|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Деректер базасы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Каймир М.А. |
|||
|
Күні |
29.11.2023 |
|||
|
Сынып: 9 |
Қатысушалыр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Деректерді сұрыптау мен сүзгілеу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.3 деректерді іздеу, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асыру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
ЕҚБ оқушылар: |
||||
|
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин 2 мин 5 мин |
Оқушылармен амандасу. Оқушыларды сабаққа жұмылдыру, сабақтың мақсатымен танысу, ережелерді еске түсіру. Жағымды психологиялық ахуал туғызу. «Көңілді кубик» әдісі Оқушылар бойында идея айту, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: оқушыны бір-біріне жақындастырады, көңіл күйін көтереді. Топқа бөлу: «My QR Codes» генераторы арқылы 3 топқа бөлінеді. 1-топ: Функция 2-топ: Программа 3-топ: MS Excel
«Торт тілімі» әдісі Оқушылар торттың тілімдеріне жазылған сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор:
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың мақсаттарымен танысады. Оқушылар бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. Оқушылар берілген qr кодтарды сканерлеп ьоптарын отырады. Өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді. |
2 балл
|
Қима қағаздар
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин 6 мин 6 мин 5 мин |
«Миға шабуыл» әдісі Тақырыпты ашу үшін сұрақтары қойылады.
Тапсырма №1 «Кубизм әдісі» сәйкестендіру.
Дескриптор:
Тапсырма №2. ДБ сұрыптау «Балалар Евровидениесі 2019» байқауы ДБ
1) «Ұпай» өрісіндегі жазбаларды өсу ретімен сұрыптау; 2) «Орын» өрісіндегі жазбаларды кему ретімен сұрыптау. Дескриптор:
Тапсырма №3. «Пәндік олимпиада» деректер базасында деректерді іздеу және сүзгілеу. «Пәндік олимпиада» деректер базасында деректерді іздеу және сүзгілеу.
А) қазақ тілінде оқыту таңдау.
Дескриптор:
Тапсырма №3. «Кім мерген» ойыны Genial.ly бағдарламасында сұрақтарға жауап беріп, кімнің мерген екенін анықтаймыз.
Дескриптор:
|
Презентацияны көріп, тақырып пен танысады. Тақырыпты дәптерлеріңе жазады. 1 тапсырманы орындайды. 2 тапсырманы компьютерде орындайды. 3 тапсырманы орындайды. 3 тапсырманы орындайды. |
2 балл
2 балл
2 балл
2 балл
|
Оқулық, презентация
\
Презентация
Карточкалар, компьютер
Карточкалар, компьютер
https://view.genial.ly/6564e307a5ef99001427fb4b/interactive-content-9-synyp-kim-mergen
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
V. Қорытынды Кері байланыс: «Жетістік сатысы» әдісі. Оқушылар өздерін бағалап, пікірлерін айтып сабақты қорытындылайды.
|
Әр оқушы өзін-өзі бағалап, сабақ туралы пікірлерін ортада айтады. |
|
Стикер, карточкалар |
|
Үй тапсырмасы 1 мин |
Деректер базасындағы сұрыптау және сүзгілеуден өткізу түрлеріне, олардың қызметтеріне талдау жасаңдар. |
Дәптерлеріне үй тапсырмасын жазып алады. |
|
Оқулық, 76 бет, 3 тапсырма |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
9 сынып Ашық сабақ 130 бұйрық
9 сынып Ашық сабақ 130 бұйрық
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Деректер базасы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Каймир М.А. |
|||
|
Күні |
29.11.2023 |
|||
|
Сынып: 9 |
Қатысушалыр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Деректерді сұрыптау мен сүзгілеу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.3 деректерді іздеу, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асыру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
ЕҚБ оқушылар: |
||||
|
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин 2 мин 5 мин |
Оқушылармен амандасу. Оқушыларды сабаққа жұмылдыру, сабақтың мақсатымен танысу, ережелерді еске түсіру. Жағымды психологиялық ахуал туғызу. «Көңілді кубик» әдісі Оқушылар бойында идея айту, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: оқушыны бір-біріне жақындастырады, көңіл күйін көтереді. Топқа бөлу: «My QR Codes» генераторы арқылы 3 топқа бөлінеді. 1-топ: Функция 2-топ: Программа 3-топ: MS Excel
«Торт тілімі» әдісі Оқушылар торттың тілімдеріне жазылған сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор:
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың мақсаттарымен танысады. Оқушылар бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. Оқушылар берілген qr кодтарды сканерлеп ьоптарын отырады. Өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді. |
2 балл
|
Қима қағаздар
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин 6 мин 6 мин 5 мин |
«Миға шабуыл» әдісі Тақырыпты ашу үшін сұрақтары қойылады.
Тапсырма №1 «Кубизм әдісі» сәйкестендіру.
Дескриптор:
Тапсырма №2. ДБ сұрыптау «Балалар Евровидениесі 2019» байқауы ДБ
1) «Ұпай» өрісіндегі жазбаларды өсу ретімен сұрыптау; 2) «Орын» өрісіндегі жазбаларды кему ретімен сұрыптау. Дескриптор:
Тапсырма №3. «Пәндік олимпиада» деректер базасында деректерді іздеу және сүзгілеу. «Пәндік олимпиада» деректер базасында деректерді іздеу және сүзгілеу.
А) қазақ тілінде оқыту таңдау.
Дескриптор:
Тапсырма №3. «Кім мерген» ойыны Genial.ly бағдарламасында сұрақтарға жауап беріп, кімнің мерген екенін анықтаймыз.
Дескриптор:
|
Презентацияны көріп, тақырып пен танысады. Тақырыпты дәптерлеріңе жазады. 1 тапсырманы орындайды. 2 тапсырманы компьютерде орындайды. 3 тапсырманы орындайды. 3 тапсырманы орындайды. |
2 балл
2 балл
2 балл
2 балл
|
Оқулық, презентация
\
Презентация
Карточкалар, компьютер
Карточкалар, компьютер
https://view.genial.ly/6564e307a5ef99001427fb4b/interactive-content-9-synyp-kim-mergen
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
V. Қорытынды Кері байланыс: «Жетістік сатысы» әдісі. Оқушылар өздерін бағалап, пікірлерін айтып сабақты қорытындылайды.
|
Әр оқушы өзін-өзі бағалап, сабақ туралы пікірлерін ортада айтады. |
|
Стикер, карточкалар |
|
Үй тапсырмасы 1 мин |
Деректер базасындағы сұрыптау және сүзгілеуден өткізу түрлеріне, олардың қызметтеріне талдау жасаңдар. |
Дәптерлеріне үй тапсырмасын жазып алады. |
|
Оқулық, 76 бет, 3 тапсырма |
шағым қалдыра аласыз



























