Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді
жоспардың тарауы:8-сыныптағы геометрия
курсын қайталау
Күні:
Мектеп:
Мұғалімнің аты-жөні:
Сынып:
8
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы62
8-сыныптағы геометрия
курсын қайталауПараллелограмм,
ромб, тіктөртбұрыш, шаршы және олардың қасиеттері мен
белгілері.
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
8.1.1.3 параллелограмм
анықтамасын білу.
8.1.1.4
параллелограмм қасиеттерін қорытып шығару және
қолдану.
Сабақтың мақсаты
Параллелограмм анықтамасын
айқындау.
Параллелограммның қасиеттерін
тұжырымдау.
Параллелограмм қасиеттерін
қолдана отырып, есептер шығару.
Сабақтың барысы
Сабақтың
кезеңі
Педагогтың
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың
басы
«Ыстық
орындық»әдісін оқушылардың өткен
сабақта не білгенін, нені үйренгендігін білу мақсатында
қолданамын.
Көпбұрыш дегеніміз
...
Дөңес көпбұрыш дегеніміз
...
Көпбұрыш элементтері
анықтамалары ...
Көпбұрыш ішкі бұрыштарының
қосындыларының
формулалары.
Көпбұрыш сыртқы бұрыштарының
қосындыларының
формулалары
«Конвер-сұрақ»әдісі.Ақпаратпен жұмыс істеу
дағдыларын дамыту. Әрбір топта өзінікі болатындай етіп, бірнеше
конверт дайындалады. Әрқайсысына екі минут береміз: топ стикерде
атын және жауабын жазады; екі минут өткен соң конверт келесі топқа
беріледі, осылай тақырыпты ашқанша барлығы жауап береді.
Стикерлерді жинап, сынып белгілі бір сұрақтың қаншалықты дұрыс
болғанын талқылайды.(Жаңа сабақты оқып, танысып,
дәлелдейді.)
Оқушылардың
белсенділіген байланысты
бағаланады.
Презентация
Сабақтың
ортвсы
1-тапсырма (Т)
«Сәйкестендір»әдісі арқылы төртбұрыш
түрлерін анықтамаларымен сәйкестіндіріп, атауларын жазу керек.
Алдыңғы тақырыппен байланыстыра отырып, алған білімдерін
нығайту.
сыбайлас қабырғалары өзара тең
тіктөртбұрышты
барлық бұ
ыштары тік болатын параллелогра
м
қарама-қарсы қабырғалары
қос-қостан параллель болатын төртбұрыш
барлық қабырғалары тең
параллелограмм
2-тапсырма (Т) «Сызбамен
жұмыс» әдісінала отырып, кеңістіктегі
төртбұрыштың қабырғаларының дәл орталарын қосқанда пайда болған
төртбұрыштың параллелограмм екендігін дәлелдеу арқылы ойлау, есте
сақтау қабілеттерін арттыру.
B
L
K
C
A
N
M
D
Дескриптор:
төртбұрыштар
анықтамасын анықтайды;
төртбұрыш түрлерін
ажыратады;
төртбұрыш атауларын
жазады.
ҚБ:Бағдаршам түстері бойынша
бағалау
Дескриптор:
- кеңістікте кез келген
төртбұрыш салады;
- төртбұрыш қабырғаларының
ортасын табады;
- төртбұрыш қабырғаларының
орта нүктелерін қосады;
«Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы
оқушылар бір-бірінің жұмысын
бағалайды.
Оқушылардың белсенділіген
байланысты бағаланады.
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз