|
Білім беру ұйымының атауы |
№11 Ы Алтынсарин атындағы орта мектеп |
|||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу. Есептер |
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Джумагалиева Кулан Габджановна |
|||||||
|
Күні: |
29/01/2025 ж |
|||||||
|
Сынып: |
2 «а» сынып. |
|
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№77 сабақ Көбейту мен бөлу – өзара кері амалдар |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.2. Көбейту және бөлу өзара кері амалдарекенін түсіну, көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтау. |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейту және бөлу өзара кері амалдар екенін түсініп, көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтайды |
|||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды. |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8 минут Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру Бір, екі, үш Сынып іші тып-тыныш. Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз. Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Белгі орнына тиісті санды қой А) 24-6-6-6-6=0 24:6=4 4*6=24 24:4=6 Ә) 35-7-7-7-7-7=0 35:7=5 5*7=35 35:5=7 Құндылық мақсаты: Практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Суреттерге қара. Сұрақтарға жауап бер а) 4 • 3 = 12 3 • 4 = 12 ә) 12 : 3 = 4
2-тапсырма Теңдіктерді зертте. Қорытынды жаса. а) теңдіктерді салыстыра отырып, көбейту мен бөлуге берілген теңдіктердің өзара байланысын дәлелдейді, түсіндіреді. ә) әр теңдікпен өзара байланысты теңдіктерді жазады. 8 · 2 = 16 16 : 2 = 8 2 · 8 = 16 16 : 8 = 2. «Алмастыр» ойыны 5 + 5 + 5 + 5 = 4+4+4= 8+8= 20-5-5-5-5=0 15-3-3-3-3-3-3=0 8-2-2-2-2-=0 Суреттерді пайдалана отырып, өрнек құра.
«Нейрожаттығулар» әдісі
Топтық жұмыс 3-тапсырма Әрқайсысы 3-ке тең төрт қосылғыштың қосындысын жаз. Қосуды көбейтумен алмастыр. Өрнектің мәнін тап. 3 + 3 + 3 + 3 = 12, 3 · 4 = 12
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Дөңгелектерді пайдаланып, бөлуді орында. 9:3=3 16:4=4 18:6=3
Шығармашылық жұмыс 6-тапсырма Тапсырманы орында Кел, ойнайық!Айналым жаса!
Мысалы: 1+2=3, 3+2=5
Үй тапсырмасы 5-тапсырма 7+7+7+7 қосындысының мәнін тап. Осы өрнекті көбейтінді түрінде жаз. Және оның мәнін тап 7+7+7+7=28 7*4=28 28:7=4 28:4=7
Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады
Үй тапсырмасын орындайды
Сұрақтарға жауап береді
Теңдіктерді салыстыра отырып, көбейту мен бөлуге берілген теңдіктердің өзара байланысын дәлелдейді, түсіндіреді.
Тапсырмалар ды орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Демалыс жаттығуын жасайды
Өрнектерден тура теңдіктер құрастырады
Тапсырманы орындайды
Шығармашы лық тапсырма орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру ҚБ: «Бәйге» әдісі
Дескриптор: Белгі орнына тиісті санды қояды-1б
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б
Дескриптор. Көбейту мен бөлуге берілген теңдіктердің өзара байланысын дәлелдейді, түсіндіреді-1б
Өте жақсы!
Керемет!
Дескриптор. Қосылғыштарының әрқайсысы 3-ке тең төрт қосылғыштың қосындысын жазып, қосуды көбейтумен алмастырады-2б
Дескриптор: Дөңгелектерді пайдаланып, бөлуді орындайды-1б
Дескриптор: Шығармашылық тапсырма орындайды-1б
Дескриптор: +7+7+7 қосындысының мәнін табады-1б Осы өрнекті көбейтінді түрінде жазады және оның мәнін табады-1б
«Бас, қол, жүрек» әдісі
|
Заттар
Жұмыс дәптері
Жұмыс дәптері
Оқулық
Санағыш таяқшалар
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы |
||||


