|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№94 Болымды және болымсыз етістік |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.1* мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау 3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау 3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-мәтіннің тақырыбы бойынша мәтіннің мазмұнын болжап айтады; - өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтай алады; - жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзетіп жазады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Қарым-қатынас жасау әдісі,жауапкершілік |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері: |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 10 мин |
І.Психологиялық ахуал қалыптастыру. Қайырлы күн, көздерім!
Ояндыңдар
ма? (қабақтарын
сипайды).
Ояндыңдар
ма? (құлақтарын
сипайды).
Ояндыңдар
ма? (қолдарымен
шапалақтайды).
Ояндыңдар
ма? (аяқпен жерді
тебу). Біз ояндық!. (Күлімсіреп, мұғалімге қолдарын созады ІІ Семантикалық картаны толтыру. Етістіктердің мағыналарын ажырату.
Бүгінгі сабақ тақырыбы хабарланады. |
Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды
Оқушылар сабақ тақырыбы мен мақсатымен танысады. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
суреттер
Слайд 1
Слайд 2 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 25 мин |
Жаңа сабақ 1-тапсырма (Ұ.Ж) Мәтіннің тақырыбы мен берілген сызба бойынша мәтіннің мазмұнын болжа. Сонан соң мәтінді тыңда Берілген сызбаға назар аудар. Мәтіннің тақырыбы мен мазмұнын болжа.
2-тапсырма 39-жаттығу Мәтінді тыңдау. «Бейбарыс сұлтан» мәтініндегі негізгі ойды анықтау.Сұрақтарға жауап бер. 1.Бейбарысты жаугершілік кезінде соғысқан елдің адамдары оны атқа мінгізіп алып кетеді. 2.Ол бүкіл өмірін араб елінде өткізеді. 3. Бейбарыс ерекше бала болды. 4.Ол өзінің мықтылығының, ақылдылығының арқасында патша болды. 5.Елін сағынған сайын жусанды иіскеп, мауқын басу үшін. Мәтіннің негізгі ойына сәйкес келетін мақал-мәтелдерді табу. 1. Туған жердей жер болмас, Туған елдей ел болмас. 2. Өзге елде сұлтан болғанша, Өз еліңде ұлтан бол. 3. Әкесіне қарап ұлын, Шешесіне қарап қызын таны. 4. Ғылым – теңіз, білім – қайық. 5. Отанды сүю – отбасынан басталады. 6. Ана сүті бой өсіреді, Ана тілі ой өсіреді. Таңдап алынған мақал-мәтелдердегі етістіктерге назар аудару, мағыналарын ашу. Болымды және болымсыз етістіктерге ажырату, салыстыру. ЕБҚ тапсырмасы
3-тапсырма 43-жаттығу. Мақалды ретін сақтап оқу. Шыққан мақалды жазу (Адам елінде, қоға көлінде көгерер). Мақалдың мағынасына талдау жасау. ЕБҚ тапсырмасы Мақалдарды көшіріп жаз.
4-тапсырма. 44- жаттығу. Өлеңнің қатесін түзетіп жаз. Іштарлыққа жол берме, Бақталастыққа білдірме. Сыйлап үлкен кісіні , Қамқорлыққа ал кішіні. |
Мәтіннің тақырыбы мен берілген сызба бойынша мәтіннің мазмұнын болжап айтады. Сызбаға назар аударады.
Мәтінді тыңдайды. «Бейбарыс сұлтан» мәтініндегі негізгі ойды анықтайды.
Сұрақтарға жауап береді.
Мәтіннің негізгі ойына сәйкес келетін мақал-мәтелдерді табады.
Мақалды ретін сақтап оқиды. Шыққан мақалды жазады.
Өлеңнің қатесін түзетіп жазады. |
Дескриптор: - Мәтіннің тақырыбы мен берілген сызба бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды;(1б)
Дескриптор: -Мәтінді тыңдайды;(1б) - мәтіндегі негізгі ойды анықтайды;(1б) -сұрақтарға жауап береді.(1б) - мәтіннің негізгі ойына сәйкес келетін мақал-мәтелдерді табады. (1б)
Дескриптор: - Мақалды ретін сақтап оқиды;(1б) -Шыққан мақалды жазады.(1б) -мағынасын талдайды.(1б)
Дескриптор: -Өлеңнің қатесін табады;(1б) - Өлеңнің қатесін түзетіп жазады.(1б) |
Слайд 3 Суреттер
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы 10 мин |
Сабақты бекіту «Сұрақ менен, жауап сенен» әдісі
Үй тапсырмасы: Ереже жаттау Бағалау Рефлексия
|
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін көрсетеді |
Оқушылар 1-10 балдық жүйемен бағаланады. |
Слайд 8
Слайд 9 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№94 Болымды және болымсыз етістік
№94 Болымды және болымсыз етістік
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№94 Болымды және болымсыз етістік |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.1* мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау 3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау 3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-мәтіннің тақырыбы бойынша мәтіннің мазмұнын болжап айтады; - өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтай алады; - жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзетіп жазады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Қарым-қатынас жасау әдісі,жауапкершілік |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері: |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 10 мин |
І.Психологиялық ахуал қалыптастыру. Қайырлы күн, көздерім!
