24-сабақ
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Күш
|
Бөлімі: |
Денелердің өзара әрекеттесуі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дүйсебай М.А. |
|
Күні: |
28.11.2024 |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Күш |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.2.2 – күнделікті өмірден күштердің әрекет етуіне мысалдар келтіру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар істей алады Күш ұғымын түсінеді; Көптеген оқуышылар істей алады: Күш ұғымына мысалдар келтіре алады, күштің белгіленуін, өлшем бірлігін біледі. Кейбір оқушылар істей алады: Күш әсерлерінің әр түрлі факторларға тәуелділігін талдай алады.(бағытына, қандай нүктеге түсірілетіндігіне, жылдамдықтың өзгеруіне) |
|
Бағалау критерийлері
|
|
|
Құндылықтарға баулу
|
Жалпыға бірдей еңбек қоғамында еңбек және шығармашылық ынтымақтастықты өмір бойы білім алуға бағыттау. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
5 мин.
5 мин. «Викторина» әдісі
5 мин. «Миға шабуыл».
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Топқа бөлу : «Жасырын сан» әдісі бойынша топқа бөлу 1-топ: «Масса» тобы 2-топ: «Көлем» тобы 3-топ: «Тығыздық» тобы
Үй тапсырмасын тексеру: Білу және түсіну Берілген мәтіндерді балалар оқып алады. «Викторина» әдісі арқылы топтар өз сұрақтарына жауап береді
|
Оқушылар , 1,2,3 деп жазылған жасырын сандарды алып, сол бойынша топқа бөлініп отырады.
Оқушылар ойланып, ойын жинақтап, сұрақтарға жауап береді
Суретке қарап өз ойларын айтады |
Дескриптор -Сұрақтарға жауап береді
- Жалпы балл-1 |
Кағаздан жасалған жасырын сандар
ДК экран Оқулық мәтін
ДК экран |
|
Сабақтың ортасы. 15мин “Жасырын қорапты ашыңыз !”
Сергіту сәті
Жеке жұмыс
Топтық жұмыс
|
Топтық жұмыс “Жасырын қорапты ашыңыз!”әдісі арқылы қораптағы сұрақтарға жауап береді
Әріптер әлемі әдісіндегі термин сөздерді атайды
Жеке жұмыс Есептеңдер 1-тапсырма Берілген күштерді кН арқылы өрнектеңдер 12500 Н= 500 H= 10 H= 0,5 H=
І топтың тапсырмасы: 1. Масса тобы: Көлемі 0,015м3 ыдыс сумен толтырылған. Судың тығыздығы 1000кг /м3. Ыдыстағы судың массасы қандай?
ІІ топтың тапсырмасы: 2. Көлем тобы: Ыдыста массасы 200гр су бар. Судың тығыздығы 1000кг /м3. Ыдыстың көлемін анықта.
ІІІ топтың тапсырмасы: 3. Тығыздық тобы:Массасы 2 кг, ал көлемі 100см3 металдың тығыздығы қандай?
|
Оқушылар І топ масса (m,килограмм, таразы, тонна, миллиграмм,грамм) ІІ топ көлем. ( литр, м3, V, мензурка, дм³,
см³ ІІІ топ тығыздық(кг/м³, кг/см³, г/см³, ρ, ла
Әр топ міндеттерін орындайды. Әр топтан 2 оқушыдан шығып термин сөздерді табады. Оқушылар тапсырмамен жұмыс жасайды
Оқушылар тапсырманы топпен жұмыс жасайды |
Дескриптор - Әр топ 3 сұрақтан жауап береді -Өткен бөлімдегі ережелерді қайталайды
Жалпы балл -2
Дескриптор Физикалық термин сөздерді біледі. Жалпы балл-1
Дескриптор Оқушылар берілген күштерді кН өрнектей алады. Өлшем бірлікті біледі. Жалпы балл-1
Дескриптор Есептің шартын жаза алады 1 ұпай Өлшем бірліктерді ХБЖ-ға келтіре алады 1 ұпай Қажетті формуланы дұрыс жазады 1 ұпай Формуланы пайдаланып есепті шығарады 1 ұпай Жалпы балл-4 |
ДК экран Оқулық Дәптер
Слайд
Дк экран Дәптер
Дк экран Дәптер
|
|
Сабақтың соңы. Физикалық диктант Кері байланыс 5 мин
Бағалау
Үй тапсырмасы |
Қорытынды Физикалық диктант кері байланыс арқылы оқушы сабақ бойынша алдымен жағымды түсінік беріп, кейін құрылымды сын айтып, соңынан жағымды пікір білдіреді.
Күш дегеніміз не? Күш қандай әріппен белгіленеді? Күштің өлшем бірлігі қандай? Күш бірлігі кімнің құрметіне ие болған? Күшті өлшеуге арналған құрал қалай аталады?
Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау
63 бет Күш тақырыбын оқу. 70 бет Сұрақтарға жауап беру
|
Оқушылар тапсырманы орындайды.
