|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№88 сабақ. Негізгі және туынды етістік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.4 негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау. 3.2.6.1 мұғалімнің көмегімен ұқсас тақырыпта берілген мәтін түрлерін/стилін (көркем мәтін, ғылыми-танымдық мәтін)/жанрын салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын табу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Туынды етістіктерді ажыратады |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Өнерлі бала өрге жүзер |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 19-жаттығу «Етістік» сөзінен баспалдақ жаса. Осы әріптерден басталатын етістік сөз ойлап, торкөздерге жаз. Шыққан етістіктердің қайсысы негізгі, қайсысы туынды екенін ажыратып, дәлелде. Туынды етістіктерді теріп жаз. Ек, тік,істе,секір, Құндылық мақсаты:Мемлекеттік тілді білу Жаңа тақырып 20-жаттығу Мәтінді оқы. Мына сұрақтарға жауап бер Қажымұқан Мұңайтпасов кім? Палуан Ол спорттық жолын қайда бастады? Петербургте Қай мемлекеттерде өткен белдесулердің жеңімпазы болды? Франция ,Германия, Бельгия, Түркия, Америка Қажымұқан қандай медальдарға ие болды? 48 алтын,күміс, қола Оның әлемге танымал болуының сыры неде? Мықтылығында ЕБҚ Мәтіндегі етістіктерді тауып, негізіг немесе туынды екенін айт Бастады-туыныды Жетті-туыынды Болған-туынды ЕҚБ Негізгі етістіктерден туынды етістіктер жаса Кел,кет, бар, ки, жар, оқы. Сергіту сәті. Көп отырып шаршадық, Қозғалуды аңсадық. Жүгiргiмiз келедi, Әдемiлеп ән салып. 22-жаттығу Ребусты шешу. Шешуіндегі сөздің қандай етістік екенін анықтау. Жауап: Ақта. Ақта-біреуді ақтап алу, қабырғаны ақтау. Жұптық жұмыс 23-жаттығу Үлгіні басшылыққа алып, сөздердің туынды етістік екенін дәлелдеу. Оқулықта берілген үлгіні басшылыққа алып, сөздердің туынды етістік екенін жұптасына дәлелдейді. Төрт жұптың талдауы сынып алдында тыңдалады. Үй тапсырмасы 21-жаттығу Берілген зат есімдерден туынды етістік жасап жаз Кезек -кезекте, жыр-жырла, ой-ойла, шеге-шегеле, би-биле, тұз-тұзда. ФС тапсырмасы ҚЖ Берілген тақырыпқа постер жасап, қорғау. Оқушылардың топтық жұмысы ұйымдастырылады. 1-топ. Атақты тұлға туралы дереккөздерден 5 мәлімет табу. 2-топ. Атақты тұлға туралы постер құрастыру. 3-топ. Атақты тұлға екі нақыл сөз тауып жазу. 4-топ. Атақты тұлға туралы бір өлең табу. Жұмыстарын топта жариялайды. Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Ребус шешеді Дәлелдеме жасайды Үй тапсырмасын алады Тапсырманы орындайды Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: «Етістік» сөзінен баспалдақ жасайды-1б Осы әріптерден басталатын етістік сөз ойлап, торкөздерге жазады-1б.
Дескриптор: Мәтінді оқиды-1б Сұрақтарға жауап береді-1б Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар! Дескриптор: Ребусты шешеді (ақта). Шешуіндегі сөздің қандай етістік екенін түсіндіріп, дәлелдейді Дескриптор: Берілген сөздердің туынды етістік екенін дәлелдейді-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар! Дескриптор: Берілген тақырыпқа постер жасап, қорғайды-1б
«Бас,қол,жүрек» әдісі |
Суреттер Оқулық Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Ребус Оқулық Оқулық Оқулық Таратпа материал Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
88-сабақ негізгі және туынды етістік
88-сабақ негізгі және туынды етістік
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№88 сабақ. Негізгі және туынды етістік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.4 негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау. 3.2.6.1 мұғалімнің көмегімен ұқсас тақырыпта берілген мәтін түрлерін/стилін (көркем мәтін, ғылыми-танымдық мәтін)/жанрын салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын табу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Туынды етістіктерді ажыратады |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Өнерлі бала өрге жүзер |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 19-жаттығу «Етістік» сөзінен баспалдақ жаса. Осы әріптерден басталатын етістік сөз ойлап, торкөздерге жаз. Шыққан етістіктердің қайсысы негізгі, қайсысы туынды екенін ажыратып, дәлелде. Туынды етістіктерді теріп жаз. Ек, тік,істе,секір, Құндылық мақсаты:Мемлекеттік тілді білу Жаңа тақырып 20-жаттығу Мәтінді оқы. Мына сұрақтарға жауап бер Қажымұқан Мұңайтпасов кім? Палуан Ол спорттық жолын қайда бастады? Петербургте Қай мемлекеттерде өткен белдесулердің жеңімпазы болды? Франция ,Германия, Бельгия, Түркия, Америка Қажымұқан қандай медальдарға ие болды? 48 алтын,күміс, қола Оның әлемге танымал болуының сыры неде? Мықтылығында ЕБҚ Мәтіндегі етістіктерді тауып, негізіг немесе туынды екенін айт Бастады-туыныды Жетті-туыынды Болған-туынды ЕҚБ Негізгі етістіктерден туынды етістіктер жаса Кел,кет, бар, ки, жар, оқы. Сергіту сәті. Көп отырып шаршадық, Қозғалуды аңсадық. Жүгiргiмiз келедi, Әдемiлеп ән салып. 22-жаттығу Ребусты шешу. Шешуіндегі сөздің қандай етістік екенін анықтау. Жауап: Ақта. Ақта-біреуді ақтап алу, қабырғаны ақтау. Жұптық жұмыс 23-жаттығу Үлгіні басшылыққа алып, сөздердің туынды етістік екенін дәлелдеу. Оқулықта берілген үлгіні басшылыққа алып, сөздердің туынды етістік екенін жұптасына дәлелдейді. Төрт жұптың талдауы сынып алдында тыңдалады. Үй тапсырмасы 21-жаттығу Берілген зат есімдерден туынды етістік жасап жаз Кезек -кезекте, жыр-жырла, ой-ойла, шеге-шегеле, би-биле, тұз-тұзда. ФС тапсырмасы ҚЖ Берілген тақырыпқа постер жасап, қорғау. Оқушылардың топтық жұмысы ұйымдастырылады. 1-топ. Атақты тұлға туралы дереккөздерден 5 мәлімет табу. 2-топ. Атақты тұлға туралы постер құрастыру. 3-топ. Атақты тұлға екі нақыл сөз тауып жазу. 4-топ. Атақты тұлға туралы бір өлең табу. Жұмыстарын топта жариялайды. Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Ребус шешеді Дәлелдеме жасайды Үй тапсырмасын алады Тапсырманы орындайды Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: «Етістік» сөзінен баспалдақ жасайды-1б Осы әріптерден басталатын етістік сөз ойлап, торкөздерге жазады-1б.
Дескриптор: Мәтінді оқиды-1б Сұрақтарға жауап береді-1б Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар! Дескриптор: Ребусты шешеді (ақта). Шешуіндегі сөздің қандай етістік екенін түсіндіріп, дәлелдейді Дескриптор: Берілген сөздердің туынды етістік екенін дәлелдейді-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар! Дескриптор: Берілген тақырыпқа постер жасап, қорғайды-1б
«Бас,қол,жүрек» әдісі |
Суреттер Оқулық Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Ребус Оқулық Оқулық Оқулық Таратпа материал Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз



















