БЕКІТІЛДІ
Қазақ тілі және әдебиет мұғалімі
Райгүл Базыловна.________________
|
Мектеп: №12 ЖОББМ |
||
|
Бөлім атауы |
«Атадан қалған асыл сөз» |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Жолов Алишер |
|
|
Күні: |
14.10.2024 |
|
|
Сынып: 9 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Пән: Қазақ әдебиеті |
|
Сабақ тақырыбы: |
"Әй, Абылай, Абылай" "Асқар таудың өлгені" |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.4.1 автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазады. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Бірлік және ынтымақ |
|
|
Пән аралық байланыс |
Қазақстан тарихы |
|
|
Өткен тақырып |
Бұқаржырау "Тілек" |
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 8 минут |
Психологиялық ахуал «Жақсы сөз, жарым ырыс» әдісі арқылы психологиялық ахуал тудыру. Оқушыларды топқа бөлу:
Оқушыларды тақырыппен таныстыру. Абылай хан жайлы видео-ролик көрсету. |
«Жақсы сөз, жарым ырыс» әдісі арқылы бір-біріне жақсы тілектер аитады.
|
Мадақтау Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
https://youtu.be/rGxxA8duqZ0?si=TJmsbGmd0euQWBjY |
||||
|
Сабақтың ортасы 12 минут |
1 - тапсырма. 1.Абылай ханға кім, оның заманындағы ақын-жыраулардан кімдерді атай аласыңдар? 2.Бұқар жыру өмір сүрген кездегі қазақ елінің тарихи жағдайы қандай болды? 3. Жыраудың қандай толғаулары бар? 4.Жырау толғауларын қағаз бетіне түсірген кім? 5.Бұқар толғауларында қандай әлеуметтік мәселелер көтерілген? 6.Адам өмірінің кезеңдерін суреттеген қандай толғаулары бар? 7.Ел бірлігін сақтау идеясы жырау толғауларында қалай көрініс береді?
Дискриптор: - Сұрақтарға жауап береді. |
1 – тапсырма. Үй жұмысын қорытындылау үшін сұрақтарға жауап береді. |
«Жапондық бағалау» әдісі
|
|
||||
|
10 минут |
2 – тапсырма.
Дискриптор: - Сұрақтар арқылы толғаудың негізгі мағынасын ашады. |
2 – тапсырма. Сұрақтар арқылы толғаудың негізгі мағынасын ашады.
|
Бағалау парағы
|
Мәтін, А4, Дәптер |
||||
|
Сабақтың соңы 10 минут |
3 – тапсырма. Quizizz сайты арқылы тест сұрақтарынан жауап беру.
Дискриптор: - Тест сұрақтарына жауап береді. |
Оқушылар тест сұрақтарын орындайды. |
|
https://quizizz.com/admin/quiz/670caf90b6e6147320af56f8
|
|
Рефлексия 5 минут |
Рефлексия «Сатылым» Оқушылар бүгін не үйренгендерін стикерге жазып, оны сөмкеге салады, ал егер, келесі сабақта не үйренгісі келетіні жайлы ойлары болса, оны дүкенге қояды.
|
|
Үй жұмысы: 12-тапсырма 61 бет |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
9-сынып. Қазақ әдебиеті. "Әй, Абылай, Абылай" "Асқар таудың өлгені"
БЕКІТІЛДІ
Қазақ тілі және әдебиет мұғалімі
Райгүл Базыловна.________________
|
Мектеп: №12 ЖОББМ |
||
|
Бөлім атауы |
«Атадан қалған асыл сөз» |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Жолов Алишер |
|
|
Күні: |
14.10.2024 |
|
|
Сынып: 9 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Пән: Қазақ әдебиеті |
|
Сабақ тақырыбы: |
"Әй, Абылай, Абылай" "Асқар таудың өлгені" |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.4.1 автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазады. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Бірлік және ынтымақ |
|
|
Пән аралық байланыс |
Қазақстан тарихы |
|
|
Өткен тақырып |
Бұқаржырау "Тілек" |
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 8 минут |
Психологиялық ахуал «Жақсы сөз, жарым ырыс» әдісі арқылы психологиялық ахуал тудыру. Оқушыларды топқа бөлу:
Оқушыларды тақырыппен таныстыру. Абылай хан жайлы видео-ролик көрсету. |
«Жақсы сөз, жарым ырыс» әдісі арқылы бір-біріне жақсы тілектер аитады.
|
Мадақтау Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
https://youtu.be/rGxxA8duqZ0?si=TJmsbGmd0euQWBjY |
||||
|
Сабақтың ортасы 12 минут |
1 - тапсырма. 1.Абылай ханға кім, оның заманындағы ақын-жыраулардан кімдерді атай аласыңдар? 2.Бұқар жыру өмір сүрген кездегі қазақ елінің тарихи жағдайы қандай болды? 3. Жыраудың қандай толғаулары бар? 4.Жырау толғауларын қағаз бетіне түсірген кім? 5.Бұқар толғауларында қандай әлеуметтік мәселелер көтерілген? 6.Адам өмірінің кезеңдерін суреттеген қандай толғаулары бар? 7.Ел бірлігін сақтау идеясы жырау толғауларында қалай көрініс береді?
Дискриптор: - Сұрақтарға жауап береді. |
1 – тапсырма. Үй жұмысын қорытындылау үшін сұрақтарға жауап береді. |
«Жапондық бағалау» әдісі
|
|
||||
|
10 минут |
2 – тапсырма.
Дискриптор: - Сұрақтар арқылы толғаудың негізгі мағынасын ашады. |
2 – тапсырма. Сұрақтар арқылы толғаудың негізгі мағынасын ашады.
|
Бағалау парағы
|
Мәтін, А4, Дәптер |
||||
|
Сабақтың соңы 10 минут |
3 – тапсырма. Quizizz сайты арқылы тест сұрақтарынан жауап беру.
Дискриптор: - Тест сұрақтарына жауап береді. |
Оқушылар тест сұрақтарын орындайды. |
|
https://quizizz.com/admin/quiz/670caf90b6e6147320af56f8
|
|
Рефлексия 5 минут |
Рефлексия «Сатылым» Оқушылар бүгін не үйренгендерін стикерге жазып, оны сөмкеге салады, ал егер, келесі сабақта не үйренгісі келетіні жайлы ойлары болса, оны дүкенге қояды.
|
|
Үй жұмысы: 12-тапсырма 61 бет |
|
шағым қалдыра аласыз



