|
Бөлім: |
8.1В Заттардың формулалары және химиялық реакция теңдеулері |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қасымбек Ләззат |
|
Күні: |
26.09.2024 |
|
Сыныбы: |
8 “А” |
|
Қатысушылар саны |
|
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Химиялық реакциялардың типтері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.2.1 -бастапқы және түзілген заттардың саны мен құрамы бойынша химиялық реакцияларды жіктеу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Қосылу реакциясын біледі. Көпшілік оқушылар үшін: Орынбасу мен Алмасу реакцияларын анықтайды. Кейбір оқушылар үшін: Құрамы бойынша химиялық реакцияларды жіктейді |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 8 мин. |
Мұғалім оқушылармен амандасады және түгелдейді. Ұйымдастыру кезеңі: Әр окушы, өзінің атына екі - үш сын есімін қосып таныстыру. Мысалы: Айдай сұлу – Айсұлу. Үй тапсырмасы: әдісі арқылы сұрау |
Ұстазбен амандасады, өз есімдерін әрлеп айтып шыға ды. |
Кол шапалак |
Слайд Дк экраны |
|
|
|
|
|
. |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 12мин. |
Ұстаз жаңа тақырыпты слайд арқылы түсіндіріп шығады
Химиялық
реакциялардың типтері: Қосылу айрылу, орынбасу, алмасу жайлы
түсіндіру
Қосылу
реакциясы нәтижесінде бірнеше (жай немесе
күрделі) заттардан бір күрделі зат
түзіледі.
Айырылу реакциясы нәтижесінде бір
заттан екі немесе одан да көп заттар түзіледі (күрделі немесе
жай).
Орынбасу
реакциясы
жай және күрделі зат арасында жүреді, жай зат күрделі заттың
құрамындағы бір элемент атомының орнын
басады. Алмасу
реакциясы
кезінде екі күрделі заттың кұрам бөліктері орын
алмастырады: |
Оқушылар
сабаққа белсенді болып, ұйып тыңдап отырады, қойылған сұрақтарға
жауап беред
|
|
ДК экраны 8 -сынып окулык |
|
7 мин |
Жеке тапсырма: Дескриптор: 3 балл -реакция типін жазады -реакцияны аныктайды -теңестіреді Жуптык тапсырма Дескриптор: 3 балл - Дескриптор жалпы 4 балл -формула жазады - формуланы анықтайды -реакция типін анықтайды -теңестіреді |
1 Тапсырма Химиялық реакцияның жүруі
2 Тапсырма Химиялық реакция типтерінің айрмашылығын түсіндіреді
3 |
. Өзін-өзі бағалау
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
ДК экраны 8-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Word woll |
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
«Білім почтасы» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. . |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
8 сынып, Химиялық реакциялардың типтері
|
Бөлім: |
8.1В Заттардың формулалары және химиялық реакция теңдеулері |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қасымбек Ләззат |
|
Күні: |
26.09.2024 |
|
Сыныбы: |
8 “А” |
|
Қатысушылар саны |
|
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Химиялық реакциялардың типтері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.2.1 -бастапқы және түзілген заттардың саны мен құрамы бойынша химиялық реакцияларды жіктеу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Қосылу реакциясын біледі. Көпшілік оқушылар үшін: Орынбасу мен Алмасу реакцияларын анықтайды. Кейбір оқушылар үшін: Құрамы бойынша химиялық реакцияларды жіктейді |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 8 мин. |
Мұғалім оқушылармен амандасады және түгелдейді. Ұйымдастыру кезеңі: Әр окушы, өзінің атына екі - үш сын есімін қосып таныстыру. Мысалы: Айдай сұлу – Айсұлу. Үй тапсырмасы: әдісі арқылы сұрау |
Ұстазбен амандасады, өз есімдерін әрлеп айтып шыға ды. |
Кол шапалак |
Слайд Дк экраны |
|
|
|
|
|
. |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 12мин. |
Ұстаз жаңа тақырыпты слайд арқылы түсіндіріп шығады
Химиялық
реакциялардың типтері: Қосылу айрылу, орынбасу, алмасу жайлы
түсіндіру
Қосылу
реакциясы нәтижесінде бірнеше (жай немесе
күрделі) заттардан бір күрделі зат
түзіледі.
Айырылу реакциясы нәтижесінде бір
заттан екі немесе одан да көп заттар түзіледі (күрделі немесе
жай).
Орынбасу
реакциясы
жай және күрделі зат арасында жүреді, жай зат күрделі заттың
құрамындағы бір элемент атомының орнын
басады. Алмасу
реакциясы
кезінде екі күрделі заттың кұрам бөліктері орын
алмастырады: |
Оқушылар
сабаққа белсенді болып, ұйып тыңдап отырады, қойылған сұрақтарға
жауап беред
|
|
ДК экраны 8 -сынып окулык |
|
7 мин |
Жеке тапсырма: Дескриптор: 3 балл -реакция типін жазады -реакцияны аныктайды -теңестіреді Жуптык тапсырма Дескриптор: 3 балл - Дескриптор жалпы 4 балл -формула жазады - формуланы анықтайды -реакция типін анықтайды -теңестіреді |
1 Тапсырма Химиялық реакцияның жүруі
2 Тапсырма Химиялық реакция типтерінің айрмашылығын түсіндіреді
3 |
. Өзін-өзі бағалау
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
ДК экраны 8-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Word woll |
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
«Білім почтасы» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. . |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
шағым қалдыра аласыз