Ояндыңдар
ма? (қабақтарын
сипайды).
Ояндыңдар
ма? (құлақтарын
сипайды).
Ояндыңдар
ма? (қолдарымен
шапалақтайды).
Ояндыңдар
ма? (аяқпен жерді
тебу). Біз ояндық!. (Күлімсіреп, мұғалімге қолдарын созады ІІ Семантикалық картаны толтыру. Етістіктердің мағыналарын ажырату.
Бүгінгі сабақ тақырыбы хабарланады. |
Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды
Оқушылар сабақ тақырыбы мен мақсатымен танысады. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
суреттер
Слайд 1
Слайд 2 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 25 мин |
Жаңа сабақ 1-тапсырма (Ұ.Ж) Мәтіннің тақырыбы мен берілген сызба бойынша мәтіннің мазмұнын болжа. Сонан соң мәтінді тыңда Берілген сызбаға назар аудар. Мәтіннің тақырыбы мен мазмұнын болжа.
2-тапсырма 39-жаттығу Мәтінді тыңдау. «Бейбарыс сұлтан» мәтініндегі негізгі ойды анықтау.Сұрақтарға жауап бер. 1.Бейбарысты жаугершілік кезінде соғысқан елдің адамдары оны атқа мінгізіп алып кетеді. 2.Ол бүкіл өмірін араб елінде өткізеді. 3. Бейбарыс ерекше бала болды. 4.Ол өзінің мықтылығының, ақылдылығының арқасында патша болды. 5.Елін сағынған сайын жусанды иіскеп, мауқын басу үшін. Мәтіннің негізгі ойына сәйкес келетін мақал-мәтелдерді табу. 1. Туған жердей жер болмас, Туған елдей ел болмас. 2. Өзге елде сұлтан болғанша, Өз еліңде ұлтан бол. 3. Әкесіне қарап ұлын, Шешесіне қарап қызын таны. 4. Ғылым – теңіз, білім – қайық. 5. Отанды сүю – отбасынан басталады. 6. Ана сүті бой өсіреді, Ана тілі ой өсіреді. Таңдап алынған мақал-мәтелдердегі етістіктерге назар аудару, мағыналарын ашу. Болымды және болымсыз етістіктерге ажырату, салыстыру. ЕБҚ тапсырмасы
3-тапсырма 43-жаттығу. Мақалды ретін сақтап оқу. Шыққан мақалды жазу (Адам елінде, қоға көлінде көгерер). Мақалдың мағынасына талдау жасау. ЕБҚ тапсырмасы Мақалдарды көшіріп жаз.
4-тапсырма. 44- жаттығу. Өлеңнің қатесін түзетіп жаз. Іштарлыққа жол берме, Бақталастыққа білдірме. Сыйлап үлкен кісіні , Қамқорлыққа ал кішіні. |
Мәтіннің тақырыбы мен берілген сызба бойынша мәтіннің мазмұнын болжап айтады. Сызбаға назар аударады.
Мәтінді тыңдайды. «Бейбарыс сұлтан» мәтініндегі негізгі ойды анықтайды.
Сұрақтарға жауап береді.
Мәтіннің негізгі ойына сәйкес келетін мақал-мәтелдерді табады.
Мақалды ретін сақтап оқиды. Шыққан мақалды жазады.
Өлеңнің қатесін түзетіп жазады. |
Дескриптор: - Мәтіннің тақырыбы мен берілген сызба бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды;(1б)
Дескриптор: -Мәтінді тыңдайды;(1б) - мәтіндегі негізгі ойды анықтайды;(1б) -сұрақтарға жауап береді.(1б) - мәтіннің негізгі ойына сәйкес келетін мақал-мәтелдерді табады. (1б)
Дескриптор: - Мақалды ретін сақтап оқиды;(1б) -Шыққан мақалды жазады.(1б) -мағынасын талдайды.(1б)
Дескриптор: -Өлеңнің қатесін табады;(1б) - Өлеңнің қатесін түзетіп жазады.(1б) |
Слайд 3 Суреттер
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы 10 мин |
Сабақты бекіту «Сұрақ менен, жауап сенен» әдісі
Үй тапсырмасы: Ереже жаттау Бағалау Рефлексия
|
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін көрсетеді |
Оқушылар 1-10 балдық жүйемен бағаланады. |
Слайд 8
Слайд 9 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















