|
Бөлім: |
Тригонометрия |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Танибергенов А |
||||
|
Күні: |
19.02.2025ж |
||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қосу формулалары |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.2.4.3 аргументтердің қосындысы мен айырмасының тригонометриялық функцияларының формулаларын қорытып шығарады және қолданады. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Аргументтің қосынысы мен айырмасының тригонометриялық формуласын қорытып шығарады және қолданады |
||||
|
Құндылықтар |
Жасампаздық пен жаңашылдықты дамыту үшін оқушылардың әртүрлі идеялары мен ұсыныстарын тыңдап, олардың пікірлерін бағалау. Қазіргі заманғы технологияларды (интерактивті тақталар, бағдарламалық құралдар, онлайн ресурстар) сабақта қолдану жаңашылдықты қалыптастырады. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 1 мин
1 мин
2 мин
3 мин
3 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындықтарын тексеру, сабақты жағымды ахуал орнату. Видео қарау Біртұтас тәрбие
Бағалау парағы таратылады Үй жұмысын тексеру № есеп 1-тапсырма: Оқушыларға «wordwall» платформасы арқылы . Өткен тақырыпты қайталау мақсатында тапсырма орындайды
|
Мұғаліммен амандасады
Өз ойларын айтады Бағалау парағы арқылы бағалап отырады, сабақ соңында, неше балл жинағанын есептейді. Тақтадағы жауаптарға қарап, жұмыстарын тексереді
Оқушылар экрандағы өткен сабақты қайталау сұрақтарына жауап береді,
|
Әр дұрыс есепке 1 балл Дескриптор: Оқушылар өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді. Алдыңғы сабақты пысықтайды.
1 Балл Жалпы балл -5балл ҚБ: «Ауызша бағалау» Жарайсың! Керемет! |
Интерактивті тақта, кеспе қағаздар
платформасы
Интерактивті Тақта; |
|
Сабақтың ортасы 5 мин
8 мин
7 мин
4 мин
3 мин
3 мин |
Сабақ тақырыбы мен мақсаты айтылады Жеке жұмыс.
Тексеруді дайын жауаптар бойынша жүргізуге болады. Қажет жағдайда, есептің шешімін тақтада талдауға болады. Топтық жұмыс. “merge cub” әдісі арқылы топтық тапсырма орындайды
Деңгейлік тапсырмалар
Умаигра платформасында бекіту тапсырмасын орындайды
Кері байланыс бағдаршам әдісі
Бағалау
Үйге тапсырма: № 3.33 есеп |
Жеке жұмыс тапсырмаларын орындайды. Тақтадағы дайын жауап арқылы өзін өзі тексереді
Оқушылар осы есептерді бірге талқылап, шешімдерін табады. Жұп мүшелері әрқайсысы өз пікірін білдіріп, әдістерді бірге талдайды.
Оқушылар осы есептерді топта бірге талқылап, шешімдерін табады.
Әр оқушы өз деңгейіне сай тапсырманы таңдап,шығарады. Әр деңгейдең бір оқушы тақтада орындайды
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы,сабақты қорытындылайды. Сабақ соңында оқушылардан кері байланыс алу |
Дескриптор:
1 бал
Дескриптор: 1.Бөлшектің алымындағы өрнекке келтіру формуласын қолданады; 2.Бөлшектің бөліміне сәйкес бөлшектің алымын синустың бұрыштарының айырымының формуласына келтіреді; 3.Бөлшектің бөліміндегі өрнектелген синустың тақтығын ескереді; 4.Бөлуді орындап, есепің жауабын алады.
Дескриптор: Бұрышты екі бұрыштың қосындысы немесе айырмасы түріне келтіреді; Қосу формуласын қолданып, шыққан бұрыштардың мәндерін есептейді.
