
|
Білім беру ұйымының атауы |
№11 Ы Алтынсарин атындағы орта мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу.Есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Джумагалиева Кулан Габджановна |
|||||
|
Күні: |
4/02/2025 ж |
|||||
|
Сынып: 2 «а» сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№79 сабақ 3-ке көбейту кестесі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.4** 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесін құру, білу және қолдану 2.1.1.5 50-ге дейін 3, 4, 5-тен топтап тура және кері санау, жұп/тақ сандарды ажырату/заттар тобын 6, 7, 8, 9-дан тең бөліктерге бөлуді көрсету |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
3-ке көбейту кестесінің құрылу жолын түсінеді. Көбейту мен бөлуге берілген есептерді шығару барысында 3-ке көбейту кестесін қолданады. |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: Жасампаздық және жаңашылдық |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі:Жасампаздық—бәрімізге өнеге |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8 минут Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма 3, 6, 7, 8, 9 сандарының арасынан жұп сандарды ап және оларды 2 есе кеміт. Нәтижені жаз. Шыққан теңдіктерді оқы. 6, 8 – жұп сандар 6 : 2 = 3 8 : 2 = 4 Жаңа тақырып 1-тапсырма Суретті және үлгіні пайдаланып, өрнектердің мәнін тап. 5 + 5 + 5 + 5 = 5 • 3 = 15 6 + 6 + 6 = 6 • 3 = 18 7+7+7=7*3=21 8+8+8=8*3=24 9+9+9=9*3=27 2-тапсырма Санды 3-ке көбейту кестесін жатта және қолдануды үйрен 3-тапсырма Санды 3-ке көбейту кетесін пайдаланып, кестелерді толтыр
4-тапсырма Үлгіге қарап, мысалдарды шығар 30×3=3 онд×3=9 онд=90 900:3=9 жүзд:3 =3 жүзд=300 Сергіту сәті 10-тапсырма «Кім жылдам?» ойыны 0 санынан бастап үш-үштен қоса отырып, 30-ға дейін сана. Әрбір үшінші санға сәйкес әріптерден сөз құрастыр. Жауап: Аударыспақ. ФС тапсырмасы Жұптық жұмыс 5-тапсырма Есепті шығар Барлығы-15 б. Ш: 15:5=3 (б) Әр топта- 5 б. Ж: 3 топ қатысты Топ саны-? 6-тапсырма Мысалдарды жазбаша түрде есепте Топтық жұмыс 1топ 36+46=82 63-47=16 4×3=12 18:3=9 2-топ 23+77=100 92-56=36 6:2=3 21:3=7 Өзіндік жұмыс 8-тапсырма Теңдеулерді шеш х+47=91 53-у=27 х=91-47 у=53-27 х=44 у=26 Үй тапсырмасы 7-тапсырма Салыстыр 2*3>12:3 6*3=3*6 14:2>9:3 9-тапсырма Өрнектердің мәнін тап. 7*3=21 15:3=5 4*3=12 24:3=8 300*3=900 90:3=30 100кг*3=300кг 30см:3=10см Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын орындайды Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Логикалық тапсырма орындайды Есепті жұппен шығарады Тапсырманы орындайды Теңдеулерді шешеді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру ҚБ: «Күнделік» әдісі Дескриптор: 3,6,7,8,9 сандарының арасынан жұп сандарды табады және оларды 2 есе кемітеді-2б ҚБ:«Күнделік» әдісі Дескриптор. Санды 3-ке көбейту мен бөлу кестесін құрады, қолданады-2б Өте жақсы! Сен мықтысың! Керемет! ҚБ:«Күнделік» әдісі Дескриптор. Есептің қысқаша шартын жазады-1б Өрнек құрады, мәнін дұрыс табады-1б ҚБ:«Күнделік» әдісі Дескриптор: Есепті шығара алады-1б ҚБ:«Күнделік» әдісі Дескриптор: Теңдеулерді өз бетінше шеше алады-1б Жарайсыңдар! ҚБ:«Күнделік» әдісі Дескриптор: Салыстыру жасай алады-1б Өрнектердің мәнін табады-1б «Данышпан үкі» әдісі |
Заттар Жұмыс дәптері
Жұмыс дәптері
Оқулық Кесінділер Оқулық Санағыш таяқшалар
Асықтар
Жұмыс дәптері Оқулық
Жұмыс дәптері Көбейту кестесі Кері байланыс тақтасы |
||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№79 сабақ 3 - ке көбейту кестесі
