі тақырыпты 2 дәйексөзбен қорытып, «Қосжазба күнделігін» толтырыңдар. Жұпта талқылаңдар.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Оқушылар өздері білетін ақпараттарын ортаға салып, сұрақтарға жауап береді. Бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. Мәтінді түсініп оқып, ондағы ақпаратты сызба бойынша топтастырыңдар. БАҚ, энциклопедиялық, ғылыми-көпшілік деректерге сілтеме жасаңдар. ЕБҚ: мәтінді оқиды, мазмұндап береді. Берілген сөздерді түрлеріне қарай ажыратып, кестеге жазады. ЕБҚ: жұптасып жұмыс жасайды. Бүгінгі тақырыпты 2 дәйексөзбен қорытып, «Қосжазба күнделігін» толтырады. Жұпта талқылайды. |
ҚБ
ҚБ 3 балл ҚБ 4 балл ҚБ 3балл
|
6-сынып «Қазақ тілі» оқулығы (Алтынбек Құмыр зақұлы) |
||
|
Рефлексия |
Кері байланыс:
Үй тапсырмасы&5-тапсырма |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
6-сынып. 2-тоқсан Міржақып Дулатұлы
6-сынып. 2-тоқсан Міржақып Дулатұлы
|
Бөлім:Тарихи тұлғалар |
МЕКТЕП: №26 |
|||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
|||||
|
СЫНЫП: 6 |
Қатысқандар : Қатыспағандар: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алаш қайраткері-Міржақып Дулатұлы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.7.1. Энциклопедия, сөздік, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпараттарды алу, авторына сілтеме жасау. 6.4.3.1. Көнерген сөз, эвфемизм, дисфемизм, табу сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу. |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
-Энциклопедия, сөздік, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпараттарды алу, авторына сілтеме жасайды. -Көнерген сөз, эвфемизм, дисфемизм, табу сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажыратады. |
|||||
|
Жоспар: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал.
1.Алаштың көрнекті қайраткері М.Дулатұлының өмірінен қандай ақпарат білесіңдер? 2. М.Дулатұлының «Оян, қазақ!», «Бақытсыз Жамал» кітаптары туралы не білесіңдер? 3. Міржақыптың тағы қандай шығармаларымен таныссыңдар? 4. Міржақып Дулатұлымен бір кезеңде өмір сүрген қандай қоғам қайраткерлерін білесіңдер? Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Мәтінді түсініп оқып, ондағы ақпаратты сызба бойынша топтастырыңдар. БАҚ, энциклопедиялық, ғылыми-көпшілік деректерге сілтеме жасаңдар.
Оқылым мәтіні.
Дескриптор
ҚБ ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН. 4-тапсырма. Берілген сөздерді түрлеріне қарай ажыратып, кестеге жазыңдар.
Жасақ, жасақшы, заңдастыру, барымта, деканат, төре, төреші, әскер. Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. Бүгінгі тақырыпты 2 дәйексөзбен қорытып, «Қосжазба күнделігін» толтырыңдар. Жұпта талқылаңдар.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Оқушылар өздері білетін ақпараттарын ортаға салып, сұрақтарға жауап береді. Бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. Мәтінді түсініп оқып, ондағы ақпаратты сызба бойынша топтастырыңдар. БАҚ, энциклопедиялық, ғылыми-көпшілік деректерге сілтеме жасаңдар. ЕБҚ: мәтінді оқиды, мазмұндап береді. Берілген сөздерді түрлеріне қарай ажыратып, кестеге жазады. ЕБҚ: жұптасып жұмыс жасайды. Бүгінгі тақырыпты 2 дәйексөзбен қорытып, «Қосжазба күнделігін» толтырады. Жұпта талқылайды. |
ҚБ
ҚБ 3 балл ҚБ 4 балл ҚБ 3балл
|
6-сынып «Қазақ тілі» оқулығы (Алтынбек Құмыр зақұлы) |
||
|
Рефлексия |
Кері байланыс:
Үй тапсырмасы&5-тапсырма |
|
||||
шағым қалдыра аласыз


















