|
Күні |
|
|
|
Пәні |
Қолданбалы курс «Тұрмыстық химия» |
|
|
Сыныбы |
11 |
|
|
Тақырыбы |
№8 сабақ. Ауа тазартушы |
|
|
Мақсаты |
Ауа тазартқышты пайдаланудың қаншалықты зиянды екенін анықтау немесе оны алмастыратын табиғи заттар туралы жан-жақты мәлімет беру |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Құрамы мен қасиеттерін анықтайды Түрлерін ажыратады, қоршаған ортаға жіне адам ағзасына әсерін анықтайды Тұрмыстық жағдайда қауіпсіз ауа тазарту жолдарын жасай біледі |
|
|
7 модульдің қолданылуы |
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”. |
|
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
Ой қозғау Бейне ролик, Кластер |
|
|
Қолданылатын ресурстар |
Химик анықтамалығы» журналы, интернет материалдары Алтын ереже Слайд №8 |
|
|
Пән аралық байланыс |
География, экология, биология |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі Тренинг |
Оқушыларды түгендеу Оқушыларды сусабындардың аты бойынша 3 топқа болу Топ ережесін сақтауын қадағалау |
3 топқа бөлінеді |
|
Сабақ кезеңдері |
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
|
|
Білу |
Ой қозғау |
1 Ауа тазартқыштың пайдалану тарихы 2 Ауа тазартқыштың жіктелуі (жоғары сапалы және арзан, сұйық және қатты) 3 Ауа тазартқыштың түрлері |
|
|
|
Түсіну |
Бейне ролик Кластер |
1 Ауа тазартқыштың қандай болатынын білу пайдалы 2 Ауа тазартқыш несімен зиянды? 3 Ауа тазартқышты таңдау |
Берілген тапсырманы орындайды, өз ойларын дәлелдейді |
|
|
Қолдану |
Практикалық бөлім бейне ролик |
Тұрмыстық жағдайда қауіпсіз ауа тазартқыштарды жасауға бола ма? |
Қауіпсіз өнім алып, қасиетін сипаттап, салыстырады |
|
|
Талдау |
Сөз соңындағы ұйқас |
Химиялық құрамы Ацетон Лимонен пинен Формальдегид Бензол |
Химиялық құрамындағы заттардың әрқайсысына талдау жасайды |
|
|
Сергіту сәті |
Жаттығу жасау |
Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау . |
Тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды |
|
|
Жинақтау |
Сәйкестендіру |
Эфир майын пайдалану |
Суретке сәйкес эфир майларын пайдалану жолдарына жіктеу |
|
|
Бағалау |
«Екі жақты күнделік» |
Ауа тазартқыштың пайдасы мен зияны |
әр оқушы ауа тазартқышқа баға береді |
|
|
Бағалау |
Өзін-өзі бағалау Бағалау парақшалары |
Бағалау парақтарын таратады Бағалауды қадағалау |
Топты бағалау Өзін-өзі бағалау |
|
|
Рефлексия |
Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі |
ББҮ кестесін толтыру |
Ұсынылған стикерді толтыру |
|
|
Үйге тапсырма |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№8 сабақ. Ауа тазартушы
|
Күні |
|
|
|
Пәні |
Қолданбалы курс «Тұрмыстық химия» |
|
|
Сыныбы |
11 |
|
|
Тақырыбы |
№8 сабақ. Ауа тазартушы |
|
|
Мақсаты |
Ауа тазартқышты пайдаланудың қаншалықты зиянды екенін анықтау немесе оны алмастыратын табиғи заттар туралы жан-жақты мәлімет беру |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Құрамы мен қасиеттерін анықтайды Түрлерін ажыратады, қоршаған ортаға жіне адам ағзасына әсерін анықтайды Тұрмыстық жағдайда қауіпсіз ауа тазарту жолдарын жасай біледі |
|
|
7 модульдің қолданылуы |
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”. |
|
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
Ой қозғау Бейне ролик, Кластер |
|
|
Қолданылатын ресурстар |
Химик анықтамалығы» журналы, интернет материалдары Алтын ереже Слайд №8 |
|
|
Пән аралық байланыс |
География, экология, биология |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі Тренинг |
Оқушыларды түгендеу Оқушыларды сусабындардың аты бойынша 3 топқа болу Топ ережесін сақтауын қадағалау |
3 топқа бөлінеді |
|
Сабақ кезеңдері |
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
|
|
Білу |
Ой қозғау |
1 Ауа тазартқыштың пайдалану тарихы 2 Ауа тазартқыштың жіктелуі (жоғары сапалы және арзан, сұйық және қатты) 3 Ауа тазартқыштың түрлері |
|
|
|
Түсіну |
Бейне ролик Кластер |
1 Ауа тазартқыштың қандай болатынын білу пайдалы 2 Ауа тазартқыш несімен зиянды? 3 Ауа тазартқышты таңдау |
Берілген тапсырманы орындайды, өз ойларын дәлелдейді |
|
|
Қолдану |
Практикалық бөлім бейне ролик |
Тұрмыстық жағдайда қауіпсіз ауа тазартқыштарды жасауға бола ма? |
Қауіпсіз өнім алып, қасиетін сипаттап, салыстырады |
|
|
Талдау |
Сөз соңындағы ұйқас |
Химиялық құрамы Ацетон Лимонен пинен Формальдегид Бензол |
Химиялық құрамындағы заттардың әрқайсысына талдау жасайды |
|
|
Сергіту сәті |
Жаттығу жасау |
Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау . |
Тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды |
|
|
Жинақтау |
Сәйкестендіру |
Эфир майын пайдалану |
Суретке сәйкес эфир майларын пайдалану жолдарына жіктеу |
|
|
Бағалау |
«Екі жақты күнделік» |
Ауа тазартқыштың пайдасы мен зияны |
әр оқушы ауа тазартқышқа баға береді |
|
|
Бағалау |
Өзін-өзі бағалау Бағалау парақшалары |
Бағалау парақтарын таратады Бағалауды қадағалау |
Топты бағалау Өзін-өзі бағалау |
|
|
Рефлексия |
Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі |
ББҮ кестесін толтыру |
Ұсынылған стикерді толтыру |
|
|
Үйге тапсырма |
|
|||
шағым қалдыра аласыз