№79 сабақ 3 - ке көбейту кестесі

|
Білім беру ұйымының атауы |
№11 Ы Алтынсарин атындағы орта мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу.Есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Джумагалиева Кулан Габджановна |
|||||
|
Күні: |
4/02/2025 ж |
|||||
|
Сынып: 2 «а» сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№79 сабақ 3-ке көбейту кестесі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.4** 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесін құру, білу және қолдану 2.1.1.5 50-ге дейін 3, 4, 5-тен топтап тура және кері санау, жұп/тақ сандарды ажырату/заттар тобын 6, 7, 8, 9-дан тең бөліктерге бөлуді көрсету |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
3-ке көбейту кестесінің құрылу жолын түсінеді. Көбейту мен бөлуге берілген есептерді шығару барысында 3-ке көбейту кестесін қолданады. |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: Жасампаздық және жаңашылдық |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі:Жасампаздық—бәрімізге өнеге |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8 минут Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма 3, 6, 7, 8, 9 сандарының арасынан жұп сандарды ап және оларды 2 есе кеміт. Нәтижені жаз. Шыққан теңдіктерді оқы. 6, 8 – жұп сандар 6 : 2 = 3 8 : 2 = 4 Жаңа тақырып 1-тапсырма Суретті және үлгіні пайдаланып, өрнектердің мәнін тап. 5 + 5 + 5 + 5 = 5 • 3 = 15 6 + 6 + 6 = 6 • 3 = 18 7+7+7=7*3=21 8+8+8=8*3=24 9+9+9=9*3=27 2-тапсырма Санды 3-ке көбейту кестесін жатта және қолдануды үйрен 3-тапсырма Санды 3-ке көбейту кетесін пайдаланып, кестелерді толтыр
4-тапсырма Үлгіге қарап, мысалдарды шығар 30×3=3 онд×3=9 онд=90 900:3=9 жүзд:3 =3 жүзд=300 Сергіту сәті 10-тапсырма «Кім жылдам?» ойыны 0 санынан бастап үш-үштен қоса отырып, 30-ға дейін сана. Әрбір үшінші санға сәйкес әріптерден сөз құрастыр. Жауап: Аударыспақ. ФС тапсырмасы Жұптық жұмыс 5-тапсырма Есепті шығар Барлығы-15 б. Ш: 15:5=3 (б) Әр топта- 5 б. Ж: 3 топ қатысты Топ саны-? 6-тапсырма Мысалдарды жазбаша түрде есепте Топтық жұмыс 1топ 36+46=82 63-47=16 4×3=12 18:3=9 2-топ 23+77=100 92-56=36 6:2=3 21:3=7 Өзіндік жұмыс 8-тапсырма Теңдеулерді шеш х+47=91 53-у=27 х=91-47 у=53-27 х=44 у=26 Үй тапсырмасы 7-тапсырма Салыстыр 2*3>12:3 6*3=3*6 14:2>9:3 9-тапсырма Өрнектердің мәнін тап. 7*3=21 15:3=5 4*3=12 24:3=8 300*3=900 90:3=30 100кг*3=300кг 30см:3=10см Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын орындайды Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Логикалық тапсырма орындайды Есепті жұппен шығарады Тапсырманы орындайды Теңдеулерді шешеді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру ҚБ: «Күнделік» әдісі Дескриптор: 3,6,7,8,9 сандарының арасынан жұп сандарды табады және оларды 2 есе кемітеді-2б ҚБ:«Күнделік» әдісі Дескриптор. Санды 3-ке көбейту мен бөлу кестесін құрады, қолданады-2б Өте жақсы! Сен мықтысың! Керемет! ҚБ:«Күнделік» әдісі Дескриптор. Есептің қысқаша шартын жазады-1б Өрнек құрады, мәнін дұрыс табады-1б ҚБ:«Күнделік» әдісі Дескриптор: Есепті шығара алады-1б ҚБ:«Күнделік» әдісі Дескриптор: Теңдеулерді өз бетінше шеше алады-1б Жарайсыңдар! ҚБ:«Күнделік» әдісі Дескриптор: Салыстыру жасай алады-1б Өрнектердің мәнін табады-1б «Данышпан үкі» әдісі |
Заттар Жұмыс дәптері
Жұмыс дәптері
Оқулық Кесінділер Оқулық Санағыш таяқшалар
Асықтар
Жұмыс дәптері Оқулық
Жұмыс дәптері Көбейту кестесі Кері байланыс тақтасы |
||


шағым қалдыра аласыз

















