Бекітемін:
Сабақ жоспары №1
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты |
Қален Раушан Нұрланқызы |
|||||
|
Пән/Сынып: |
6 Б,В сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Күні: |
4.11.2024 |
|||||
|
Бөлім: |
6.1В Рационал сандар және оларға амалдар қолдану |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарды көбейту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.15 рационал сандарды көбейтуді орындау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Таңбалары
бірдей рационал сандарды
көбейтуді
білу. Рационал сандарды көбейту бойынша білімдері қалыптасып, білімін есептер шығаруда пайдалана білу, өз бетімен есептер шығара алу |
|||||
|
Құндылыққа баулу |
Әділдік пен Жауапкершілік |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Рационал сандарды көбейту тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -Рационал сандарды көбейтуді
білу туралы түсінік беру; |
Амандасады. Үй жұмысын айтады. |
|
Оқулық. Тақта |
|
|
5минут |
|
Өткен тақырыпты қайталау: 1) Кез-келген теріс сан оң саннан – кіші 2) а кез - келген теріс сан, нөльден –кіші 3) Қарама – қарсы сандардың қосындысы – 0 ге тең 4) Координаталық түзу бойында -3,2 саны -3 тің – сол жағында орналасқан. 5) Таңбалары әр түрлі рационал сандарды қосу үшін: 6) Екі теріс санның қосындысы қалай табылады? 7) Рационал сандар қалай азайтылады? №1 Сандарды салыстырыңдар: -312 және -369 -415 және 426 -5,4 және 3,2 -1,8 және 3,2 №2 Сандардың қосындысын табыңдар: -128 + (-12) = -140 -144 + (-25)= 169 -0,6 + (-1,24)= -1,84 -(1,4 + 1 – 3,76)= 1,36 11 + (-44)=-33 6 + (-18)= -12 17,8 + (-14,7) =3,1 -5,2 + 4,8= - 0,4 -3 + (-7/8)= -31/8 2 + (-5/7)= 9/7 №3 Табиғатпен байланыс “Ойлан, тап!” ойыны 1. Есептей отырып, белгісіз құс атауын табыңдар
Жауабы: Фламинго |
Сұрақтарға жауап береді Топпен есептерді шығарады |
Оқушылардың белсенділігіне қарай мұғалім ауызша мақтау сөздермен бағалауы «жарайсың» «өте жақсы» |
Тақта, оқу құралдары; 6 сыныпқа арналған оқулық |
|
|
10 мин |
Жаңа сабақ |
1. Таңбалары әр түрлі екі санды көбейту (-)∙(+)=(-), (+)∙(-)=(-)
Мысал: (-4)∙3=-12 -0,35∙6=-2,1
(-)∙(-)=(+), (+)∙(+)=(+) Мысал: (-0,2)∙(-1,5)=0,3
(-
(-8)∙(-3)∙(-2)∙(-0,5)=24
-2∙(-3)∙(-7)=-42 5. а∙0=0, а-рационал сан |
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
Оқушылардың белсенділігіне қарай мұғалім ауызша мақтау сөздермен бағалауы «жарайсың» «өте жақсы» |
Тақта, оқу құралдары; 6 сыныпқа арналған оқулық |
|
|
20 минут |
Бекіту тапсырмаларыы |
Тапсырма: Өрнекті ықшамдап алып, мәнін табыңдар:
2.-3∙(2b-5)-1,8 мұндағы b=1,5 3.-5,1+9(-c-4), мұндағы c=-2 4.
