Бекітемін:
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Бір айнмалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
Мектеп: Пәні: математика |
|
|
Күні: 01.02.2023ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Нұргүл Мейрманова |
|
|
Сынып: 6а |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сан аралықтары |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.2.7 - сан аралықтарын жазу үшін белгілеулерді пайдалану; 6.2.2.8 - сан аралықтарды кескіндеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- «интервал», «кесінді», «сәуле» «жартылай интервал», «ашық сәуле» ұғымдарын біледі; -сан аралықтарын жазу үшін белгілерді үйренеді; - сан аралықтарын кескіндейді; |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 минут) Ұйымдастыру 1 минут 13.45-13.46 Үй жұмысын тексеру 1 минут 13.46-13.47 Өткен материалды жандандыру 3 минут 13.47-13.50 |
І.Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу,түгелдеу -Үш топқа біріктіру үлестірме арқылы 3 топқа біріктіремін. «Жүрек, бас, қол» таңдатып, содан барып ішінен түстер арқылы үш топқа біріктіріп жіберемін. ІІ.Үй жұмысын тексеру: №914 (3;4) 3)
4)
ІІ.Өткен материалды жандандыру: Слайд арқылы сұрақтар қойылады. 1.Координаталық түзу дегеніміз не? 2.Санақ басы дегеніміз не? 3. Сандар координаталық түзуде не арқылы кескінделеді? 4. Санды теңсіздіктер дегеніміз не? 5.Қос теңсіздік дегенімізді еске түсірейікші? 5. Мысал келтіріңдерші |
Мұғаліммен сәлемдеседі. Кезекші сыныпта кім жоқ екені айтады. Таңдаған үлестірмелер бойынша үш топқа бірігіп, өз орындарына отырады. Бумеранг әдісі бойынша бір бірлерін тексереді Слайд бойынша сұрақтарға жауап береді |
Егер есеп дұрыс болса бағалау шкаласын 1 –ге көтереді Егер есеп дұрыс болса бағалау шкаласын 1 –ге көтереді |
Үлестірме 18 дана Презентация 1 бет Презентация 2 бет |
|
Сабақтың ортасы (33 минут) 12 минут 13.50-14.02 7 минут 14.02-14.09 Топтық жұмыс 3 минут 14.09-14.12 Жеке жұмыс 6 минут 14.12-14.18 Жұптық жұмыс 5 минут 14.18-14.23 |
Жаңа сабаққа дайындық: Адасқан әріптер арқылы жаңа сабақты ашып аламын: ТЕРВАЛИН ӘЛУСЕ ҚАШЫ СӘЛЕУ ДІКЕСІН ТЫЛАЙЖАР НАС ЛЫҚАРАРЫТА Жарайсыңдар бүгінгі сабағы-мыздың тақырыбы: «Сан аралықтары», ал мақсаты сан аралықтарын жазу үшін белгі-леулерді пайдалану; сан аралықтарды кескіндеу; Олай болса дәптерлеріңді ашып, бүгінгі күн ретін жазамыз. Бүгінгі жаңа тақырыбымыз «Сан аралықтары». Бүгінгі тақырыпты слайд арқылы, тақтаға сызба сызу арқылы мұғалім түсіндіреді. Жаңа сабақты түсіндіру: Координаталық түзуде a және b сандарына сәйкес нүктелерді белгілейік.
Сан аралығын оқыңдар: (ауызша)
