-
-
-
-
-
-
-
-
-
ТЕКСЕРІЛДІ
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары
__________
«_____»____________ 2026 ж
-
-
-
-
-
-
-
-
«Атамекен жалпы білім беретін мектеп»
КММ
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
Көпбұрыштың
ауданы
(сабақтың
тақырыбы)
|
Бөлім: |
ІІІ тарау. Аудан |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Раметова А.Е. |
|
|
Күні: |
24.02.2026ж |
|
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: 23, 20 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Көпбұрыштың ауданы. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.3.9 көпбұрыш
ауданының анықтамасы мен қасиеттерін
білу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы |
Ұйымдастыру сәті. Оқушылардың назарын жинақтап сабаққа аудару; Үй жұмысын тексеру. |
Үй жұмысын тексерту |
Мадақтау сөздер арқылы |
оқулық |
|
Сабақтың ортасы: жаңа білім |
|
Формулаларды , теореманы пысықтап, сұрақтар арқылы алған білімдерін пысықтайды; Теорема салдарынпысықтайды; |
Жауаптарының дұрыс-бұрыстығы туралы кері байланыс береді. |
Окулык,
формулалар, сызғыш |
|
Бекіту тапсырмалары |
Тақтамен жұмыс
Жеке жұмыс №1 Периметрі 30 см, ал іштей сызылған шеңбердің радиусы 3 см болатын көпбұрыштың ауданын табыңыз.
№2 Іштей сызылған шеңбердің радиусы 12 см болатын көпбұрыштың ауданы 96 см2 болса, төртбұрыш периметрі нешеге тең?
Топтық жұмыс. Функционалдық тапсырма. №1. Қабырғалары 4 м және 9 м-ге тең тіктөртбұрышты бөлменің еденін қабырғалары 10 см және 25 см болатын тіктөртбұрышты паркет тақтайшаларымен жабу керек. Ол үшін қанша тақтайша керек болады?
№2. Қабырғалары 3 м және 4,4 м-ге тең тіктөртбұрышты бөлме қабырғасын қабырғасы 20 см-ге тең квадрат кафель плиткасымен жабу керек. Ол үшін қанша кафель плиткасы керек болады? |
Тапсырманы жауапкершілікпен орындайды; Өтілген формулаларды есептер шығару барысында қолданады; Фс тапсырмасын ынтымақтастықпен ойласып орындайды; |
Дескриптор: №7 -төртбұрыш ауданын табу формуласын жазады; -синустың ең үлкен мәнін ескеріп, қорытынды жасайды; Жалпы 2 балл № 1-2 -S = Pr формуласын қолданады; -есептеулер жүргізеді; Әр есепке 2 балл ФС. -бөлме ауданын табады; -кафель плиткасы немесе паркет тактайша ауданын табады; -кафель не тақтайша санын табады; Әр есепке 3 балл |
|
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс . Сұрақ-жауап арқылы сабақты қалай меңгергенін білу.
Үй тапсырмасы № 10- есеп,111 бет. |
Ауызша кері байланыс береді; |
Жинаған ұпайларына қарай 10 балдық жүйеде бағаланады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
8 сынып геометрия. Көпбұрыш ауданы
8 сынып геометрия. Көпбұрыш ауданы
-
-
-
-
-
-
-
-
-
ТЕКСЕРІЛДІ
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары
__________
«_____»____________ 2026 ж
-
-
-
-
-
-
-
-
«Атамекен жалпы білім беретін мектеп»
КММ
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
Көпбұрыштың
ауданы
(сабақтың
тақырыбы)
|
Бөлім: |
ІІІ тарау. Аудан |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Раметова А.Е. |
|
|
Күні: |
24.02.2026ж |
|
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: 23, 20 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Көпбұрыштың ауданы. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.3.9 көпбұрыш
ауданының анықтамасы мен қасиеттерін
білу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы |
Ұйымдастыру сәті. Оқушылардың назарын жинақтап сабаққа аудару; Үй жұмысын тексеру. |
Үй жұмысын тексерту |
Мадақтау сөздер арқылы |
оқулық |
|
Сабақтың ортасы: жаңа білім |
|
Формулаларды , теореманы пысықтап, сұрақтар арқылы алған білімдерін пысықтайды; Теорема салдарынпысықтайды; |
Жауаптарының дұрыс-бұрыстығы туралы кері байланыс береді. |
Окулык,
формулалар, сызғыш |
|
Бекіту тапсырмалары |
Тақтамен жұмыс
Жеке жұмыс №1 Периметрі 30 см, ал іштей сызылған шеңбердің радиусы 3 см болатын көпбұрыштың ауданын табыңыз.
№2 Іштей сызылған шеңбердің радиусы 12 см болатын көпбұрыштың ауданы 96 см2 болса, төртбұрыш периметрі нешеге тең?
Топтық жұмыс. Функционалдық тапсырма. №1. Қабырғалары 4 м және 9 м-ге тең тіктөртбұрышты бөлменің еденін қабырғалары 10 см және 25 см болатын тіктөртбұрышты паркет тақтайшаларымен жабу керек. Ол үшін қанша тақтайша керек болады?
№2. Қабырғалары 3 м және 4,4 м-ге тең тіктөртбұрышты бөлме қабырғасын қабырғасы 20 см-ге тең квадрат кафель плиткасымен жабу керек. Ол үшін қанша кафель плиткасы керек болады? |
Тапсырманы жауапкершілікпен орындайды; Өтілген формулаларды есептер шығару барысында қолданады; Фс тапсырмасын ынтымақтастықпен ойласып орындайды; |
Дескриптор: №7 -төртбұрыш ауданын табу формуласын жазады; -синустың ең үлкен мәнін ескеріп, қорытынды жасайды; Жалпы 2 балл № 1-2 -S = Pr формуласын қолданады; -есептеулер жүргізеді; Әр есепке 2 балл ФС. -бөлме ауданын табады; -кафель плиткасы немесе паркет тактайша ауданын табады; -кафель не тақтайша санын табады; Әр есепке 3 балл |
|
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс . Сұрақ-жауап арқылы сабақты қалай меңгергенін білу.
Үй тапсырмасы № 10- есеп,111 бет. |
Ауызша кері байланыс береді; |
Жинаған ұпайларына қарай 10 балдық жүйеде бағаланады. |
|
шағым қалдыра аласыз

















