|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3-бөлім.Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Жаңыл Қайсарқызы |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кірістілген шарттарды программалау |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.3.2 Python программалау тіліндегі кірістірілген шарттарды қолдану. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
- Python программалау тіліндегі кірістірілген шарттарды қолдана алады. |
|||
|
жасампаздық және жаңашылдық құндылығы |
Дәйек сөз - Жасампаздық – бәрімізге өнеге - мақсат қоя білу және оған қол жеткізу; -өзгерістер мен жаңашылдыққа дайын болу; - иновацияларды пайдалаудажауапкершілікпен қарау; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу. 2. Оқушыларды түгелдеу. 3. Психологиялық жағымды ахуал орнату. 4. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, критерийлерімен таныстыру. |
Топтастыру «Екілікке саналу» әдісі арқылы І, ІІ, ІІІ топтарға бірігеді. «Мозайка» әдісі арқылы үш топқа қима қағаздар беріледі. Топ мүшелері қағаз қиындыларын құрастырып, |
Бағалау: Топтар бір-бірін «Отшашу» әдісі арқылы бағалайды. |
Қағаз қиындылары.
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин 10 мин 5 мин |
Жаңа сабақ If –else құрлымы Кейде программаның орындалуының басқа нұсқасын қарастыру қажет болатын жағдайлар кездеседі. Басқаша айтқанда, логикалық өрнекақиқат болса бірінші нұсқаулық орындалады. Міне, осы жағдайда If –else құрлымы қолданылады. Мұндай жағдайда шартты оператордың тек қана бір бағыты емес, екі бағыты да орындалады. Осылайша толық тармақталу жүзеге асады. Python программалау тілінде толық тармақталу else блогының қосылуымен жүзеге асырылады. Толық тармақталу If –else құрлымымен орындалады. If –else операторының синтаксисі төмендегідей: Логикалық өрнек жалған болған жағдайда программаның орындалу ағыны негізгі программаға өтпей, ақиқат жағдайда орындалатын программа кодынан басқа кірістірілген програма кодына өтеді. Басқаша айтқанда, орындалу ағыны шартты оператордың толық, кеңейтілген нұсқасындабасқа кірістірілген кодты орындайды. Топтық жұмыс:
Жұптық жұмыс:
Жеке жұмыс:
|
Мұғалімді тыңдайды Оқушылар топпен жаңа тақырыпты талқылап түсіндіреді, түсінгенін келесі топқа айтып береді. Жаңа сабақты мұғаліммен бірлнсе отырып талдап талқылайды, Бір-біріне сұрақ қояды.
Дескриптор:
Дескриптор: - Есептің берілгенін оқыйды; -оның блок сызбасын сызыды; -оны талдап түсіндіріп бере алады;
Дескриптор: - көрсетілген программа кодын жазып тексере алады;
|
4 балл 3 балл 4 балл Бағалау: Жұптар бір-бірін «Отшашу» әдісі арқылы бағалайды |
Слайд Платформа Қима қағаз Слайд Платформа Қима қағаз |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия Оқушылар сабаққтағы алған білімдеріне кері байланыс береді.
Үй тапсырмасы 154 беттегі С тапсырманы орында
|
Оқушылар сабаққа кері байланыс жасайды.
|
оқушылар жинаған балдарын бағалау парағына қояды |
Слайд Платформа Қима қағаз
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
7 сынып 21-сабақ Кірістілген шарттарды программалау
7 сынып 21-сабақ Кірістілген шарттарды программалау
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3-бөлім.Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Жаңыл Қайсарқызы |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кірістілген шарттарды программалау |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.3.2 Python программалау тіліндегі кірістірілген шарттарды қолдану. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
- Python программалау тіліндегі кірістірілген шарттарды қолдана алады. |
|||
|
жасампаздық және жаңашылдық құндылығы |
Дәйек сөз - Жасампаздық – бәрімізге өнеге - мақсат қоя білу және оған қол жеткізу; -өзгерістер мен жаңашылдыққа дайын болу; - иновацияларды пайдалаудажауапкершілікпен қарау; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу. 2. Оқушыларды түгелдеу. 3. Психологиялық жағымды ахуал орнату. 4. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, критерийлерімен таныстыру. |
Топтастыру «Екілікке саналу» әдісі арқылы І, ІІ, ІІІ топтарға бірігеді. «Мозайка» әдісі арқылы үш топқа қима қағаздар беріледі. Топ мүшелері қағаз қиындыларын құрастырып, |
Бағалау: Топтар бір-бірін «Отшашу» әдісі арқылы бағалайды. |
Қағаз қиындылары.
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин 10 мин 5 мин |
Жаңа сабақ If –else құрлымы Кейде программаның орындалуының басқа нұсқасын қарастыру қажет болатын жағдайлар кездеседі. Басқаша айтқанда, логикалық өрнекақиқат болса бірінші нұсқаулық орындалады. Міне, осы жағдайда If –else құрлымы қолданылады. Мұндай жағдайда шартты оператордың тек қана бір бағыты емес, екі бағыты да орындалады. Осылайша толық тармақталу жүзеге асады. Python программалау тілінде толық тармақталу else блогының қосылуымен жүзеге асырылады. Толық тармақталу If –else құрлымымен орындалады. If –else операторының синтаксисі төмендегідей: Логикалық өрнек жалған болған жағдайда программаның орындалу ағыны негізгі программаға өтпей, ақиқат жағдайда орындалатын программа кодынан басқа кірістірілген програма кодына өтеді. Басқаша айтқанда, орындалу ағыны шартты оператордың толық, кеңейтілген нұсқасындабасқа кірістірілген кодты орындайды. Топтық жұмыс:
Жұптық жұмыс:
Жеке жұмыс:
|
Мұғалімді тыңдайды Оқушылар топпен жаңа тақырыпты талқылап түсіндіреді, түсінгенін келесі топқа айтып береді. Жаңа сабақты мұғаліммен бірлнсе отырып талдап талқылайды, Бір-біріне сұрақ қояды.
Дескриптор:
Дескриптор: - Есептің берілгенін оқыйды; -оның блок сызбасын сызыды; -оны талдап түсіндіріп бере алады;
Дескриптор: - көрсетілген программа кодын жазып тексере алады;
|
4 балл 3 балл 4 балл Бағалау: Жұптар бір-бірін «Отшашу» әдісі арқылы бағалайды |
Слайд Платформа Қима қағаз Слайд Платформа Қима қағаз |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия Оқушылар сабаққтағы алған білімдеріне кері байланыс береді.
Үй тапсырмасы 154 беттегі С тапсырманы орында
|
Оқушылар сабаққа кері байланыс жасайды.
|
оқушылар жинаған балдарын бағалау парағына қояды |
Слайд Платформа Қима қағаз
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

















