|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Биология |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: Бөлімше |
Тірі ағзалардың көптүрлілігі құрылымы мен қызметтері Заттардың тасымалдануы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
05.12 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үлкен және кіші қанайналым шеңберлері. Адамның қанайналым жүйесі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
8.1.3.10 жануарлардың қантамырлар жүйесі түрлерін сипаттау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қантамырлар жүйесінің түрлерін сипаттайды. Үлкен және кіші қанайналым шеңберлерін көрсетеді. Адам жүрегінің қызметін талдайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
Зайырлы қоғам және жоғарғы руханият: өмір бойы білім алу, құрмет, ынтымақтастық, ашықтық. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0-1мин
|
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып тәртібін қадағалау. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда «Менен бір мотивациялық сөз» атты психологиялық ахуал туғызу. |
Оқушылар ұстазымен амандасады. Сынып тәртібін сақтайды, мотивациялық сөздер айтады. |
Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
Оқулық, кітап |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5-10мин |
Алдыңғы білім Кестеде түрлі жануарлардың жүрек құрылысының ерекшеліктері берілген Қандауыршада жүрек қызметін атқарады A. Жүрек B. Құрсақ қолқа қан тамыры C. Вена D. Артерия E. Арқа қолқа қан тамыры 2 A. Біріңғай салалы бұлшық ет талшықтарынан B. Сілемейлі қабықшадан C. Дәнекер ұлпасынан D. Жүйке ұлпасынан E. Тірек ұлпасынан 3. Қан тамырларына серпімділік қасиет береді, яғни қан тамырларын тарылтып, кеңейтетін ортаңғы қабаты A. Біріңғай салалы бұлшық ет талшықтарынан B. Сілемейлі қабықшадан C. Дәнекер ұлпасынан D. Жүйке ұлпасынан E. Тірек ұлпасынан 4. Қан тамырларының ішкі қабаты жалпақ эпителий ұлпасының жасушаларынан тұрады A. Біріңғай салалы бұлшық ет талшықтарынан B. Сілемейлі қабықшадан C. Дәнекер ұлпасынан D. Жүйке ұлпасынан E. Тірек ұлпасынан |
Оқушылар өткен сабақты еске түсіру мақсатында берілген кестені қолдана отырып тест тапсырмасын орындайды |
Бағалау критерийі: -жануарлардың жүрек құрылысының ерекшеліктерін ажыратып белгілейді |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10-13мин |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Жунусова Г.Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз 8 cынып ҚМЖ Үлкен және кіші қанайналым шеңберлері. Адамның қанайналым жүйесі.
Тақырып бойынша 11 материал табылды
8 cынып ҚМЖ Үлкен және кіші қанайналым шеңберлері. Адамның қанайналым жүйесі.Материал туралы қысқаша түсінік
Үлкен және кіші қанайналым шеңберлері. Адамның қанайналым жүйесі.
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
.













