|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Электрондық кестеде деректер базасын құру |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 9
|
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Деректерді сұрыптау және сүзгілеу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
9.2.2.3 Деректерді іздеу, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асыру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Электронды кесте, дерекқор ұғымын анықтау Электронды кестені деректер базасы ретінде қолдану. Электронды кестеде деректер базасы құрылымының қажеттілігін түсіндір |
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік құндылығы |
Дәйек сөз. Бірлігі күшті ел озады - білім мен дамуға ұмтылу; - іскерлік, өзін-өзі ынталандыру; |
|||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. Жұмысқа психологиялық көзқарас қалыптастыру. Оқушылардың зейінін шоғырландыру. Өткен сабақты қайталау. https://learningapps.org/3196636
|
Балалар сабаққа дайындалады.
Сұрақтарға жауап береді
|
|
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин
10 мин
10 мин
5 мин |
Жаңа материалды меңгеру. Деректерді сұрыптау. MS Excel бізге деректерді сұрыптауға мүмкіндік береді, яғни деректерді белгілі бір тәртіпте орналастырғанда:
Тиісінше кему тәртібінде керісінше орындалады. Жұптық жұмыс. Теориялық материалды іс жүзінде бекіту үшін мына тапсырмаларды орындаңдар:
Жеке
жұмыс
Сабақты бекіту
Оқушылар тақтадағы кодты теріп, тапсырмаға қосылады. |
Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын қалыптастырады
Дескриптор -алтын өрісін өсу ретімен орындайды; -«күміс<=5» шартын орындайды; -«Қола>=10» шартқа сәйкес келетін жазбаны орындайды;
Дескриптор -Оқушылар ДБ құрады -Шарты орындайды Ғалам ДБ құрады; -шартты орындайды
Кузис комда тест орындайды |
«Мақтау»
ҚБ
/ 5 балл
/5 балл
|
оқулық
Оқулық, жұмыс парағы:
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: ВПР, ИНДЕКС, ПОИСКПОЗ іздеу функцияларын бірнеше мысалын жаз Рефлексия. «Мұғалімге хат жазу» Сабақ аяғында оқушылар өтілген тақырып бойынша сұрақ қояды немесе түсінбеген, сініксіз сұрақтар бойынша ұсыныстарын жазады. |
Ү/т жазады.
Өз ұсыныстарын жазады |
Өзін өзі бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
9 сынып 13 сабақ Деректерді сұрыптау жіне сүзгілеу. ҚМЖ
9 сынып 13 сабақ Деректерді сұрыптау жіне сүзгілеу. ҚМЖ
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Электрондық кестеде деректер базасын құру |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 9
|
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Деректерді сұрыптау және сүзгілеу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
9.2.2.3 Деректерді іздеу, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асыру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Электронды кесте, дерекқор ұғымын анықтау Электронды кестені деректер базасы ретінде қолдану. Электронды кестеде деректер базасы құрылымының қажеттілігін түсіндір |
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік құндылығы |
Дәйек сөз. Бірлігі күшті ел озады - білім мен дамуға ұмтылу; - іскерлік, өзін-өзі ынталандыру; |
|||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. Жұмысқа психологиялық көзқарас қалыптастыру. Оқушылардың зейінін шоғырландыру. Өткен сабақты қайталау. https://learningapps.org/3196636
|
Балалар сабаққа дайындалады.
Сұрақтарға жауап береді
|
|
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин
10 мин
10 мин
5 мин |
Жаңа материалды меңгеру. Деректерді сұрыптау. MS Excel бізге деректерді сұрыптауға мүмкіндік береді, яғни деректерді белгілі бір тәртіпте орналастырғанда:
Тиісінше кему тәртібінде керісінше орындалады. Жұптық жұмыс. Теориялық материалды іс жүзінде бекіту үшін мына тапсырмаларды орындаңдар:
Жеке
жұмыс
Сабақты бекіту
Оқушылар тақтадағы кодты теріп, тапсырмаға қосылады. |
Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын қалыптастырады
Дескриптор -алтын өрісін өсу ретімен орындайды; -«күміс<=5» шартын орындайды; -«Қола>=10» шартқа сәйкес келетін жазбаны орындайды;
Дескриптор -Оқушылар ДБ құрады -Шарты орындайды Ғалам ДБ құрады; -шартты орындайды
Кузис комда тест орындайды |
«Мақтау»
ҚБ
/ 5 балл
/5 балл
|
оқулық
Оқулық, жұмыс парағы:
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: ВПР, ИНДЕКС, ПОИСКПОЗ іздеу функцияларын бірнеше мысалын жаз Рефлексия. «Мұғалімге хат жазу» Сабақ аяғында оқушылар өтілген тақырып бойынша сұрақ қояды немесе түсінбеген, сініксіз сұрақтар бойынша ұсыныстарын жазады. |
Ү/т жазады.
Өз ұсыныстарын жазады |
Өзін өзі бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз


