|
|
|
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№77 сабақ Көбейту мен бөлу - өзара кері амалдар
№77 сабақ Көбейту мен бөлу - өзара кері амалдар
|
Білім беру ұйымының атауы |
№11 Ы Алтынсарин атындағы орта мектеп |
|||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу. Есептер |
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Джумагалиева Кулан Габджановна |
|||||||
|
Күні: |
29/01/2025 ж |
|||||||
|
Сынып: |
2 «а» сынып. |
|
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№77 сабақ Көбейту мен бөлу – өзара кері амалдар |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.2. Көбейту және бөлу өзара кері амалдарекенін түсіну, көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтау. |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейту және бөлу өзара кері амалдар екенін түсініп, көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтайды |
|||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды. |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8 минут Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру Бір, екі, үш Сынып іші тып-тыныш. Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз. Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Белгі орнына тиісті санды қой А) 24-6-6-6-6=0 24:6=4 4*6=24 24:4=6 Ә) 35-7-7-7-7-7=0 35:7=5 5*7=35 35:5=7 Құндылық мақсаты: Практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Суреттерге қара. Сұрақтарға жауап бер а) 4 • 3 = 12 3 • 4 = 12 ә) 12 : 3 = 4
2-тапсырма Теңдіктерді зертте. Қорытынды жаса. а) теңдіктерді салыстыра отырып, көбейту мен бөлуге берілген теңдіктердің өзара байланысын дәлелдейді, түсіндіреді. ә) әр теңдікпен өзара байланысты теңдіктерді жазады. 8 · 2 = 16 16 : 2 = 8 2 · 8 = 16 16 : 8 = 2. «Алмастыр» ойыны 5 + 5 + 5 + 5 = 4+4+4= 8+8= 20-5-5-5-5=0 15-3-3-3-3-3-3=0 8-2-2-2-2-=0 Суреттерді пайдалана отырып, өрнек құра.
«Нейрожаттығулар» әдісі
Топтық жұмыс 3-тапсырма Әрқайсысы 3-ке тең төрт қосылғыштың қосындысын жаз. Қосуды көбейтумен алмастыр. Өрнектің мәнін тап. 3 + 3 + 3 + 3 = 12, 3 · 4 = 12
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Дөңгелектерді пайдаланып, бөлуді орында. 9:3=3 16:4=4 18:6=3
Шығармашылық жұмыс 6-тапсырма Тапсырманы орында Кел, ойнайық!Айналым жаса!
Мысалы: 1+2=3, 3+2=5
Үй тапсырмасы 5-тапсырма 7+7+7+7 қосындысының мәнін тап. Осы өрнекті көбейтінді түрінде жаз. Және оның мәнін тап 7+7+7+7=28 7*4=28 28:7=4 28:4=7
Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады
Үй тапсырмасын орындайды
Сұрақтарға жауап береді
Теңдіктерді салыстыра отырып, көбейту мен бөлуге берілген теңдіктердің өзара байланысын дәлелдейді, түсіндіреді.
Тапсырмалар ды орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Демалыс жаттығуын жасайды
Өрнектерден тура теңдіктер құрастырады
Тапсырманы орындайды
Шығармашы лық тапсырма орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру ҚБ: «Бәйге» әдісі
Дескриптор: Белгі орнына тиісті санды қояды-1б
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б
Дескриптор. Көбейту мен бөлуге берілген теңдіктердің өзара байланысын дәлелдейді, түсіндіреді-1б
Өте жақсы!
Керемет!
Дескриптор. Қосылғыштарының әрқайсысы 3-ке тең төрт қосылғыштың қосындысын жазып, қосуды көбейтумен алмастырады-2б
Дескриптор: Дөңгелектерді пайдаланып, бөлуді орындайды-1б
Дескриптор: Шығармашылық тапсырма орындайды-1б
Дескриптор: +7+7+7 қосындысының мәнін табады-1б Осы өрнекті көбейтінді түрінде жазады және оның мәнін табады-1б
«Бас, қол, жүрек» әдісі
|
Заттар
Жұмыс дәптері
Жұмыс дәптері
Оқулық
Санағыш таяқшалар
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы |
||||


|
|
|
|

шағым қалдыра аласыз

