7 9)
15)
Топтық жұмыс: №1
сәуле интервал кесінді жартылай интервал №2
сәуле интервал кесінді ашық сәуле №3
интервал кесінді ашық сәуле жартылай интервал №4
интервал кесінді ашық сәуле жартылай интервал №5
интервал сәуле ашық сәуле жартылай интервал Жеке жұмыс: І топ: №932 (1;4); №933 (1) ІІ топ: №932 (2;5); №933 (2) ІІІ топ: №932 (3;6); №933 (3) №932 1)20- дан 45-ке дейінгі; (20;45) 2)-7,8-ден 13-ке дейінгі, 13-ті қоса алғандағы; (-7.8;13] 3)минус
шексіздіктен 4) 5)−9,1-ден 2,2-ге
дейінгі -9,1мен 2,2 –ні қоса алғандағы;
6)-40
–тан №933 (1;2;3) 1) Жұптық жұмыс: №934 Берілген сан аралығын координаталық түзуде кескін-деңдер:
Әр жұпқа кезек кезек бір бір есептен беремін |
Жаңа тақырыпты ашу үшін қойылған сұрақ-тарға жауап береді Мұғалімнің түсіндір-генін мұқият тыңдап, дәптерге керек форму-лаларды жазып отырады Берілген тапсырма бойынша өз ойларын айтады, дұрыс бұрыстығын слайдтан көріп отырады. Қолдарындағы үлестір-медегі тапсырман жеке жеке оқып шығады. Әр топ тапсырманы уақытқа қарап отырып, тапсырмаларды орын-дайды. Оқушылар жеке жеке өздеріне берілген есеп-терді шығарады. Әр оқушы тақтаға шығып, шығарған есеп-терін жазады Оқушылар жұптасып өздеріне берілген есеп-терді дәптерге коорди-наталық түзуде кескіндейді. |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Егер есеп дұрыс болса бағалау шкаласын 1 –ге көтереді Топтық жұмыста мұғалім жылдамдық, есептердің дұрыстығы, ұйымшылдық жоғары ұпай -3 ұпай Дескриптор:
(2 ұпай)
жазады (1 ұпай)
Жұптық жұмыста егер есеп дұрыс болса бағалау шкаласын 1 –ге көтереді |
Презентация 3 бет Презентация 5 бет Презентация 6 бет Презентация 12 бет үлестірме шарлар орындық Презентация 13 бет ноутбук 3 штук 6 сынып оқулығы дәптер үлестірме интерактивті тақта, тақта 6 сынып оқулығы |
|
Сабақтың соңы (7 минут) Сергіту сәті: 2 минут 14.23-14.25 Үйге тапсырма 1 минут 14.25-14.26 Бағалау 2 минут 14.26-14.28 Рефлексия 2 минут 14.28-14.30 |
Сабақты қорытындылау № №2
№3 №4
№5
Үйге тапсырма: №933(4;5;6;7;8) №934 (1;3;5;7) Бағалау: жинаған ұпайларыңды күнделікке бағалаймын. Рефлексия: Classroomscreen бағдарламасы арқылы оқушылардан сабаққа кері байланыс аламын. |
Интерактивті тақтадан көрсетілген сергіту сәтіне белсене қатысады Үй жұмысын белгілеп алады Мақсаты: сабақты бекіту, қорытындылау. Тиімділігі: оқушы алған білімін жинақтап, саралай білуге дағдыланады. |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! 10-баллдык жүйе бойынша бағалау парағы |
https://wordwall.net/ru/resource/28590576 Презентация 17 бет бағалау парағы, бағалау шкаласы Classroomscreen тақтасы |
Сан аралығын оқыңдар:

