Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: «Мәңгілік Ел – мәңгілік мұрат» |
Мектеп: |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
Сынып: 9 |
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Н. Айтұлы "Бәйтерек" поэмасындағы композициялық амалдар. Автордың суреткерлік шеберлігі. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.1.1 эпикалық, поэтикалық, драмалық мәтіндердегі композициялық амалдарды талдау; |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: көркем шығармадағы композициялық амалдарды талдайды; Көпшілігі орындай алады: көркем шығармадан алған үзіндінің мазмұны мен идеясын түсініп, поэтикалық мәтіндегі композициялық амалдарды талдайды; Кейбір оқушылар орындай алады: көркем шығармадан алған үзінділерді өмірмен байланыстыра поэтикалық мәтіндегі композициялық амалдарды талдайды |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Талқылауға арналған сұрақтар: Астана қай жылы ресми астана статусына ие болды? Астанадағы Бәйтерек монументінің символдық мәні туралы не білесіңдер? |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Өзінің туған елге деген сүйіспеншілігін арттыру, тарихи жерлерді, ғимараттарды дәріптеуге баулу |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі, тарих, география |
|
|
Алдыңғы оқу |
Поэманың мазмұны |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Ой қозғау. «Бәйтерек – бейбітшілік символы» бейнежазба тыңдайды. https://www.youtube.com/watch?v=e7lyPqm3yGw
Оқушыларға сұрақ қойылады. - Бейнежазбадан не түсіндің? - Ойыңды қорытындылап, бүгінгі сабақтың тақырыбын анықта. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. «Бәйтерек – бейбітшілік символы» бейнежазба тыңдайды. Оқушыларға сұрақ қойылады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
|
https://www.youtube.com/watch?v=e7lyPqm3yGw |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану.
Әдеби-теориялық ұғымдарды еске түсіру.
Дұрыс жауап:
ҚБ
2-тапсырма.
ҚБ Тапсырма. Шығарма үзіндісі бойынша қорытынды жасаңыз. "Бес жолды өлең" әдісі ҚБ |
Оқушылар әдеби- теориялық ұғымдарды еске түсіреді. Поэма бөліктерін анықтайды; Әр бөлікке тақырып қояды. Уақыт пен кеңістік, мекен-шақ композициясын көрсетеді. «Дейін – қазір - кейін» стратегиясын қолданады. Шығарма үзіндісі бойынша қорытынды жасайды. |
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
9-сыныпқа арналған "Қазақ әдебиеті" оқулығы. А4 қағаздары, түрлі-түсті фломастерлер. |
||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс "Екі жұлдыз, бір тілек" әр топ бір-біріне кері байланыс жасайды. Рефлексия. "Менің сабақтан кейінгі әсерім" кестесі.
|
"Менің сабақтан кейінгі әсерім" кестесі.
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
9-сынып "Бәйтерек поэмасындағы композициялық амалдар" тақырыбы
9-сынып "Бәйтерек поэмасындағы композициялық амалдар" тақырыбы
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: «Мәңгілік Ел – мәңгілік мұрат» |
Мектеп: |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
Сынып: 9 |
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Н. Айтұлы "Бәйтерек" поэмасындағы композициялық амалдар. Автордың суреткерлік шеберлігі. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.1.1 эпикалық, поэтикалық, драмалық мәтіндердегі композициялық амалдарды талдау; |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: көркем шығармадағы композициялық амалдарды талдайды; Көпшілігі орындай алады: көркем шығармадан алған үзіндінің мазмұны мен идеясын түсініп, поэтикалық мәтіндегі композициялық амалдарды талдайды; Кейбір оқушылар орындай алады: көркем шығармадан алған үзінділерді өмірмен байланыстыра поэтикалық мәтіндегі композициялық амалдарды талдайды |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Талқылауға арналған сұрақтар: Астана қай жылы ресми астана статусына ие болды? Астанадағы Бәйтерек монументінің символдық мәні туралы не білесіңдер? |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Өзінің туған елге деген сүйіспеншілігін арттыру, тарихи жерлерді, ғимараттарды дәріптеуге баулу |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі, тарих, география |
|
|
Алдыңғы оқу |
Поэманың мазмұны |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Ой қозғау. «Бәйтерек – бейбітшілік символы» бейнежазба тыңдайды. https://www.youtube.com/watch?v=e7lyPqm3yGw
Оқушыларға сұрақ қойылады. - Бейнежазбадан не түсіндің? - Ойыңды қорытындылап, бүгінгі сабақтың тақырыбын анықта. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. «Бәйтерек – бейбітшілік символы» бейнежазба тыңдайды. Оқушыларға сұрақ қойылады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
|
https://www.youtube.com/watch?v=e7lyPqm3yGw |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану.
Әдеби-теориялық ұғымдарды еске түсіру.
Дұрыс жауап:
ҚБ
2-тапсырма.
ҚБ Тапсырма. Шығарма үзіндісі бойынша қорытынды жасаңыз. "Бес жолды өлең" әдісі ҚБ |
Оқушылар әдеби- теориялық ұғымдарды еске түсіреді. Поэма бөліктерін анықтайды; Әр бөлікке тақырып қояды. Уақыт пен кеңістік, мекен-шақ композициясын көрсетеді. «Дейін – қазір - кейін» стратегиясын қолданады. Шығарма үзіндісі бойынша қорытынды жасайды. |
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
9-сыныпқа арналған "Қазақ әдебиеті" оқулығы. А4 қағаздары, түрлі-түсті фломастерлер. |
||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс "Екі жұлдыз, бір тілек" әр топ бір-біріне кері байланыс жасайды. Рефлексия. "Менің сабақтан кейінгі әсерім" кестесі.
|
"Менің сабақтан кейінгі әсерім" кестесі.
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз
















