|
Білім беру ұйымының атауы |
«Turan mektebi» ЖШС |
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Саяхат. Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сарманова К.А. |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
13.03.2025ж |
|||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 «Ә» сынып |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№96 сабақ. Өрнектер. Теңдеулер |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.2.2 таңдап алу әдісі және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешу; 1.2.1.1 санды және әріпті өрнектерді (қосынды, айырма)/теңдік және теңсіздікті ажырату, құрастыру, жазу және оқу |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Теңдеулер шешеді,өрнектердің мәнін табады |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 1-тапсырманы талдау Суреттер бойынша теңдіктер және теңсіздіктер құр. Суретте не бейнеленген? (Жайлау) Суретте неше киіз үй берілген? (1) Суретте неше құлын берілген? (5) Суретте неше қозы берілген? (4) Қызыл қызғалдақ нешеу? (3) Сары қызғалдақ нешеу? (5) Кішкентай сары қызғалдақ нешеу? (4) Кішкентай күлгін қызғалдақ нешеу? (3) Жаңа тақырып 1-тапсырма Теңдіктер мен теңсіздіктер құрастыр 2+2<3+2 5+3=4+4 4+3<3+5 4+2=3+3 3+5>3+2 3-1=4-2 4+3>2+2 5-2=4-1 ЕБҚ Берілген сандардан теңдіктер құрастыр 50+20=70 40-10=30 ЕҚБ Өз ойыңнан теңдіктер мен теңсіздіктер құрастырып көр Жұптық жұмыс 2-тапсырма Қосындының мәнін тап
Өзіндік жұмыс 3-тапсырма Теңдеулерді шеш 20 + х = 60 80 – х = 30 Х=60-20 х= 80-30 Х=40 х=50
20+40=60 80-50=30 60=60 30=30
Бой жазу жаттығуларын жасау
4-тапсырма Есепті шығар. Сырым бір сан ойлады. Оны 40-қа кемітіп, 60 санын алды. Сырым қандай сан ойлады? Осыған ұқсас өзі есебінді құрастыр. Былай баста: «Мен бір сан ойладым...». Ойлады -х Кемітті - 40 Алды – 60 Теңдеу құрайық. х-40=60 х=60+40 х=100 100-40=60 Жауабы: Сырым ойлаған сан – 100.
ФС тапсырмасы 5-тапсырма «Ойлан,тап» әдісі Былай тұжырымдайды: Сырымның қармағы Дәулеттікіне қарағанда ұзын, бірақ Нұрландікіне қарағанда қысқа.Қармақтарды кесінділермен белгілейді. Н С Д
ҚЖ: Есепті шығар Наурыз мерекесіне балалар ленталар дайындады Дамирдің лентасы 40 см, ал Мирастың лентасы 30 см. Кімнің лентасы қаншаға ұзын, қаншаға қысқа? Жауабын тап,
Кері байланыс
|
Амандасып алады
Теңдіктер мен теңсіздіктер тақытыбын пысықтайды
Тапсырманы орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Кестені толтырады
Теңдеулерді шешеді
Жаттығу жасайды
Есепті шығарады
Есепті ойланып шығарады
Ленталарды салыстырады
Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
Тамаша !
Ұпай жинау арқылы мадақталады
Дескриптор: Суретпен жұмыс жасайды Теңдіктер мен теңсіздіктерді құрады
Дескриптор: Теңдіктер мен теңсіздіктерді жазады Амалдарды орындап, салыстырады
Дескриптор: а = 20 болғандағы қосындының мәнін табады. Кестені толтырады
Дескриптор: Өз бетінше жұмыс жасайды Теңдеулерді шешіп, тексереді
Керемет!
Дескриптор: Есепті теңдеу құрып шығарады. Теңдеуді шешеді.
