|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ильясова Маржанкуль |
|||||||||
|
Күні: |
21.01,2025 |
|||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№71 сабақ.. Негізгі және туынды зат есім. 21-23 жаттығулар. |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 3.4.2.4 негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау; |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді |
|||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі
|
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 20-жаттығу Кестені тиісті сөздермен толықтыр.
Құндылық мақсаты: Отбасы Отанның бір бөлігі екенін түсіну Жаңа тақырып 21-жаттығу ФС тапсырмасы Мәтінді тыңда. -«Ананың асыл арманы» мәтіннің тақырыбы бойынша мәтіннің мазмұнын болжаңдар. -Мәтін мазмұны бойынша сұрақ қойып, жауап беріңдер. -Мәтін бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтарды жалғастырып көріңдер: 1) Әйел барлық ақшасына әдемі суретті сатып алу себебі неде деп ойлайсыңдар? 2) Әйел-ананың орнында болсаң, сен не істер едіңдер? 3) ... 4) ... -Зат есімдерді теріп жазып, жалпы және жалқы есімді ажыратыңдар.
Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ -Сөздерді салыстырып оқыңдар. Олардың әрқайсысына сұрақ қойыңдар, айырмашылығын байқаңдар. өнер – өнерпаз, шебер – шеберлік, сурет – суретші, сый – сыйлық.
Ережемен жұмыс
Сергіту сәті
Топтық жұмыс 23-жаттығу «Ашық микрофон» әдісі Өлеңді оқыңдар. -Қалай ойлайсың, Күн кілем тоқи ала ма? Қалай ойлайсың, Күн кілем тоқи ала ма? Өлеңнің алғашқы шумағында неліктен солай айтылған? Топта талқыла. - Өлеңдегі қай сөзге -ше, -ші жұрнақтарын жалғау арқылы туынды зат есімдер жасауға болады? Кілем-кілемші
Үй тапсырмасы 22-жаттығу Мақалдың қатесін түзеп көшіріп жаз. Туынды зат есімді тауып,сөз құрамына талда. Өлеңшінің сөзі-алтын, Өнерлінің қолы-алтын
ҚЖ: Диктант
Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды
Мәтінмен жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Ережені жаттайды
Тапсырмаларды орындайды
Үй тапсырмасын алады
Тапсырманы орындайды
Кері байланыс жасайды
|
ҚБ: «Медаль» әдісі
Дескриптор: Кестені тиісті сөздермен толықтырады-1б
Дескриптор: Мәтіннің тақырыбы бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды-1б Мәтін мазмұны бойынша сұрақ қойып, жауап береді-1б Мәтін бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтарды жалғастырады-1б Зат есімдерді теріп жазып, жалпы және жалқы есімді ажыратады-1б
Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Туынды зат есім жасауға болатын негізгі зат есімдерді табады-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
«Жұлдыздар шеруі» әдісі
|
Суреттер
Кесте
Оқулық
Ереже жазылған плакат
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Ереже жазылған плакат
Жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Кері байланыс тақтасы
|
||||||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№71 сабақ.. Негізгі және туынды зат есім. 21-23 жаттығулар.
№71 сабақ.. Негізгі және туынды зат есім. 21-23 жаттығулар.
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ильясова Маржанкуль |
|||||||||
|
Күні: |
21.01,2025 |
|||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№71 сабақ.. Негізгі және туынды зат есім. 21-23 жаттығулар. |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 3.4.2.4 негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау; |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді |
|||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі
|
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 20-жаттығу Кестені тиісті сөздермен толықтыр.
Құндылық мақсаты: Отбасы Отанның бір бөлігі екенін түсіну Жаңа тақырып 21-жаттығу ФС тапсырмасы Мәтінді тыңда. -«Ананың асыл арманы» мәтіннің тақырыбы бойынша мәтіннің мазмұнын болжаңдар. -Мәтін мазмұны бойынша сұрақ қойып, жауап беріңдер. -Мәтін бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтарды жалғастырып көріңдер: 1) Әйел барлық ақшасына әдемі суретті сатып алу себебі неде деп ойлайсыңдар? 2) Әйел-ананың орнында болсаң, сен не істер едіңдер? 3) ... 4) ... -Зат есімдерді теріп жазып, жалпы және жалқы есімді ажыратыңдар.
Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ -Сөздерді салыстырып оқыңдар. Олардың әрқайсысына сұрақ қойыңдар, айырмашылығын байқаңдар. өнер – өнерпаз, шебер – шеберлік, сурет – суретші, сый – сыйлық.
Ережемен жұмыс
Сергіту сәті
Топтық жұмыс 23-жаттығу «Ашық микрофон» әдісі Өлеңді оқыңдар. -Қалай ойлайсың, Күн кілем тоқи ала ма? Қалай ойлайсың, Күн кілем тоқи ала ма? Өлеңнің алғашқы шумағында неліктен солай айтылған? Топта талқыла. - Өлеңдегі қай сөзге -ше, -ші жұрнақтарын жалғау арқылы туынды зат есімдер жасауға болады? Кілем-кілемші
Үй тапсырмасы 22-жаттығу Мақалдың қатесін түзеп көшіріп жаз. Туынды зат есімді тауып,сөз құрамына талда. Өлеңшінің сөзі-алтын, Өнерлінің қолы-алтын
ҚЖ: Диктант
Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды
Мәтінмен жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Ережені жаттайды
Тапсырмаларды орындайды
Үй тапсырмасын алады
Тапсырманы орындайды
Кері байланыс жасайды
|
ҚБ: «Медаль» әдісі
Дескриптор: Кестені тиісті сөздермен толықтырады-1б
Дескриптор: Мәтіннің тақырыбы бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды-1б Мәтін мазмұны бойынша сұрақ қойып, жауап береді-1б Мәтін бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтарды жалғастырады-1б Зат есімдерді теріп жазып, жалпы және жалқы есімді ажыратады-1б
Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Туынды зат есім жасауға болатын негізгі зат есімдерді табады-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
«Жұлдыздар шеруі» әдісі
|
Суреттер
Кесте
Оқулық
Ереже жазылған плакат
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Ереже жазылған плакат
Жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Кері байланыс тақтасы
|
||||||


шағым қалдыра аласыз



















