|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№89 сабақ. Негізгі және туынды етістік Өмірбаян |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.4 негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау. 3.2.6.1 мұғалімнің көмегімен ұқсас тақырыпта берілген мәтін түрлерін/стилін (көркем мәтін, ғылыми-танымдық мәтін)/жанрын салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын табу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Негізгі және туынды етістіктерді ажыратады,туынды етістік жасауды меңгереді |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Өнерлі бала өрге жүзер |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 м Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 21-жаттығу Берілген зат есімдерден туынды етістік жасап жаз Кезек -кезекте, жыр-жырла, ой-ойла, шеге-шегеле, би-биле, тұз-тұзда. Құндылық мақсаты: Мемлекеттік тілді білу Жаңа тақырып 24-жаттығу Мәтіндерді оқып, салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын тап. Мәтіндер қандай атақты тұлға туралы, ол қандай ісімен атақты адам бола алғанын, қай мәтін бірінші жақтан айтылғанын анықтап, дәлелдейді. ЕҚБ Мәтіндердегі түсінісіз сөздерді теріп жаз,мағынасын сөздіктін біліп ал. Запастағы командир- әскери жұмыста қосымша басшы болу Қаржы мекемесі-ақшаға қатысты жұмыс орны 26-жаттығу Көп нүктенің орнына жақша ішіндегі жұрнақтардың тиістісін жалғап, сөздерді көшіріп жаз. Ұсақта,жаңала,оңда,іріле,көкемде,шегеле. 27-жаттығу Керісінше жұмбақ.Сөзжұмбаққа сұрақтар құрастыр. 1.Еңбек құралы. 2.Кір кетіретін құрал. 3.Өлең жазатын кісі. 4.Әдемі сөзінің синонимі ЕБҚ Бауыржан да ауылда өсті. Осы сөйлемдегі зат есім мен етістікті тауып,астын сыз. Үй тапсырмасы 25-жаттығу. Өз отбасыңның бір мүшесінің өмірбаянын үлкендердің көмегімен жаз.. Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Мәтінмен жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Берілген зат есімдерден туынды етістік жасап жазады-1б
Дескриптор: Мәтіндерді оқып, салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын табады.-1б Мәтіндер қандай атақты тұлға туралы, ол қандай ісімен атақты адам бола алғанын, қай мәтін бірінші жақтан айтылғанын анықтап, дәлелдейді.-1б Тамаша жұмыс! Дескриптор: Көп нүктенің орнына жақша ішіндегі жұрнақтардың тиістісін жалғап, сөздерді көшіріп жазады-1б Дескриптор: Сөзжұмбаққа сұрақтар құрастырады-1б
«Бутерброд» әдісі |
Суреттер Оқулық Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
89-сабақ негізгі және туынды етістік
89-сабақ негізгі және туынды етістік
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№89 сабақ. Негізгі және туынды етістік Өмірбаян |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.4 негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау. 3.2.6.1 мұғалімнің көмегімен ұқсас тақырыпта берілген мәтін түрлерін/стилін (көркем мәтін, ғылыми-танымдық мәтін)/жанрын салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын табу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Негізгі және туынды етістіктерді ажыратады,туынды етістік жасауды меңгереді |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Өнерлі бала өрге жүзер |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 м Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 21-жаттығу Берілген зат есімдерден туынды етістік жасап жаз Кезек -кезекте, жыр-жырла, ой-ойла, шеге-шегеле, би-биле, тұз-тұзда. Құндылық мақсаты: Мемлекеттік тілді білу Жаңа тақырып 24-жаттығу Мәтіндерді оқып, салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын тап. Мәтіндер қандай атақты тұлға туралы, ол қандай ісімен атақты адам бола алғанын, қай мәтін бірінші жақтан айтылғанын анықтап, дәлелдейді. ЕҚБ Мәтіндердегі түсінісіз сөздерді теріп жаз,мағынасын сөздіктін біліп ал. Запастағы командир- әскери жұмыста қосымша басшы болу Қаржы мекемесі-ақшаға қатысты жұмыс орны 26-жаттығу Көп нүктенің орнына жақша ішіндегі жұрнақтардың тиістісін жалғап, сөздерді көшіріп жаз. Ұсақта,жаңала,оңда,іріле,көкемде,шегеле. 27-жаттығу Керісінше жұмбақ.Сөзжұмбаққа сұрақтар құрастыр. 1.Еңбек құралы. 2.Кір кетіретін құрал. 3.Өлең жазатын кісі. 4.Әдемі сөзінің синонимі ЕБҚ Бауыржан да ауылда өсті. Осы сөйлемдегі зат есім мен етістікті тауып,астын сыз. Үй тапсырмасы 25-жаттығу. Өз отбасыңның бір мүшесінің өмірбаянын үлкендердің көмегімен жаз.. Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Мәтінмен жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Берілген зат есімдерден туынды етістік жасап жазады-1б
Дескриптор: Мәтіндерді оқып, салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын табады.-1б Мәтіндер қандай атақты тұлға туралы, ол қандай ісімен атақты адам бола алғанын, қай мәтін бірінші жақтан айтылғанын анықтап, дәлелдейді.-1б Тамаша жұмыс! Дескриптор: Көп нүктенің орнына жақша ішіндегі жұрнақтардың тиістісін жалғап, сөздерді көшіріп жазады-1б Дескриптор: Сөзжұмбаққа сұрақтар құрастырады-1б
«Бутерброд» әдісі |
Суреттер Оқулық Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз


