Дескриптор: Есепті ойланып шығарады Жауабын кесінділер арқылы табады
Дескриптор. Ленталарды тәжірибе жасап салыстырады Өз беттерінше тәжірибе жасай алады
«Білім сандығы» әдісі
|
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Оқушы жұмыстары
Кесте
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Оқулық
Оқушы жұмыстары
Ленталар
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
96-сабақ Матем Өрнектер. Теңдеулер
96-сабақ Матем Өрнектер. Теңдеулер
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Turan mektebi» ЖШС |
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Саяхат. Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сарманова К.А. |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
13.03.2025ж |
|||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 «Ә» сынып |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№96 сабақ. Өрнектер. Теңдеулер |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.2.2 таңдап алу әдісі және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешу; 1.2.1.1 санды және әріпті өрнектерді (қосынды, айырма)/теңдік және теңсіздікті ажырату, құрастыру, жазу және оқу |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Теңдеулер шешеді,өрнектердің мәнін табады |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 1-тапсырманы талдау Суреттер бойынша теңдіктер және теңсіздіктер құр. Суретте не бейнеленген? (Жайлау) Суретте неше киіз үй берілген? (1) Суретте неше құлын берілген? (5) Суретте неше қозы берілген? (4) Қызыл қызғалдақ нешеу? (3) Сары қызғалдақ нешеу? (5) Кішкентай сары қызғалдақ нешеу? (4) Кішкентай күлгін қызғалдақ нешеу? (3) Жаңа тақырып 1-тапсырма Теңдіктер мен теңсіздіктер құрастыр 2+2<3+2 5+3=4+4 4+3<3+5 4+2=3+3 3+5>3+2 3-1=4-2 4+3>2+2 5-2=4-1 ЕБҚ Берілген сандардан теңдіктер құрастыр 50+20=70 40-10=30 ЕҚБ Өз ойыңнан теңдіктер мен теңсіздіктер құрастырып көр Жұптық жұмыс 2-тапсырма Қосындының мәнін тап
Өзіндік жұмыс 3-тапсырма Теңдеулерді шеш 20 + х = 60 80 – х = 30 Х=60-20 х= 80-30 Х=40 х=50
20+40=60 80-50=30 60=60 30=30
Бой жазу жаттығуларын жасау
4-тапсырма Есепті шығар. Сырым бір сан ойлады. Оны 40-қа кемітіп, 60 санын алды. Сырым қандай сан ойлады? Осыған ұқсас өзі есебінді құрастыр. Былай баста: «Мен бір сан ойладым...». Ойлады -х Кемітті - 40 Алды – 60 Теңдеу құрайық. х-40=60 х=60+40 х=100 100-40=60 Жауабы: Сырым ойлаған сан – 100.
ФС тапсырмасы 5-тапсырма «Ойлан,тап» әдісі Былай тұжырымдайды: Сырымның қармағы Дәулеттікіне қарағанда ұзын, бірақ Нұрландікіне қарағанда қысқа.Қармақтарды кесінділермен белгілейді. Н С Д
ҚЖ: Есепті шығар Наурыз мерекесіне балалар ленталар дайындады Дамирдің лентасы 40 см, ал Мирастың лентасы 30 см. Кімнің лентасы қаншаға ұзын, қаншаға қысқа? Жауабын тап,
Кері байланыс
|
Амандасып алады
Теңдіктер мен теңсіздіктер тақытыбын пысықтайды
Тапсырманы орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Кестені толтырады
Теңдеулерді шешеді
Жаттығу жасайды
Есепті шығарады
Есепті ойланып шығарады
Ленталарды салыстырады
Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
Тамаша !
Ұпай жинау арқылы мадақталады
Дескриптор: Суретпен жұмыс жасайды Теңдіктер мен теңсіздіктерді құрады
Дескриптор: Теңдіктер мен теңсіздіктерді жазады Амалдарды орындап, салыстырады
Дескриптор: а = 20 болғандағы қосындының мәнін табады. Кестені толтырады
Дескриптор: Өз бетінше жұмыс жасайды Теңдеулерді шешіп, тексереді
Керемет!
Дескриптор: Есепті теңдеу құрып шығарады. Теңдеуді шешеді.
Дескриптор: Есепті ойланып шығарады Жауабын кесінділер арқылы табады
Дескриптор. Ленталарды тәжірибе жасап салыстырады Өз беттерінше тәжірибе жасай алады
«Білім сандығы» әдісі
|
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Оқушы жұмыстары
Кесте
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Оқулық
Оқушы жұмыстары
Ленталар
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||||


шағым қалдыра аласыз

















