|
Бөлім: |
Электрондық кестелердегі ақпаратты өңдеу |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Электрондық кестеде мәліметтердің әртүрлі пішімдерін қолдану. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.1 электрондық кестелер мәселелерді шешу үшін түрлі деректер пішімдерін пайдалану. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Электрондық кестелер мәселелерді шешу үшін түрлі деректер пішімдерін пайдалана алады. |
|
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|
|
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы |
Дәйек сөз - Әділдік пен жауапкершілік бір тұтас ұғым; - қоғамның барлық мүшелеріне тең құқық пен мүмкіндіктерді қамтамасыз ету; - өз іс-әрекеті үшін жауапкершілікті түсіну; - құқықтық білімді өмірде қолдана білу; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастырушылық сәт: 1. Оқушылармен сәлемдесу және белгілеу. 2. Позитивті атмосфера құру. 3. Оқушылар әртүрлі елдердің дәстүрлі сәлемдесулерін көрсетеді. Олар бір-бірін қайталамауы керек. Өткен сабақты қайталау Оқушылар сұрақтарға жауап береді: - Статистика дегеніміз не? - Статистикалық мәліметтермен қандай мамандар жұмыс істейді? |
Сабақтың оң көңіл күйіне келтіріңіз |
Мұғалім ауызша «Мадақтау» әдісін қолданады |
Слайд |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа материалды меңгеру: Excel электронды кестесінде әрбір ұяшық пішімін айдаланушының талаптарына сай баптау мүмкін дігі бар. Ұяшықтарды пішімдеу – Excel электронды кестесінің калькулятордан негізгі ерекшелігі. Ұяшықтарды пішімдеу пайдаланушыға түрлі сипаттағы әліметтерді ыңғайлы түрге келтіруге: қорытынды жолды ерекшелеуге, үтірден кейінгі артық таңбаларды алып тастауға, ұяшықтарды біріктіруге және т.б. мүмкіндік береді.
Оқулықпен жұмыс. Мұғалім тақырыпты слайд материалдары арқылы көрсетеді және оқушылармен бірге талдайды.
Практикалық жұмыс. Білімді бекіту: Сабақта не үйрендіңдер? Тақырып бойынша алған білімдеріңді күнделікті өмірде қалай пайдалануға болады. |
Мұғалімді тыңдайды
Сұрақтарға жауап береді
Мұғалімді тыңдайды
Мұғалімді тыңдайды
Мұғалімді тыңдай
Оқушылар оқу материалын оқиды, практикалық жұмысты орындайды
Дескриптор: - мәтінді форматтайды, -мәтінді форматтау командаларын жазады; - батырманың қызметін жазады сілтемені анықтайды Дескриптор: - кестені толтырады; -кесте ұяшықтарые пішімдейді; - ұяшықтардағы формулаға сілтемені анықтайды -оқушылар өз ойларымен бөліседі
|
Мұғалім ауызша бағалауды қолданады: Керемет! Жарайсың! Жақсы! Талпын! ФБ Дұрыс орындадым
Орындауға қиналдым.
5/балл 5 балл |
Слайд оқулық Жұмыс парағы: Слайд |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы. "Excel бағдарламасымен жұмыс істей алатын мамандықтар" рөлдік ойынын өткізіңіз. Рөлдерді бөлу: банк қызметкерлері, бухгалтерлер, экономистер, қаржылық талдаушылар және т. б. Сабақты қорытындылау:
|
Үй тапсырмасын жазады Оқушылардың әрқайсысы өз жұмысын бағалайды. |
Смайликтер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
8 сынып 10 сабақ Электрондық кестеде мәліметтердің әртүрлі пішімдерін қолдану.ҚМЖ
8 сынып 10 сабақ Электрондық кестеде мәліметтердің әртүрлі пішімдерін қолдану.ҚМЖ
|
Бөлім: |
Электрондық кестелердегі ақпаратты өңдеу |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Электрондық кестеде мәліметтердің әртүрлі пішімдерін қолдану. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.1 электрондық кестелер мәселелерді шешу үшін түрлі деректер пішімдерін пайдалану. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Электрондық кестелер мәселелерді шешу үшін түрлі деректер пішімдерін пайдалана алады. |
|
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|
|
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы |
Дәйек сөз - Әділдік пен жауапкершілік бір тұтас ұғым; - қоғамның барлық мүшелеріне тең құқық пен мүмкіндіктерді қамтамасыз ету; - өз іс-әрекеті үшін жауапкершілікті түсіну; - құқықтық білімді өмірде қолдана білу; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастырушылық сәт: 1. Оқушылармен сәлемдесу және белгілеу. 2. Позитивті атмосфера құру. 3. Оқушылар әртүрлі елдердің дәстүрлі сәлемдесулерін көрсетеді. Олар бір-бірін қайталамауы керек. Өткен сабақты қайталау Оқушылар сұрақтарға жауап береді: - Статистика дегеніміз не? - Статистикалық мәліметтермен қандай мамандар жұмыс істейді? |
Сабақтың оң көңіл күйіне келтіріңіз |
Мұғалім ауызша «Мадақтау» әдісін қолданады |
Слайд |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа материалды меңгеру: Excel электронды кестесінде әрбір ұяшық пішімін айдаланушының талаптарына сай баптау мүмкін дігі бар. Ұяшықтарды пішімдеу – Excel электронды кестесінің калькулятордан негізгі ерекшелігі. Ұяшықтарды пішімдеу пайдаланушыға түрлі сипаттағы әліметтерді ыңғайлы түрге келтіруге: қорытынды жолды ерекшелеуге, үтірден кейінгі артық таңбаларды алып тастауға, ұяшықтарды біріктіруге және т.б. мүмкіндік береді.
Оқулықпен жұмыс. Мұғалім тақырыпты слайд материалдары арқылы көрсетеді және оқушылармен бірге талдайды.
Практикалық жұмыс. Білімді бекіту: Сабақта не үйрендіңдер? Тақырып бойынша алған білімдеріңді күнделікті өмірде қалай пайдалануға болады. |
Мұғалімді тыңдайды
Сұрақтарға жауап береді
Мұғалімді тыңдайды
Мұғалімді тыңдайды
Мұғалімді тыңдай
Оқушылар оқу материалын оқиды, практикалық жұмысты орындайды
Дескриптор: - мәтінді форматтайды, -мәтінді форматтау командаларын жазады; - батырманың қызметін жазады сілтемені анықтайды Дескриптор: - кестені толтырады; -кесте ұяшықтарые пішімдейді; - ұяшықтардағы формулаға сілтемені анықтайды -оқушылар өз ойларымен бөліседі
|
Мұғалім ауызша бағалауды қолданады: Керемет! Жарайсың! Жақсы! Талпын! ФБ Дұрыс орындадым
Орындауға қиналдым.
5/балл 5 балл |
Слайд оқулық Жұмыс парағы: Слайд |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы. "Excel бағдарламасымен жұмыс істей алатын мамандықтар" рөлдік ойынын өткізіңіз. Рөлдерді бөлу: банк қызметкерлері, бухгалтерлер, экономистер, қаржылық талдаушылар және т. б. Сабақты қорытындылау:
|
Үй тапсырмасын жазады Оқушылардың әрқайсысы өз жұмысын бағалайды. |
Смайликтер |
|
шағым қалдыра аласыз



















