«Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Бәйтерек ауданы білім беру бөлімінің
Қасым Аманжолов атындағы жалпы орта білім беретін мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Танатарова Фарида Миратовна |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
9Ә |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
31.01.2025 |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
9.3А Тригонометрия |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометриялық функциялар және олардың қасиеттері |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
9.2.4.6 бірлік шеңбердің көмегімен тригонометриялық функциялардың жұптылығын (тақтылығын), периодтылығын, бірсарындылығын және таңбатұрақтылық аралықтарын түсіндіру; |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Тригонометриялық функциялардың жұптылығын (тақтылығын), периодтылығын, бірсарындылығын және таңбатұрақтылық аралықтарын біледі; Есептер шығаруда осы қасиеттерді қолдана алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Сыныпты түгендеу. Атмосфералық жағдайды қалыптастыру. Бүгін, Тригонометриялық функциялар және олардың қасиеттері тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - Тригонометриялық функциялардың қасиеттерін қолданып есептер шығару. Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырып бойынша анықтамаларды жаттау.
Синус Косинус
Тангенс Котангенс
Тақ функциялар: синус, тангенс, котангенс. Жұп функция: косинус. |
Сабақ тақырыбы, мақсатымен танысады. Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді.
|
Әр дұрыс жауап - 1 балл.
|
Оқу құралдары Таратпа қағаздар |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
20 мин |
Негізгі бөлім |
Жұптық жұмыс. 1-тапсырма. Берілген тригонометриялық функцияларды жұп немесе тақ болатындығын анықтаңыз.
2-тапсырма. Кестені толтыр жауаптарын ауызша оқы
|
Білім алушылар тапсырманы жұппен орындайды. Әр жұп есептің шығару жолын тақтаға жазып, ауызша түсіндіріп береді. Кестені жұбымен бірге ақылдасып толтырады.
|
Дескриптор: -берілгеніне (-х) қояды; - қасиетін қолданып, функцияның жұп/тақтылығын анықтап ықшамдайды; -есептің шығару жолын ауызша түсіндіріп береді Жалпы: әр есеп 3 балл
Дескриптор: -әр функцияның градустық шамасын дұрыс анықтап, кестені ауызша оқып береді. Жалпы: 4 балл |
Таратпа қағаздар |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин |
Жеке жұмыс |
Мәндер жиынын тап. 1. 2.
|
Оқушылар тапсырманы жеке орындайды. Жауабын дайын жауаптармен тексереді. |
Әр есепке - 1 балл. Жалпы: 2 балл
|
Таратпа қағаздар |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
2 мин |
Сабақ соңы |
Бүгінгі сабақта: - Тригонометриялық функциялардың қасиеттерін есептер шығаруда қолдану Рефлексия: Тақырыпты меңгергенін анықтау. Сұрақтар қою арқылы Бағалау: 10 баллдық жүйе. Үйге тапсырма. № |
Сабақ бойынша кері байланыс береді. Үй тапсырмасын жазып алады. |
10 балл |
|
|
||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
9-сынып алгебра Тригонометриялық функциялар және олардың қасиеттері ҚМЖ ашық сабақ
9-сынып алгебра Тригонометриялық функциялар және олардың қасиеттері ҚМЖ ашық сабақ
«Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Бәйтерек ауданы білім беру бөлімінің
Қасым Аманжолов атындағы жалпы орта білім беретін мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Танатарова Фарида Миратовна |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
9Ә |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
31.01.2025 |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
9.3А Тригонометрия |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометриялық функциялар және олардың қасиеттері |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
9.2.4.6 бірлік шеңбердің көмегімен тригонометриялық функциялардың жұптылығын (тақтылығын), периодтылығын, бірсарындылығын және таңбатұрақтылық аралықтарын түсіндіру; |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Тригонометриялық функциялардың жұптылығын (тақтылығын), периодтылығын, бірсарындылығын және таңбатұрақтылық аралықтарын біледі; Есептер шығаруда осы қасиеттерді қолдана алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Сыныпты түгендеу. Атмосфералық жағдайды қалыптастыру. Бүгін, Тригонометриялық функциялар және олардың қасиеттері тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - Тригонометриялық функциялардың қасиеттерін қолданып есептер шығару. Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырып бойынша анықтамаларды жаттау.
Синус Косинус
Тангенс Котангенс
Тақ функциялар: синус, тангенс, котангенс. Жұп функция: косинус. |
Сабақ тақырыбы, мақсатымен танысады. Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді.
|
Әр дұрыс жауап - 1 балл.
|
Оқу құралдары Таратпа қағаздар |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
20 мин |
Негізгі бөлім |
Жұптық жұмыс. 1-тапсырма. Берілген тригонометриялық функцияларды жұп немесе тақ болатындығын анықтаңыз.
2-тапсырма. Кестені толтыр жауаптарын ауызша оқы
|
Білім алушылар тапсырманы жұппен орындайды. Әр жұп есептің шығару жолын тақтаға жазып, ауызша түсіндіріп береді. Кестені жұбымен бірге ақылдасып толтырады.
|
Дескриптор: -берілгеніне (-х) қояды; - қасиетін қолданып, функцияның жұп/тақтылығын анықтап ықшамдайды; -есептің шығару жолын ауызша түсіндіріп береді Жалпы: әр есеп 3 балл
Дескриптор: -әр функцияның градустық шамасын дұрыс анықтап, кестені ауызша оқып береді. Жалпы: 4 балл |
Таратпа қағаздар |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин |
Жеке жұмыс |
Мәндер жиынын тап. 1. 2.
|
Оқушылар тапсырманы жеке орындайды. Жауабын дайын жауаптармен тексереді. |
Әр есепке - 1 балл. Жалпы: 2 балл
|
Таратпа қағаздар |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
2 мин |
Сабақ соңы |
Бүгінгі сабақта: - Тригонометриялық функциялардың қасиеттерін есептер шығаруда қолдану Рефлексия: Тақырыпты меңгергенін анықтау. Сұрақтар қою арқылы Бағалау: 10 баллдық жүйе. Үйге тапсырма. № |
Сабақ бойынша кері байланыс береді. Үй тапсырмасын жазып алады. |
10 балл |
|
|
||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



