Оқушылар сұраққа кері байланыс жасайды
Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл
|
Дескриптор • Күштің анықтамасын жазады • ХБЖ бойынша күштің өлшем бірлігін анықтайды • Физика пәнінің негізгі мақсатын түсінеді Жалпы балл-1
|
Дк экран Дәптер
|
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||
|
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Физикалық шамаларды өлшейтін аспаптардың бөлік құнын анықтай алуы бойынша
|
Физика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады. |
||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
7 сынып физика
7 сынып физика
24-сабақ
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Күш
|
Бөлімі: |
Денелердің өзара әрекеттесуі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дүйсебай М.А. |
|
Күні: |
28.11.2024 |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Күш |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.2.2 – күнделікті өмірден күштердің әрекет етуіне мысалдар келтіру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар істей алады Күш ұғымын түсінеді; Көптеген оқуышылар істей алады: Күш ұғымына мысалдар келтіре алады, күштің белгіленуін, өлшем бірлігін біледі. Кейбір оқушылар істей алады: Күш әсерлерінің әр түрлі факторларға тәуелділігін талдай алады.(бағытына, қандай нүктеге түсірілетіндігіне, жылдамдықтың өзгеруіне) |
|
Бағалау критерийлері
|
|
|
Құндылықтарға баулу
|
Жалпыға бірдей еңбек қоғамында еңбек және шығармашылық ынтымақтастықты өмір бойы білім алуға бағыттау. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
5 мин.
5 мин. «Викторина» әдісі
5 мин. «Миға шабуыл».
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Топқа бөлу : «Жасырын сан» әдісі бойынша топқа бөлу 1-топ: «Масса» тобы 2-топ: «Көлем» тобы 3-топ: «Тығыздық» тобы
Үй тапсырмасын тексеру: Білу және түсіну Берілген мәтіндерді балалар оқып алады. «Викторина» әдісі арқылы топтар өз сұрақтарына жауап береді
|
Оқушылар , 1,2,3 деп жазылған жасырын сандарды алып, сол бойынша топқа бөлініп отырады.
Оқушылар ойланып, ойын жинақтап, сұрақтарға жауап береді
Суретке қарап өз ойларын айтады |
Дескриптор -Сұрақтарға жауап береді
- Жалпы балл-1 |
Кағаздан жасалған жасырын сандар
ДК экран Оқулық мәтін
ДК экран |
|
Сабақтың ортасы. 15мин “Жасырын қорапты ашыңыз !”
Сергіту сәті
Жеке жұмыс
Топтық жұмыс
|
Топтық жұмыс “Жасырын қорапты ашыңыз!”әдісі арқылы қораптағы сұрақтарға жауап береді
Әріптер әлемі әдісіндегі термин сөздерді атайды
Жеке жұмыс Есептеңдер 1-тапсырма Берілген күштерді кН арқылы өрнектеңдер 12500 Н= 500 H= 10 H= 0,5 H=
І топтың тапсырмасы: 1. Масса тобы: Көлемі 0,015м3 ыдыс сумен толтырылған. Судың тығыздығы 1000кг /м3. Ыдыстағы судың массасы қандай?
ІІ топтың тапсырмасы: 2. Көлем тобы: Ыдыста массасы 200гр су бар. Судың тығыздығы 1000кг /м3. Ыдыстың көлемін анықта.
ІІІ топтың тапсырмасы: 3. Тығыздық тобы:Массасы 2 кг, ал көлемі 100см3 металдың тығыздығы қандай?
|
Оқушылар І топ масса (m,килограмм, таразы, тонна, миллиграмм,грамм) ІІ топ көлем. ( литр, м3, V, мензурка, дм³,
см³ ІІІ топ тығыздық(кг/м³, кг/см³, г/см³, ρ, ла
Әр топ міндеттерін орындайды. Әр топтан 2 оқушыдан шығып термин сөздерді табады. Оқушылар тапсырмамен жұмыс жасайды
Оқушылар тапсырманы топпен жұмыс жасайды |
Дескриптор - Әр топ 3 сұрақтан жауап береді -Өткен бөлімдегі ережелерді қайталайды
Жалпы балл -2
Дескриптор Физикалық термин сөздерді біледі. Жалпы балл-1
Дескриптор Оқушылар берілген күштерді кН өрнектей алады. Өлшем бірлікті біледі. Жалпы балл-1
Дескриптор Есептің шартын жаза алады 1 ұпай Өлшем бірліктерді ХБЖ-ға келтіре алады 1 ұпай Қажетті формуланы дұрыс жазады 1 ұпай Формуланы пайдаланып есепті шығарады 1 ұпай Жалпы балл-4 |
ДК экран Оқулық Дәптер
Слайд
Дк экран Дәптер
Дк экран Дәптер
|
|
Сабақтың соңы. Физикалық диктант Кері байланыс 5 мин
Бағалау
Үй тапсырмасы |
Қорытынды Физикалық диктант кері байланыс арқылы оқушы сабақ бойынша алдымен жағымды түсінік беріп, кейін құрылымды сын айтып, соңынан жағымды пікір білдіреді.
Күш дегеніміз не? Күш қандай әріппен белгіленеді? Күштің өлшем бірлігі қандай? Күш бірлігі кімнің құрметіне ие болған? Күшті өлшеуге арналған құрал қалай аталады?
Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау
63 бет Күш тақырыбын оқу. 70 бет Сұрақтарға жауап беру
|
Оқушылар тапсырманы орындайды.
Оқушылар сұраққа кері байланыс жасайды
Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл
|
Дескриптор • Күштің анықтамасын жазады • ХБЖ бойынша күштің өлшем бірлігін анықтайды • Физика пәнінің негізгі мақсатын түсінеді Жалпы балл-1
|
Дк экран Дәптер
|
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||
|
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Физикалық шамаларды өлшейтін аспаптардың бөлік құнын анықтай алуы бойынша
|
Физика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады. |
||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||||
шағым қалдыра аласыз

















