|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Рационал сандарға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нұрғожина Шаттық Мергенқызы |
|
Күні: |
28.11.23 ж |
|
Сыныбы: 6 «ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.1.2.22 Рационал сандармен арифметикалық амалдарды орындау;
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- Рационал сандармен арифметикалық амалдарды орындайды; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
«Ой қозғау» әдісі. 3 мин. |
Ұйымдастыру: оқушылармен сәлемдесу, сыныптағы қажеттілікті түгелдеу, топтық және жұптық жұмыс кезінде техника қауіпсіздігін ескертемін. Оқушыларды пицца қиындылары бойынша топқа бөлу.
Үй тапсырмасын тексеру үшін әр топтағы «Шеф аспаз » әдісін қолданамын. Оқушыларға үй тапсырмасын текесеріп бағалау парағына балл қойып отырады.мұғалім сабақтың басталуына дейін әрбір оқушының проблемаларын көруге, ал оқушы рефлексия жасауға үйренеді. |
Үй жұмыстың шешімі тақтада көрсетіледі, оқушы өзінің қателерін анықтайды. Бүгін біз пиццаның әлеміне саяхат жасаймыз. Тарихынан бастап, әртүрлі түрлеріне, жасау құпияларына және денсаулыққа әсеріне дейін барлығын қарастырамыз.
|
|
|
|
5 мин. |
Ерекше пиццаны дайындау I-қадам Қамыр ІІІ – нұсқа
15,3 + (-8,2) =
-64,7 – 58,2=
-8,6 · (-2,5) =
І – нұсқа -3,08 + 1,69= - 1,39 4,9 – 6,2 = - 1,3 -1,3· (-5,4) = 7,02
ІІ – нұсқа 4,61 + (-2,29) =2,32 3,7 – 4,5= - 0,8 -6 · (-4,5) = 27 -5,4: (-3) = 1,8 |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Өткен тақырып бойынша қайталау жасайды.
|
талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Дескриптор: - Амалдарды орындайды - Таңбаларды ажыратады (2 балл) |
ДК экраны Оқулық 6-сынып. А.Е.Әбілқасымова Т.П.Кучер З.Ә. Жұмағұлова Алматы “Мектеп” 2018ж
|
|
Сабақтың ортасы 14 мин. Жеке жұмыс. |
«Ерекше пиццаны дайындау 2-қадам » Көкөністер
|
Түсінбеген тапсырмаларды бір- біріне түсіндіреді. . Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, талдау жасайды. |
Дескриптор: - Айнымалыны жеке қалдыру үшін қажет амалдарды анықтайды. - Теңдеуді шешеді (2 балл) Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
Оқулық 6-сынып. А.Е.Әбілқасымова Т.П.Кучер З.Ә. Жұмағұлова Алматы “Мектеп” 2018ж |
|
Жеке жұмыс. 15 мин. |
«Ерекше пиццаны дайындау 3-қадам »Ет өнімдері
|
Берілген тапсырма бойынша есепті орындайды
|
Дескриптор: Дескриптор:
Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
. |
|
5мин Сабақтың соңы. Ой толғаныс. Рефлексия 3 мин. |
«Ерекше пиццаны дайындау 4-қадам »Ет өнімдері
Фирманың ақша есебінің өзгерісі бірінші айда +5,8 млн тг, екінші айда -3,1 млн тг, ал үшінші айда +0,6 млн тг болды. Фирманың үш айдағы ақша есебінің өзгерісі неше тг? Фирма зиян шеккен бе, әлде пайда тапқан ба?
Фирманың ақша есебінің өзгерісі бірінші айда +5,8 млн тг, екінші айда -3,1 млн тг, ал үшінші айда +0,6 млн тг болды. Фирманың үш айдағы ақша есебінің өзгерісі неше тг? Фирма зиян шеккен бе, әлде пайда тапқан ба?
