Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
7санына көбейту және бөлу ашық сабақ
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов
Пән: Математика Орта мерзімді жоспар бөлімі: 1В бөлім – Көбейту және бөлу Күні:16.10.2019ж Сынып: 3-сынып |
Мектеп:Д.А.Қонаев атындағы жалпы орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні:Н.Дусбаева Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
7 санына көбейту және бөлу кестесі |
||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1.2.4 6; 7; 8; 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құру, білу және қолдану |
||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: 7 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құру, білу және қолдануды үйренеді. Көптеген оқушылар: мұғалімнің көмегімен оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Кейбір оқушылар: 7 санына көбейту және бөлу кестесіне өз бетінше мысалдар келтіреді, өрнектер құрастырады. |
||||||||||||
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: 7 санына көбейту және бөлу кестесі Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: |
||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі, көркем еңбек. |
||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу; |
||||||||||||
Ресурстар |
Топқа бөлуге арналған парақшалар, интерактивті тақта, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар., постер, кері байланыс парағы т.б |
||||||||||||
Бастапқы білім |
Көбейту кестесімен таныс |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Оқу әдістері (Оқу мақсаттарына қалайша жеттім?) |
Бағалау әдістері |
|||||||||||
Сабақтың басы 5 минут |
Жаңа топ құру. Сандар арқылы. Ортаға бала санына қарай 3 түрлі сан қойылады Оқушылар қағазды алып, артындағы сандар бойынша топтасады. 1-топ бір саны 2-топ екі саны 3-топ үш саны Жұмыс ережесін келісу
Үй тапсырмасын бекіту. «Дүкен» ойыны әдісі
1 кереметі Мысыр пирамидасы — осыдан 5000 жыл бұрын тұрғызылған. Ол суы жоқ, тіршілігі жоқ Нуби шөлінде орналасқан. |
ҚБ: Балмұздақтар арқылы бағалау. |
|||||||||||
Сабақтың ортасы 30 минут |
2- тапсырма: Ширату тапсырмасы. Ұ.Ж.
ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.
ҚБ: Жұлдыздар арқылы бір-бірін бағалау. Әлемнің үшінші кереметі:Эфестегі Артемида ғибадатханасы – ІІІ-ІҮ ғасырда Артемиданың құрметіне салынған, Грек жұртының мақтанышы. 4- тапсырма: (Т.Ж.) Кім жылдам әдісі Әлемнің төртінші кереметі: Олимпиядағы Зевс мүсіні – классикалық Грек өнері тарихынан келіп жеткен ескерткіш. Грек мүсіншісі Фидий алтын мен пілсүйегінен жасаған. Қ.Б. Отшашу арқылы бағалау 5-- тапсырма: Тақтаға А3 форматында қағазға, өрнектер құрастырып, сандар жазылған қима қағаздарды оқушылар кезекпен шығып жабыстырады.
Әлемнің бесінші кереметі: Галикарнас кесенесі – VI ғасырда аты сирек естілетін шағын ғана Галикарнас қаласында салынған. Ол 356-жылы дүние салған осы елдің патшасының құрметіне салынған ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.
6тапсырма: Топтық жұмыс. «Галлерияда ой шарлау» Берілген тақырыпта топтық жұмысы жүргізіліп, әр топтың жұмысы қабырғаға ілінеді де, оқушылар жүріп, аралап, оған әр оқушылар кішкене жапсырма қағазға бағасын беріп, пікірін жазып жабыстырып кетеді. Ең жақсы баға алған топтың жұмысы қаралады. Қ:Б Отшашу әдісі арқылы бағалау.
Дескриптор:
Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау |
|
|||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут |
7-тапсырма: Жаңа білім мен тәжірибені қолдану «Кім жылдам?» ойыны ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.
Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда) Оқушыларға «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі арқылы кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді. |
« Екі жұлдыз бір тілек» әдісі арқылы кері байланыс парағы |
Саралау барысында белсенді оқушылар үлгерімі төмен оқушыларға жан жақты көмек бере отырып өз білімдерін шыңдауға бағыттау. |
Балмұздақ арқылы Бас бармақ Жұлдыздар арқылы От шашу арқылы Бағдаршам көздері арқылы бағалау |
Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары. |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
|
|
|
Жалпы баға |
||
Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты): |
||
1. |
||
Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және |
||
оқытуға қатысты)? |
||
1. |
||
Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма |
||
дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |