Бекітемін:
|
Бөлім: |
9.3А Үшбұрыштарды шешу |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Косинустар теоремасы. |
|||||
|
Оқу мақсаты: |
9.1.3.6 косинустар теоремасын білу және қолдану; |
|||||
|
Құндылықтар: |
Заң және тәртіп -Құқықтық жүйе мен адам құқықтарының негіздерін білу -Тәртіп пен әділеттілік нормалар мен ережелерін сақтау қажеттілігін түсіну -Қоғамдағы тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау үшін құқықтық нормалар мен ережелерге сәйкес әрекет ете алу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
3 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Косинустар теоремасы тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - косинустар теоремасын есеп шығаруда қолдану. Үйге тапсырмасын тексеру. Өтілген тақырып тапсырмаларын тексеру 1.Ұқсас үшбұрыш дегеніміз не? 2.Үшбұрыштардың ұқсастығының бірінші белгісін ата. 3.Үшбұрыштардың ұқсастығының екінші белгісін ата. 4.Үшбұрыштардың ұқсастығының үшінші белгісін ата.
Бағалау: Ауызша бағалау. |
Амандасады, тақырыпты жазады. Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: -Ұқсас үшбұрыштың анықтамасын айтады. -Ұқсас үшбұрыштың 1,2,3-ші белгісі айтады.
|
Whatsapp месенжерін қолдану. |
|
|
10 мин |
Жаңа сабақ |
Жаңа сабақ. Видеотүсіндіру. https://onlinemektep.net/schedule/12.01.2021/lesson/ac4d89f3-bae8-473d-bb0c-5fdf333445b2
BC 2 AB2 AC 2 2AB AC cos A немесе a2 b2 c2 2bc cos |
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Қажетті анықтамаларды жазып, сызбаны сызады. |
|
https://onlinemektep.net/schedule/12.01.2021/lesson/ac4d89f3-bae8-473d-bb0c-5fdf333445b2 видеотүсіндіру Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: В.А.Смирнов, Е.А.Тұяқов Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл
Интернет ресурстары. |
|
|
15 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Тапсырма. 1.
Тапсырма. 2.
Тапсырма. 3.
Тапсырма. 4.
1.Сызба
бойынша косинустар теоремасын қолданып, үшбұрыштың белгісіз
элементтерін анықтайды 2.Үшбұрыштың екі қабырғасы а мен b,ал арасындағы бұрышы-60 Еﹾгер а=8 см b=15 см болса оның үшінші қабырғасын табыңдар.
Оқулықтан №1 |
Оқушылар есептің сызбасын сызады.
Білім алушы дескрипторға сәйкес тапсырмаларды орындайды.
Оқулықтан үшбұрыш ұқсастығына есеп шығарады.
Шешуі:с²=a²+b²-2ab cosἀ c²=64+225-2*8*15*0,9=289-216=73 с=8,5 Жауабы:8,5
|
Дескриптор: Білім алушы -косинустар теоремасын біледі; -косинустар теоремасын қолданады. ҚБ:
Дескриптор: -АВ қабырғасы ның ұзындығын анықтайды
Дескриптор: -2 қабырғасы ның ұзындығын анықтайды
-Тақырыпқа қатысты есептерді талдайды. |
Слайд
Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: В.А.Смирнов, Е.А.Тұяқов Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл Интернет ресурстары |
|
|
10мин |
Жеке жұмыс |
Online-mektep |
Тапсырманы орындайды |
Мониторинг |
https://onlinemektep.net/schedule/12.01.2021/lesson/ac4d89f3-bae8-473d-bb0c-5fdf333445b2 |
|
|
2 минут |
|
Бүгінгі сабақта: - Косинустар теоремасы. - Косинустар теоремасын есеп шығаруда қолдану Кері байланыс.
Үйге тапсырма. №2.
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау Кері байланыс жасайды. |
|
Whatsapp месенжерін қолдану Презентация |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
9 сынып геометрия 3 тоқсан 1 сабақ Косинустар теоремасы.
9 сынып геометрия 3 тоқсан 1 сабақ Косинустар теоремасы.
Бекітемін:
|
Бөлім: |
9.3А Үшбұрыштарды шешу |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Косинустар теоремасы. |
|||||
|
Оқу мақсаты: |
9.1.3.6 косинустар теоремасын білу және қолдану; |
|||||
|
Құндылықтар: |
Заң және тәртіп -Құқықтық жүйе мен адам құқықтарының негіздерін білу -Тәртіп пен әділеттілік нормалар мен ережелерін сақтау қажеттілігін түсіну -Қоғамдағы тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау үшін құқықтық нормалар мен ережелерге сәйкес әрекет ете алу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
3 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Косинустар теоремасы тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - косинустар теоремасын есеп шығаруда қолдану. Үйге тапсырмасын тексеру. Өтілген тақырып тапсырмаларын тексеру 1.Ұқсас үшбұрыш дегеніміз не? 2.Үшбұрыштардың ұқсастығының бірінші белгісін ата. 3.Үшбұрыштардың ұқсастығының екінші белгісін ата. 4.Үшбұрыштардың ұқсастығының үшінші белгісін ата.
Бағалау: Ауызша бағалау. |
Амандасады, тақырыпты жазады. Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: -Ұқсас үшбұрыштың анықтамасын айтады. -Ұқсас үшбұрыштың 1,2,3-ші белгісі айтады.
|
Whatsapp месенжерін қолдану. |
|
|
10 мин |
Жаңа сабақ |
Жаңа сабақ. Видеотүсіндіру. https://onlinemektep.net/schedule/12.01.2021/lesson/ac4d89f3-bae8-473d-bb0c-5fdf333445b2
BC 2 AB2 AC 2 2AB AC cos A немесе a2 b2 c2 2bc cos |
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Қажетті анықтамаларды жазып, сызбаны сызады. |
|
https://onlinemektep.net/schedule/12.01.2021/lesson/ac4d89f3-bae8-473d-bb0c-5fdf333445b2 видеотүсіндіру Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: В.А.Смирнов, Е.А.Тұяқов Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл
Интернет ресурстары. |
|
|
15 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Тапсырма. 1.
Тапсырма. 2.
Тапсырма. 3.
Тапсырма. 4.
1.Сызба
бойынша косинустар теоремасын қолданып, үшбұрыштың белгісіз
элементтерін анықтайды 2.Үшбұрыштың екі қабырғасы а мен b,ал арасындағы бұрышы-60 Еﹾгер а=8 см b=15 см болса оның үшінші қабырғасын табыңдар.
Оқулықтан №1 |
Оқушылар есептің сызбасын сызады.
Білім алушы дескрипторға сәйкес тапсырмаларды орындайды.
Оқулықтан үшбұрыш ұқсастығына есеп шығарады.
Шешуі:с²=a²+b²-2ab cosἀ c²=64+225-2*8*15*0,9=289-216=73 с=8,5 Жауабы:8,5
|
Дескриптор: Білім алушы -косинустар теоремасын біледі; -косинустар теоремасын қолданады. ҚБ:
Дескриптор: -АВ қабырғасы ның ұзындығын анықтайды
Дескриптор: -2 қабырғасы ның ұзындығын анықтайды
-Тақырыпқа қатысты есептерді талдайды. |
Слайд
Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: В.А.Смирнов, Е.А.Тұяқов Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл Интернет ресурстары |
|
|
10мин |
Жеке жұмыс |
Online-mektep |
Тапсырманы орындайды |
Мониторинг |
https://onlinemektep.net/schedule/12.01.2021/lesson/ac4d89f3-bae8-473d-bb0c-5fdf333445b2 |
|
|
2 минут |
|
Бүгінгі сабақта: - Косинустар теоремасы. - Косинустар теоремасын есеп шығаруда қолдану Кері байланыс.
Үйге тапсырма. №2.
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау Кері байланыс жасайды. |
|
Whatsapp месенжерін қолдану Презентация |
|
шағым қалдыра аласыз





