7)
(20;45) 8) (-7.8;13]
9)
10)
11)
12)

13)
14)
15)
16)
17)
18)

№932
-
20- дан 45-ке дейінгі; (20;45)
-
-7,8-ден 13-ке дейінгі, 13-ті қоса алғандағы; (-7.8;13]
-
минус шексіздіктен
-ке
дейінгі; 
-
-дан плюс шексіздікке
дейінгі
-ны қоса
алғандағы; 
-
−9,1-ден 2,2-ге дейінгі -9,1мен 2,2 –ні қоса алғандағы;

-
-40 –тан
-ға дейінгі сан аралығын
жазыңдар. 
№934 Берілген сан аралығын координаталық түзуде кескіндеңдер:




7) (20;45) 8) (-7.8;13]
9)
10) 
11)
12) 
13)
14)

15)
16) 
17)
18) 
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
6-сынып Математикадан ашық сабақ
6-сынып Математикадан ашық сабақ
Бекітемін:
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Бір айнмалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
Мектеп: Пәні: математика |
|
|
Күні: 01.02.2023ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Нұргүл Мейрманова |
|
|
Сынып: 6а |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сан аралықтары |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.2.7 - сан аралықтарын жазу үшін белгілеулерді пайдалану; 6.2.2.8 - сан аралықтарды кескіндеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- «интервал», «кесінді», «сәуле» «жартылай интервал», «ашық сәуле» ұғымдарын біледі; -сан аралықтарын жазу үшін белгілерді үйренеді; - сан аралықтарын кескіндейді; |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 минут) Ұйымдастыру 1 минут 13.45-13.46 Үй жұмысын тексеру 1 минут 13.46-13.47 Өткен материалды жандандыру 3 минут 13.47-13.50 |
І.Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу,түгелдеу -Үш топқа біріктіру үлестірме арқылы 3 топқа біріктіремін. «Жүрек, бас, қол» таңдатып, содан барып ішінен түстер арқылы үш топқа біріктіріп жіберемін. ІІ.Үй жұмысын тексеру: №914 (3;4) 3)
4)
ІІ.Өткен материалды жандандыру: Слайд арқылы сұрақтар қойылады. 1.Координаталық түзу дегеніміз не? 2.Санақ басы дегеніміз не? 3. Сандар координаталық түзуде не арқылы кескінделеді? 4. Санды теңсіздіктер дегеніміз не? 5.Қос теңсіздік дегенімізді еске түсірейікші? 5. Мысал келтіріңдерші |
Мұғаліммен сәлемдеседі. Кезекші сыныпта кім жоқ екені айтады. Таңдаған үлестірмелер бойынша үш топқа бірігіп, өз орындарына отырады. Бумеранг әдісі бойынша бір бірлерін тексереді Слайд бойынша сұрақтарға жауап береді |
Егер есеп дұрыс болса бағалау шкаласын 1 –ге көтереді Егер есеп дұрыс болса бағалау шкаласын 1 –ге көтереді |
Үлестірме 18 дана Презентация 1 бет Презентация 2 бет |
|
Сабақтың ортасы (33 минут) 12 минут 13.50-14.02 7 минут 14.02-14.09 Топтық жұмыс 3 минут 14.09-14.12 Жеке жұмыс 6 минут 14.12-14.18 Жұптық жұмыс 5 минут 14.18-14.23 |
Жаңа сабаққа дайындық: Адасқан әріптер арқылы жаңа сабақты ашып аламын: ТЕРВАЛИН ӘЛУСЕ ҚАШЫ СӘЛЕУ ДІКЕСІН ТЫЛАЙЖАР НАС ЛЫҚАРАРЫТА Жарайсыңдар бүгінгі сабағы-мыздың тақырыбы: «Сан аралықтары», ал мақсаты сан аралықтарын жазу үшін белгі-леулерді пайдалану; сан аралықтарды кескіндеу; Олай болса дәптерлеріңді ашып, бүгінгі күн ретін жазамыз. Бүгінгі жаңа тақырыбымыз «Сан аралықтары». Бүгінгі тақырыпты слайд арқылы, тақтаға сызба сызу арқылы мұғалім түсіндіреді. Жаңа сабақты түсіндіру: Координаталық түзуде a және b сандарына сәйкес нүктелерді белгілейік.