Үй жұмысы: 608,610 Рефлекция: «Уақытпен ойла» әдісі
|
Оқушылар өздерінің тақырып бойынша оқып, зерделегенін тұжырымдайды. |
Дескриптор: -сұрактарға жауап береді -есептерді шығарады Бағалау: Математикалық бағалау парағы , сол арқылы оқушылар өздерінің сабақта қаншалықты сабақты орындап отырғанын анық біле алады.. |
ДК экраны 6-сынып оқулығы. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
6-сынып рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану қмж
6-сынып рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану қмж
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Рационал сандарға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нұрғожина Шаттық Мергенқызы |
|
Күні: |
28.11.23 ж |
|
Сыныбы: 6 «ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.1.2.22 Рационал сандармен арифметикалық амалдарды орындау;
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- Рационал сандармен арифметикалық амалдарды орындайды; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
«Ой қозғау» әдісі. 3 мин. |
Ұйымдастыру: оқушылармен сәлемдесу, сыныптағы қажеттілікті түгелдеу, топтық және жұптық жұмыс кезінде техника қауіпсіздігін ескертемін. Оқушыларды пицца қиындылары бойынша топқа бөлу.
Үй тапсырмасын тексеру үшін әр топтағы «Шеф аспаз » әдісін қолданамын. Оқушыларға үй тапсырмасын текесеріп бағалау парағына балл қойып отырады.мұғалім сабақтың басталуына дейін әрбір оқушының проблемаларын көруге, ал оқушы рефлексия жасауға үйренеді. |
Үй жұмыстың шешімі тақтада көрсетіледі, оқушы өзінің қателерін анықтайды. Бүгін біз пиццаның әлеміне саяхат жасаймыз. Тарихынан бастап, әртүрлі түрлеріне, жасау құпияларына және денсаулыққа әсеріне дейін барлығын қарастырамыз.
|
|
|
|
5 мин. |
Ерекше пиццаны дайындау I-қадам Қамыр ІІІ – нұсқа
15,3 + (-8,2) =
-64,7 – 58,2=
-8,6 · (-2,5) =
І – нұсқа -3,08 + 1,69= - 1,39 4,9 – 6,2 = - 1,3 -1,3· (-5,4) = 7,02
ІІ – нұсқа 4,61 + (-2,29) =2,32 3,7 – 4,5= - 0,8 -6 · (-4,5) = 27 -5,4: (-3) = 1,8 |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Өткен тақырып бойынша қайталау жасайды.
|
талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Дескриптор: - Амалдарды орындайды - Таңбаларды ажыратады (2 балл) |
ДК экраны Оқулық 6-сынып. А.Е.Әбілқасымова Т.П.Кучер З.Ә. Жұмағұлова Алматы “Мектеп” 2018ж
|
|
Сабақтың ортасы 14 мин. Жеке жұмыс. |
«Ерекше пиццаны дайындау 2-қадам » Көкөністер
|
Түсінбеген тапсырмаларды бір- біріне түсіндіреді. . Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, талдау жасайды. |
Дескриптор: - Айнымалыны жеке қалдыру үшін қажет амалдарды анықтайды. - Теңдеуді шешеді (2 балл) Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
Оқулық 6-сынып. А.Е.Әбілқасымова Т.П.Кучер З.Ә. Жұмағұлова Алматы “Мектеп” 2018ж |
|
Жеке жұмыс. 15 мин. |
«Ерекше пиццаны дайындау 3-қадам »Ет өнімдері
|
Берілген тапсырма бойынша есепті орындайды
|
Дескриптор: Дескриптор:
Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
. |
|
5мин Сабақтың соңы. Ой толғаныс. Рефлексия 3 мин. |
«Ерекше пиццаны дайындау 4-қадам »Ет өнімдері
Фирманың ақша есебінің өзгерісі бірінші айда +5,8 млн тг, екінші айда -3,1 млн тг, ал үшінші айда +0,6 млн тг болды. Фирманың үш айдағы ақша есебінің өзгерісі неше тг? Фирма зиян шеккен бе, әлде пайда тапқан ба?
Фирманың ақша есебінің өзгерісі бірінші айда +5,8 млн тг, екінші айда -3,1 млн тг, ал үшінші айда +0,6 млн тг болды. Фирманың үш айдағы ақша есебінің өзгерісі неше тг? Фирма зиян шеккен бе, әлде пайда тапқан ба?
Үй жұмысы: 608,610 Рефлекция: «Уақытпен ойла» әдісі
|
Оқушылар өздерінің тақырып бойынша оқып, зерделегенін тұжырымдайды. |
Дескриптор: -сұрактарға жауап береді -есептерді шығарады Бағалау: Математикалық бағалау парағы , сол арқылы оқушылар өздерінің сабақта қаншалықты сабақты орындап отырғанын анық біле алады.. |
ДК экраны 6-сынып оқулығы. |
шағым қалдыра аласыз





































