САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
САБАҚ: Вирустық жұқпалы аурулармен зақымдану және аурудың таралуы. |
Мектеп: «Жаңа дала» жом |
|||||||||||||||||||
|
Күні: 04.04.2018ж |
Мұғалімнің есімі:Каримова Р |
|||||||||||||||||||
|
СЫНЫП 6 «Б» |
Қатысқандар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Адамдарда және ,өсімдіктерде вирус тудыратын аурулардың өзіне тән ортақ белгілерін,жұғу жолдарын,алдын алу шараларынның маңызын түсіндіру |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||||||||
|
Вирус тудыратын ауру түрлерін біледі. Жұқпалы аурулардың таралу жолдарын түсінеді. |
||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||||||||||||
|
Вирус тудыратын ауру түрлерін біледі,таралу жолдарын түсінеді. Жұқпалы аурулардың алдын алу шараларын айта алады |
||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||||||||
|
Адамдарда және өсімдіктерде вирус тудыратын ауру түрлерін біледі. Аурудың белгілерін,жұғу жолдарын,алдын алу шараларын,жасырын кезеңін жіктеп бере алады. Жұқпалы аурулардың таралу жолдарын өмірмен байланыстыра алады,түсінеді. |
||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар:
Вирустардың таралу жолдарын, адамдарда өсімдіктерде ауру туғызатын вирустарды сипаттап айта алады. |
|||||||||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||||||||||||||||||
|
Вирус,қоздырушы,аурудың жасырын кезеңі. |
||||||||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Вирус, |
||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
||||||||||||||||||||
|
Вирустардың өсімдіктер мен адам денсаулығына зияны. |
||||||||||||||||||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
||||||||||||||||||||
|
Вирус жұқтырған өсімдікпен ,вирус тудыратын ауру түрлерін айта аласызба. |
||||||||||||||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
||||||||||||||||||||
|
Кесте толтыру.
|
||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы тақырып |
Вирустар дүниесі |
|||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру Сәлемдесу Топқа біріктіру Қызыл, жасыл, сары түсті конврт арқылы 3- топқа біріктіру
Үй тапсырмасын сұрау. (Конверттегі сұрақ арқылы) Моншақ әдісі арқылы.
Бағалау « Смайлик» арқылы Миға шабуыл: Бейне таспадан бейне ролик корсету. Бейнероликте Вирустың таралу жолдары көрсетіледі. |
Оқулық Плакаттар Стикерлер Маркер А4 парағы |
||||||||||||||||||
|
Ортасы 1-тапсырма
2 тапсырма
|
Мәтінді оқу «Жариялау әдісі» арқылы Кластер жасап тақтада қорғау. 1 топ: Адамдарда вирус тудыратын ауру түрлері 2 топ; Өсімдіктерде вирус тудыратын аурулар 3 топ:Жұқпалы аурулардың алдын алу
Бағалау «басбармақ» әдісі
Кесте толтыру.
1. Топ Тұмау 2 топ: Сары ауру 3 топ :Қызылша
Бағалау: Басбармақ арқылы.
«Ұшақ әдісі» арқылы әр топ бір біріне сұрақ жазып ұшырады. Бағалау Смайлик арқылы |
|
||||||||||||||||||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс: «Білім теңізіне қайықты жіберіңіз» әдісі арқылы оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін «Білім теңізі» «Ереже шығанағына» белгілеу арқылы көрсетеді. Үйге тапсырма: «Мен елімді вирустық ауралардан қорғаймын» тақырыбында эссе жазып келу.