6∙(d-2 Жауаптары:
|
Оқулықтағы есептерді шығарады. |
|
Тақта, оқу құралдары; 6 сыныпқа арналған оқулық |
|
|
|
Жеке жұмыс |
Оқулықтан №470. 471.472.476
№471
№472
№476
|
Тапсырманы орындайды Таңбалар ережесін пайдаланып, өрнектің мәнін ауызша табады |
|
Тақта, слайд, оқу құралдары; 6 сыныпқа арналған оқулық |
|
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: Рационал сандарды көбейтуді
білу туралы түсінік алды;
3. Көбейткіштердің біреуі нөлге тең болса, көбейтінді неге тең? Рефлексия. Бес саусақ әдісі. Үйге тапсырма. №478, №483 /2,4,6/ |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Сабақтан алған әсерлерімен бөлісу. Кері байланыс беру. |
Оқушылардың сабаққа қатысуына қарай 1-10 балдық шкаламен бағалайды |
Тақта, Бағалау парағы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
6 сынып рационал сандарды көбейту қмж
6 сынып рационал сандарды көбейту қмж
Бекітемін:
Сабақ жоспары №1
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты |
Қален Раушан Нұрланқызы |
|||||
|
Пән/Сынып: |
6 Б,В сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Күні: |
4.11.2024 |
|||||
|
Бөлім: |
6.1В Рационал сандар және оларға амалдар қолдану |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарды көбейту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.15 рационал сандарды көбейтуді орындау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Таңбалары
бірдей рационал сандарды
көбейтуді
білу. Рационал сандарды көбейту бойынша білімдері қалыптасып, білімін есептер шығаруда пайдалана білу, өз бетімен есептер шығара алу |
|||||
|
Құндылыққа баулу |
Әділдік пен Жауапкершілік |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Рационал сандарды көбейту тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -Рационал сандарды көбейтуді
білу туралы түсінік беру; |
Амандасады. Үй жұмысын айтады. |
|
Оқулық. Тақта |
|
|
5минут |
|
Өткен тақырыпты қайталау: 1) Кез-келген теріс сан оң саннан – кіші 2) а кез - келген теріс сан, нөльден –кіші 3) Қарама – қарсы сандардың қосындысы – 0 ге тең 4) Координаталық түзу бойында -3,2 саны -3 тің – сол жағында орналасқан. 5) Таңбалары әр түрлі рационал сандарды қосу үшін: 6) Екі теріс санның қосындысы қалай табылады? 7) Рационал сандар қалай азайтылады? №1 Сандарды салыстырыңдар: -312 және -369 -415 және 426 -5,4 және 3,2 -1,8 және 3,2 №2 Сандардың қосындысын табыңдар: -128 + (-12) = -140 -144 + (-25)= 169 -0,6 + (-1,24)= -1,84 -(1,4 + 1 – 3,76)= 1,36 11 + (-44)=-33 6 + (-18)= -12 17,8 + (-14,7) =3,1 -5,2 + 4,8= - 0,4 -3 + (-7/8)= -31/8 2 + (-5/7)= 9/7 №3 Табиғатпен байланыс “Ойлан, тап!” ойыны 1. Есептей отырып, белгісіз құс атауын табыңдар
Жауабы: Фламинго |
Сұрақтарға жауап береді Топпен есептерді шығарады |
Оқушылардың белсенділігіне қарай мұғалім ауызша мақтау сөздермен бағалауы «жарайсың» «өте жақсы» |
Тақта, оқу құралдары; 6 сыныпқа арналған оқулық |
|
|
10 мин |
Жаңа сабақ |
1. Таңбалары әр түрлі екі санды көбейту (-)∙(+)=(-), (+)∙(-)=(-)
Мысал: (-4)∙3=-12 -0,35∙6=-2,1
(-)∙(-)=(+), (+)∙(+)=(+) Мысал: (-0,2)∙(-1,5)=0,3
(-
(-8)∙(-3)∙(-2)∙(-0,5)=24
-2∙(-3)∙(-7)=-42 5. а∙0=0, а-рационал сан |
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
Оқушылардың белсенділігіне қарай мұғалім ауызша мақтау сөздермен бағалауы «жарайсың» «өте жақсы» |
Тақта, оқу құралдары; 6 сыныпқа арналған оқулық |
|
|
20 минут |
Бекіту тапсырмаларыы |
Тапсырма: Өрнекті ықшамдап алып, мәнін табыңдар:
2.-3∙(2b-5)-1,8 мұндағы b=1,5 3.-5,1+9(-c-4), мұндағы c=-2 4.
6∙(d-2 Жауаптары:
|
Оқулықтағы есептерді шығарады. |
|
Тақта, оқу құралдары; 6 сыныпқа арналған оқулық |
|
|
|
Жеке жұмыс |
Оқулықтан №470. 471.472.476
№471
№472
№476
|
Тапсырманы орындайды Таңбалар ережесін пайдаланып, өрнектің мәнін ауызша табады |
|
Тақта, слайд, оқу құралдары; 6 сыныпқа арналған оқулық |
|
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: Рационал сандарды көбейтуді
білу туралы түсінік алды;
3. Көбейткіштердің біреуі нөлге тең болса, көбейтінді неге тең? Рефлексия. Бес саусақ әдісі. Үйге тапсырма. №478, №483 /2,4,6/ |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Сабақтан алған әсерлерімен бөлісу. Кері байланыс беру. |
Оқушылардың сабаққа қатысуына қарай 1-10 балдық шкаламен бағалайды |
Тақта, Бағалау парағы |
|
шағым қалдыра аласыз

№












