Материалдар / 7 -сынып сағаты "Суды-тамақты- энергияны-үнемді-тұтыну" ҚМЖ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

7 -сынып сағаты "Суды-тамақты- энергияны-үнемді-тұтыну" ҚМЖ

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ 7 -сынып сағаты "Суды-тамақты- энергияны-үнемді-тұтыну"
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
25 Қараша 2024
103
0 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бекітемін _____________________ Сабақ №12

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: «Суды, тамақты, энергияны үнемді тұтыну»

Құндылық:

Бірлік және ынтымақ

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)



Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Эпиграфтар

(Тақырып мазмұнын ашатын)

«Суды, тамақты, энергияны үнемді тұтыну»

Қауіпсіздік сабағы (10 минут)

12-САБАҚ

«Саяхат кезіндегі төтенше жағдайлар (өрт, жер сілкінісі, су тасқыны)

Сабақтың мақсаты

Суды, тамақты, энергияны тұтыну бойынша күнделікті табиғи ресурстарға ұқыпты қарауды қалыптастыру.

Қауіпсіздік мақсаты

Саяхат кезіндегі төтенше жағдайларда дұрыс әрекет етуге және пайдалы әдеттерді дамытуға үйрету.

Құндылықтарды дарыту

Әділдік, жауапкершілік, қоғамға қызмет.

Апта дәйексөзі

Әділетте берік болсаң аяғың таймайды!

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту /7мин/

Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Әртүрлі қима-қағаздар арқылы топқа бөлінеміз.

Ой қозғау

-Біз үнемдеу туралы білеміз бе?

-Энергияны қалай үнемдейміз?

-Суды қалай үнемдейміз? - Тамақты қалай үнемдейміз? -Ақшаны қалай үнемдейміз?

Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді. Психологиялық ахуал Оқушылар дың пікірі тыңда

Ауызша

мадақтау

Жарайсың!

Керемет шешім!
Ойлы шешім!

Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!



Жаңа сабақ

/25мин/


Суды үнемде. Су ағынын бақылау. Су ыдыстарын тексеру. Крандар мен су ыдыстарында ағып ктулерді тексеріңіз. Ағып жатқан кранды жөндетіңіз. Жуыну немесе көкөністерді жуғаннан кейін қалған суды гүлге құйыңыз. Тамақты үнемдеу. Артық тамақты тоңазтқышқа немесе мұздатқышқа сақтаңыз. Қалдықтарды пайдалануға тырысыңыз мысалы көкөніс қалдықтарын сорпа жасау үшін. Кішкентай порцияларды дайындап , қажет болғанда қайт піскен тамақты жылытыңыз. Энергияны үнемдеу. Энергияны үнемдейтін құрылғыларды таңдаңыз. Дәстүрлі лампаларды LED лампалармен ауыстырыңыз. Қолданбаған кезде құрылғыларды (компьютер, телевизор, ) өшіріңіз. Күндізгі уақытта табиғи жарықты тиімді пайдаланып жарықты өшіріңіз. Күнделікті табиғи ресурстарға ұқыпты қарауды қалыптастыру біздің міндетіміз.

Күнделікті табиғи ресурстарға ұқыпты қарауды қалыптастыру біздің міндетіміз.

1. Күнделікті үйде өз есептеу құралы арқылы кей электр құралдары көп электр энергиясын жұмсайды.

2. Егер үйде ескі электр желілері болса, тез арада ауыстыру керек, бұл электр энергиясын үнемдеуге бірден-бір көмегін тигізеді.

3. Жарықтану деңгейін туралап отыратын құралдармен жабдықтау.

4. Ғимараттан шыққанда жарықты өшіру керек.

1-топ «Мен қалай үнемдеймін?» өз пікірлерін жазу.

2-топ«Мен қалай үнемдеймін?» сурет салу.





Топтар өз пікірлерін ортада қорғап, салған суреттерін көрсетеді.



Қима қағаздар, маркерлер










Қима қағаздар, маркерлер

Қауіпсіздік сабағы (10 минут)



«Саяхат кезіндегі төтенше жағдайлар (өрт, жер сілкінісі, су тасқыны)

112-төтенше жағдайлар департаментінің диспетчер нөмірі. Егер де сіз қандай да бір жағдайға тап болсаңыз 112-ге хабарласып оқиғаның нақты мекен жайын, не болғанын және аты-жөніңізді жылдам хабарлаған дұрыс.

Алдымен қоңырау шалып мекен жайды айту керек.Жағдайды, не болғанын сипаттау керек.

Оқушылар қима қағазда жазылған жағдаятпен танысып, қайда хабарласу керектігін өздері айтады.

Бағалау. «Дауыс беру» әдісі.



Стикерлер, маркерлер




Сабақтың соңы

/3мин/

Рефлексия

Энергия үнемдеуге әркім өз үлесін қосуы керек. Күнделікті өмірде не затты болса да үнемдеп үйренейік!

Оқушылардан сабақ бойынша кері байланыс алу.

Рефлексия жасайды. Сабақтан кейін қандай әсер алғанын, не сезінгенін, не ұнағанын айтып, алған әсерімен бөліседі




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!