А деңгейі 1 балл В деңгейі 2 балл С деңгейі 3 балл
|
Интерактивті тақта таратпа қағаз Оқулық
Тақта; Слайд; Таратпа қағаз
Тақта Слайд
Бағалау парағы |



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
9-сынып кмж
9-сынып кмж
|
Бөлім: |
Тригонометрия |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Танибергенов А |
||||
|
Күні: |
19.02.2025ж |
||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қосу формулалары |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.2.4.3 аргументтердің қосындысы мен айырмасының тригонометриялық функцияларының формулаларын қорытып шығарады және қолданады. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Аргументтің қосынысы мен айырмасының тригонометриялық формуласын қорытып шығарады және қолданады |
||||
|
Құндылықтар |
Жасампаздық пен жаңашылдықты дамыту үшін оқушылардың әртүрлі идеялары мен ұсыныстарын тыңдап, олардың пікірлерін бағалау. Қазіргі заманғы технологияларды (интерактивті тақталар, бағдарламалық құралдар, онлайн ресурстар) сабақта қолдану жаңашылдықты қалыптастырады. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 1 мин
1 мин
2 мин
3 мин
3 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындықтарын тексеру, сабақты жағымды ахуал орнату. Видео қарау Біртұтас тәрбие
Бағалау парағы таратылады Үй жұмысын тексеру № есеп 1-тапсырма: Оқушыларға «wordwall» платформасы арқылы . Өткен тақырыпты қайталау мақсатында тапсырма орындайды
|
Мұғаліммен амандасады
Өз ойларын айтады Бағалау парағы арқылы бағалап отырады, сабақ соңында, неше балл жинағанын есептейді. Тақтадағы жауаптарға қарап, жұмыстарын тексереді
Оқушылар экрандағы өткен сабақты қайталау сұрақтарына жауап береді,
|
Әр дұрыс есепке 1 балл Дескриптор: Оқушылар өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді. Алдыңғы сабақты пысықтайды.
1 Балл Жалпы балл -5балл ҚБ: «Ауызша бағалау» Жарайсың! Керемет! |
Интерактивті тақта, кеспе қағаздар
платформасы
Интерактивті Тақта; |
|
Сабақтың ортасы 5 мин
8 мин
7 мин
4 мин
3 мин
3 мин |
Сабақ тақырыбы мен мақсаты айтылады Жеке жұмыс.
Тексеруді дайын жауаптар бойынша жүргізуге болады. Қажет жағдайда, есептің шешімін тақтада талдауға болады. Топтық жұмыс. “merge cub” әдісі арқылы топтық тапсырма орындайды
Деңгейлік тапсырмалар
Умаигра платформасында бекіту тапсырмасын орындайды
Кері байланыс бағдаршам әдісі
Бағалау
Үйге тапсырма: № 3.33 есеп |
Жеке жұмыс тапсырмаларын орындайды. Тақтадағы дайын жауап арқылы өзін өзі тексереді
Оқушылар осы есептерді бірге талқылап, шешімдерін табады. Жұп мүшелері әрқайсысы өз пікірін білдіріп, әдістерді бірге талдайды.
Оқушылар осы есептерді топта бірге талқылап, шешімдерін табады.
Әр оқушы өз деңгейіне сай тапсырманы таңдап,шығарады. Әр деңгейдең бір оқушы тақтада орындайды
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы,сабақты қорытындылайды. Сабақ соңында оқушылардан кері байланыс алу |
Дескриптор:
1 бал
Дескриптор: 1.Бөлшектің алымындағы өрнекке келтіру формуласын қолданады; 2.Бөлшектің бөліміне сәйкес бөлшектің алымын синустың бұрыштарының айырымының формуласына келтіреді; 3.Бөлшектің бөліміндегі өрнектелген синустың тақтығын ескереді; 4.Бөлуді орындап, есепің жауабын алады.
Дескриптор: Бұрышты екі бұрыштың қосындысы немесе айырмасы түріне келтіреді; Қосу формуласын қолданып, шыққан бұрыштардың мәндерін есептейді.
А деңгейі 1 балл В деңгейі 2 балл С деңгейі 3 балл
|
Интерактивті тақта таратпа қағаз Оқулық
Тақта; Слайд; Таратпа қағаз
Тақта Слайд
Бағалау парағы |



шағым қалдыра аласыз





