Сан аралығын оқыңдар: (ауызша)
7 9)
15)
Топтық жұмыс: №1
сәуле интервал кесінді жартылай интервал №2
сәуле интервал кесінді ашық сәуле №3
интервал кесінді ашық сәуле жартылай интервал №4
интервал кесінді ашық сәуле жартылай интервал №5
интервал сәуле ашық сәуле жартылай интервал Жеке жұмыс: І топ: №932 (1;4); №933 (1) ІІ топ: №932 (2;5); №933 (2) ІІІ топ: №932 (3;6); №933 (3) №932 1)20- дан 45-ке дейінгі; (20;45) 2)-7,8-ден 13-ке дейінгі, 13-ті қоса алғандағы; (-7.8;13] 3)минус
шексіздіктен 4) 5)−9,1-ден 2,2-ге
дейінгі -9,1мен 2,2 –ні қоса алғандағы;
6)-40
–тан №933 (1;2;3) 1) Жұптық жұмыс: №934 Берілген сан аралығын координаталық түзуде кескін-деңдер:
Әр жұпқа кезек кезек бір бір есептен беремін |
Жаңа тақырыпты ашу үшін қойылған сұрақ-тарға жауап береді Мұғалімнің түсіндір-генін мұқият тыңдап, дәптерге керек форму-лаларды жазып отырады Берілген тапсырма бойынша өз ойларын айтады, дұрыс бұрыстығын слайдтан көріп отырады. Қолдарындағы үлестір-медегі тапсырман жеке жеке оқып шығады. Әр топ тапсырманы уақытқа қарап отырып, тапсырмаларды орын-дайды. Оқушылар жеке жеке өздеріне берілген есеп-терді шығарады. Әр оқушы тақтаға шығып, шығарған есеп-терін жазады Оқушылар жұптасып өздеріне берілген есеп-терді дәптерге коорди-наталық түзуде кескіндейді. |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Егер есеп дұрыс болса бағалау шкаласын 1 –ге көтереді Топтық жұмыста мұғалім жылдамдық, есептердің дұрыстығы, ұйымшылдық жоғары ұпай -3 ұпай Дескриптор:
(2 ұпай)
жазады (1 ұпай)
Жұптық жұмыста егер есеп дұрыс болса бағалау шкаласын 1 –ге көтереді |
Презентация 3 бет Презентация 5 бет Презентация 6 бет Презентация 12 бет үлестірме шарлар орындық Презентация 13 бет ноутбук 3 штук 6 сынып оқулығы дәптер үлестірме интерактивті тақта, тақта 6 сынып оқулығы |
|
Сабақтың соңы (7 минут) Сергіту сәті: 2 минут 14.23-14.25 Үйге тапсырма 1 минут 14.25-14.26 Бағалау 2 минут 14.26-14.28 Рефлексия 2 минут 14.28-14.30 |
Сабақты қорытындылау № №2
№3 №4
№5
Үйге тапсырма: №933(4;5;6;7;8) №934 (1;3;5;7) Бағалау: жинаған ұпайларыңды күнделікке бағалаймын. Рефлексия: Classroomscreen бағдарламасы арқылы оқушылардан сабаққа кері байланыс аламын. |
Интерактивті тақтадан көрсетілген сергіту сәтіне белсене қатысады Үй жұмысын белгілеп алады Мақсаты: сабақты бекіту, қорытындылау. Тиімділігі: оқушы алған білімін жинақтап, саралай білуге дағдыланады. |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! 10-баллдык жүйе бойынша бағалау парағы |
https://wordwall.net/ru/resource/28590576 Презентация 17 бет бағалау парағы, бағалау шкаласы Classroomscreen тақтасы |
Сан аралығын оқыңдар:

7)
(20;45) 8) (-7.8;13]
9)
10)
11)
12)

13)
14)
15)
16)
17)
18)

№932
-
20- дан 45-ке дейінгі; (20;45)
-
-7,8-ден 13-ке дейінгі, 13-ті қоса алғандағы; (-7.8;13]
-
минус шексіздіктен
-ке
дейінгі; 
-
-дан плюс шексіздікке
дейінгі
-ны қоса
алғандағы; 
-
−9,1-ден 2,2-ге дейінгі -9,1мен 2,2 –ні қоса алғандағы;

-
-40 –тан
-ға дейінгі сан аралығын
жазыңдар. 
№934 Берілген сан аралығын координаталық түзуде кескіндеңдер:




7) (20;45) 8) (-7.8;13]
9)
10) 
11)
12) 
13)
14)

15)
16) 
17)
18) 
шағым қалдыра аласыз




)



















