Бекітемін__________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті 1-сабақ
|
Бөлім: |
3-бөлім: Адам жанының құпиясы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
І. Жансүгіров өмірі мен шығармашылығы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдана алады; Шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдануда өз көзқарастарын дәлелдей алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық мүдде құндылығы: Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту, қоғам игілігі үшін қызмет ету. Ұлттық мәдениетті дәріптеу. Ар-ұят құндылығы: адал еңбекті құрметтеу, сөзіне берік, ісіне адал болу, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну. Талап құндылығы: Білуге, жаңаны тануға құштарлық, сыни және креативті ойлау, дұрыс қарым-қатынас орната білу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 4 минут Сабақтың ортасы 6 минут 10 минут 5 минут 15 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі «Гүлмен тілек» (сергіту және топқа біріктіру) Ой шақыру
«Жүзім шоқтары» стратегиясы
Өлеңдері Өмірі
Ілияс Жансүгіров
Поэмалары
Прозалық шығармалары
Топтық жұмыс 1-тапсырма 1-топ: І. Жансүгіровтің өмірбаяны 2-топ: І.Жансүгіровтің поэзиясы 3-топ: І.Жансүгіровтің прозасы 2-тапсырма Жұптық жұмыс Зиялы қауым өкілдерінің Ілияс туралы пікірлерін оқи отырып, өз көзқарасыңызды жазыңыз.
3-тапсырма Жеке жұмыс Берілген пікірді негізге ала отырып, «Қырандай көреген қырағы ақын» тақырыбында ойтолғау жазыңыз. Мұхамеджан Қаратаев: «Ілияс поэзиясы – терең ойдың, үлкен сезімнің поэзиясы. Ол өрен жүйрік, асқақ ақынның тегеурінді талантынан туған жоғары идеялы, шыншыл, қуатты поэзия, ыстық жүректен қорғасындай балқып, төгіліп, алуан түрлі образдар қорытқан салмақты, салиқалы поэзия» деген. Өйткені ақындық қасиет адамға ерте қонатындығы, әдетте өлең шығару жас кезден басталатыны дүйім жұртқа белгілі. Ілиясты жыр құдіретінің ұшар биігіне өрлетіп, шалқар дариясына қондырған қайнар көздері – оның жырлары. Ақын табиғатты, өнерді, ән мен күйді, олардың қоғамдық өмірдегі орны мен мәнін шығармашылығына арқау етті. Үйге: 3-тапсырма Рефлексия «Шығу парағын» пайдаланып, төмендегі сұрақтарға жауап беріңдер.
|
Оқушылар арнайы дайындалып келген гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді және гүлдің астына жазылған сөздер бойынша топқа біріктіріледі.
Оқушылар пікірі тыңдалады және берген жауаптарын негізге ала отырып, сабақтың мақсатына болжам жасайды. Оқушылардың жауабы тыңдалады және сабақтың мақсаты мен жетістік критерийі таныстырылады
Оқушылар 3 топқа бөлініп, постер қорғайды.
І. Жансүгіровтің өмірбаяны, поэзиясы, прозасына қатысты ақпараттар жинақтап, өз жұмыстарын қорғайды.
Жұптық жұмыста зиялы қауым өкілдерінің Ілияс туралы пікірлерін оқи отырып, өз көзқарастарын жазады.
Жеке жұмыста берілген пікірді негізге ала отырып, «Қырандай көреген қырағы ақын» тақырыбында ойтолғау жазады.
. «Шығу парағын» пайдаланып, сұрақтарға жауап береді. |
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың!
Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
«Жапондық бағалау» әдісі бойынша үш топ бірін-бірі бағалайды. Осы бағалау арқылы келесі өзгелердің жауаптарымен келісетін тұстарын, толықтыруға қатысты өз көзқарастарын, өздерінің қоятын сұрақтарын жеткізеді.
Дескритор Білім алушы <
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Қындыбай АйгерімШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз 9-сынып Қазақ әдебиеті 3-тоқсан толық ҚМЖ
Тақырып бойынша 31 материал табылды
9-сынып Қазақ әдебиеті 3-тоқсан толық ҚМЖМатериал туралы қысқаша түсінік
9-сынып Қазақ әдебиеті 3-тоқсан толық ҚМЖ
Материалдың қысқаша нұсқасы Бекітемін__________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті 1-сабақ
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















