|
Бөлім: |
Электронды кесте арқылы есеп шығару |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтіндік процессордағы кестелер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.2 мәтіндік редактордағы кесте элементтерін пішімдеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
мәтіндік редактордағы кесте элементтерін пішімдеуді біледі; |
|
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|
|
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы |
Дәйек сөз - Әділдік пен жауапкершілік бір тұтас ұғым; - қоғамның барлық мүшелеріне тең құқық пен мүмкіндіктерді қамтамасыз ету; - өз іс-әрекеті үшін жауапкершілікті түсіну; - құқықтық білімді өмірде қолдана білу; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастырушылық сәт: 1. Оқушыларды қарсы алу және белгілеу. 2. Позитивті атмосфера құру. |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. |
Мұғалім ауызша бағалауды қолданады: |
Презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Кесте (таблица) – деректерді жолдар мен бағандар қилысында орналастыру арқылы ұсыну тәсілдері. Кесте реттелген жолдар мен бағандар жиынтығынан тұрады. Жол мен бағанның қиылысуы кесте ұяшығы деп аталады. Ұяшыққа сандар, мәтіндер, кірістірілген кестелер және графикалық белгілер қоюға болады. Кесте ұяшықтарын ойдағыдай түрлендіру үшін түрлі пішімдеу Мүмкіндіктері қарастырылған. Кесте бағандарындағы деректер типі әртүрлі болуы мүмкін, бірақ бір бағанда орналасатын деректер бір типті болуы қажет.
Сабақты бекіту:
|
Сұрақтарға жауап береді
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтар құрастырады
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтар құрастырады
Сергіту сәтін орындайды
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтар құрастырады
Дискриптор Балалар жұмыс парағы бойынша тапсырмаларды орындайды -жаңа терминдерді орыс және ағылшын тілдерінде жазады - "Кесте", терминдеріне анықтама береді - дұрыс жауапты жазады; -кесте құру командасын көрсетеді -ұяшықтарды біріктіру алгоритмін құрады Дискриптор -1-тәжірибелік жұмысты орындайды; -2-тәжірибелік жұмысты орындайды;
|
«Мақтау» Керемет! Жарайсың! Жақсы! Талпын! ФБ 5 балл 5 балл |
Презентация, оқулық Жұмыс парағы: https://wordwall.net/resource/81072582 |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Сурет салу және туралау топтарын салыстырыңыз. Қандай айырмашылықтарды атап өтуге болады? Рефлексия. |
Үй тапсырмасын жазады Оқушылар өз жұмыстарын бағалайды |
Смайликтер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
7 сынып 9 сабақ. Мәтіндік процессордағы кесте ҚМЖ
7 сынып 9 сабақ. Мәтіндік процессордағы кесте ҚМЖ
|
Бөлім: |
Электронды кесте арқылы есеп шығару |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтіндік процессордағы кестелер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.2 мәтіндік редактордағы кесте элементтерін пішімдеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
мәтіндік редактордағы кесте элементтерін пішімдеуді біледі; |
|
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|
|
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы |
Дәйек сөз - Әділдік пен жауапкершілік бір тұтас ұғым; - қоғамның барлық мүшелеріне тең құқық пен мүмкіндіктерді қамтамасыз ету; - өз іс-әрекеті үшін жауапкершілікті түсіну; - құқықтық білімді өмірде қолдана білу; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастырушылық сәт: 1. Оқушыларды қарсы алу және белгілеу. 2. Позитивті атмосфера құру. |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. |
Мұғалім ауызша бағалауды қолданады: |
Презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Кесте (таблица) – деректерді жолдар мен бағандар қилысында орналастыру арқылы ұсыну тәсілдері. Кесте реттелген жолдар мен бағандар жиынтығынан тұрады. Жол мен бағанның қиылысуы кесте ұяшығы деп аталады. Ұяшыққа сандар, мәтіндер, кірістірілген кестелер және графикалық белгілер қоюға болады. Кесте ұяшықтарын ойдағыдай түрлендіру үшін түрлі пішімдеу Мүмкіндіктері қарастырылған. Кесте бағандарындағы деректер типі әртүрлі болуы мүмкін, бірақ бір бағанда орналасатын деректер бір типті болуы қажет.
Сабақты бекіту:
|
Сұрақтарға жауап береді
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтар құрастырады
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтар құрастырады
Сергіту сәтін орындайды
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтар құрастырады
Дискриптор Балалар жұмыс парағы бойынша тапсырмаларды орындайды -жаңа терминдерді орыс және ағылшын тілдерінде жазады - "Кесте", терминдеріне анықтама береді - дұрыс жауапты жазады; -кесте құру командасын көрсетеді -ұяшықтарды біріктіру алгоритмін құрады Дискриптор -1-тәжірибелік жұмысты орындайды; -2-тәжірибелік жұмысты орындайды;
|
«Мақтау» Керемет! Жарайсың! Жақсы! Талпын! ФБ 5 балл 5 балл |
Презентация, оқулық Жұмыс парағы: https://wordwall.net/resource/81072582 |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Сурет салу және туралау топтарын салыстырыңыз. Қандай айырмашылықтарды атап өтуге болады? Рефлексия. |
Үй тапсырмасын жазады Оқушылар өз жұмыстарын бағалайды |
Смайликтер |
|
шағым қалдыра аласыз




