|
|
||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
||||||||||||||||||
|
|
Бейнелеу өнері |
||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Сабақты жоспарлағандағы алдыма қойған мақсатым шынайы болды. Вирус тудыратын ауру түрлерін білді Сыныптагы оқушылар белсенді болды, бір бірін бағалай білді, ойларын еркін жеткізе білді. Мен жопарлаған саралау шаралары тиімді болды деп ойлаймын. Өйткені оқушылар күтілетін нәтижеге қол жеткізе білді. Мен берілген уақытты тімді пайдалана алдым. Әр тапсырмаға берілген уақытөз орнымен қолданылды. |
|||||||||||||||||||
|
Өткен сабағымда өз мақсатыма жеткендігім үшін жоспарыма ешқандай түзету енгізген жоқпын, бірақ келешекте әдіс тәсілдерді бұданда тиімді пайдалануды жоспарлап отырмын |
||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:Ойларын еркін жеткізе алды 2:Постер арқылы топтық жұмыс болды. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Бір бірінің пікірін тыңдау, көмектесу 2:Биологиялық терминдермен жұмыс жасау. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
6-сынып ҚМЖ Өзін-өзі тану
6-сынып ҚМЖ Өзін-өзі тану
САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
САБАҚ: Вирустық жұқпалы аурулармен зақымдану және аурудың таралуы. |
Мектеп: «Жаңа дала» жом |
|||||||||||||||||||
|
Күні: 04.04.2018ж |
Мұғалімнің есімі:Каримова Р |
|||||||||||||||||||
|
СЫНЫП 6 «Б» |
Қатысқандар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Адамдарда және ,өсімдіктерде вирус тудыратын аурулардың өзіне тән ортақ белгілерін,жұғу жолдарын,алдын алу шараларынның маңызын түсіндіру |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||||||||
|
Вирус тудыратын ауру түрлерін біледі. Жұқпалы аурулардың таралу жолдарын түсінеді. |
||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||||||||||||
|
Вирус тудыратын ауру түрлерін біледі,таралу жолдарын түсінеді. Жұқпалы аурулардың алдын алу шараларын айта алады |
||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||||||||
|
Адамдарда және өсімдіктерде вирус тудыратын ауру түрлерін біледі. Аурудың белгілерін,жұғу жолдарын,алдын алу шараларын,жасырын кезеңін жіктеп бере алады. Жұқпалы аурулардың таралу жолдарын өмірмен байланыстыра алады,түсінеді. |
||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар:
Вирустардың таралу жолдарын, адамдарда өсімдіктерде ауру туғызатын вирустарды сипаттап айта алады. |
|||||||||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||||||||||||||||||
|
Вирус,қоздырушы,аурудың жасырын кезеңі. |
||||||||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Вирус, |
||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
||||||||||||||||||||
|
Вирустардың өсімдіктер мен адам денсаулығына зияны. |
||||||||||||||||||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
||||||||||||||||||||
|
Вирус жұқтырған өсімдікпен ,вирус тудыратын ауру түрлерін айта аласызба. |
||||||||||||||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
||||||||||||||||||||
|
Кесте толтыру.
|
||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы тақырып |
Вирустар дүниесі |
|||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру Сәлемдесу Топқа біріктіру Қызыл, жасыл, сары түсті конврт арқылы 3- топқа біріктіру
Үй тапсырмасын сұрау. (Конверттегі сұрақ арқылы) Моншақ әдісі арқылы.
Бағалау « Смайлик» арқылы Миға шабуыл: Бейне таспадан бейне ролик корсету. Бейнероликте Вирустың таралу жолдары көрсетіледі. |
Оқулық Плакаттар Стикерлер Маркер А4 парағы |
||||||||||||||||||
|
Ортасы 1-тапсырма
2 тапсырма
|
Мәтінді оқу «Жариялау әдісі» арқылы Кластер жасап тақтада қорғау. 1 топ: Адамдарда вирус тудыратын ауру түрлері 2 топ; Өсімдіктерде вирус тудыратын аурулар 3 топ:Жұқпалы аурулардың алдын алу
Бағалау «басбармақ» әдісі
Кесте толтыру.
1. Топ Тұмау 2 топ: Сары ауру 3 топ :Қызылша
Бағалау: Басбармақ арқылы.
«Ұшақ әдісі» арқылы әр топ бір біріне сұрақ жазып ұшырады. Бағалау Смайлик арқылы |
|
||||||||||||||||||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс: «Білім теңізіне қайықты жіберіңіз» әдісі арқылы оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін «Білім теңізі» «Ереже шығанағына» белгілеу арқылы көрсетеді. Үйге тапсырма: «Мен елімді вирустық ауралардан қорғаймын» тақырыбында эссе жазып келу.
|
|
||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
||||||||||||||||||
|
|
Бейнелеу өнері |
||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Сабақты жоспарлағандағы алдыма қойған мақсатым шынайы болды. Вирус тудыратын ауру түрлерін білді Сыныптагы оқушылар белсенді болды, бір бірін бағалай білді, ойларын еркін жеткізе білді. Мен жопарлаған саралау шаралары тиімді болды деп ойлаймын. Өйткені оқушылар күтілетін нәтижеге қол жеткізе білді. Мен берілген уақытты тімді пайдалана алдым. Әр тапсырмаға берілген уақытөз орнымен қолданылды. |
|||||||||||||||||||
|
Өткен сабағымда өз мақсатыма жеткендігім үшін жоспарыма ешқандай түзету енгізген жоқпын, бірақ келешекте әдіс тәсілдерді бұданда тиімді пайдалануды жоспарлап отырмын |
||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:Ойларын еркін жеткізе алды 2:Постер арқылы топтық жұмыс болды. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Бір бірінің пікірін тыңдау, көмектесу 2:Биологиялық терминдермен жұмыс жасау. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













