Материалдар / 9-сынып. Қазақ әдебиеті. Айтыс өнері
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

9-сынып. Қазақ әдебиеті. Айтыс өнері

Материал туралы қысқаша түсінік
9.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау;
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Қазан 2024
222
1 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

БЕКІТІЛДІ

Қазақ тілі және әдебиет мұғалімі

Райгүл Базыловна.________________


Мектеп: №12 ЖОББМ

Бөлім атауы

«Атадан қалған асыл сөз»

Педагогтің аты-жөні

Жолов Алишер

Күні:


17.10.2024

Сынып: 9 «Ә»

Қатысушылар саны:

Пән: Қазақ әдебиеті

Сабақ тақырыбы:

Айтыс өнері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

9.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау;

Сабақтың

мақсаты:

Әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау

Құндылықтарға баулу

Қазақ айтыс өнеріне баулу

Пән аралық байланыс

Музыка

Өткен тақырып

Ай Абылай, Абылай

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

7 минут

Психологиялық ахуал

«Көнілді мативация» әдісі арқылы психологиялық ахуал тудыру.








«Көнілді мативация» әдісі арқылы бір-біріне жақсы тілектер аитады.











Мадақтау

Жарайсың!

Тамаша!

Керемет!

























Сабақтың ортасы

5 минут

1 - тапсырма. Сұрақ-жауап

Айтыс дегеніміз не, оның тарихы қандай?

Айтыстың қандай түрлері бар?

Қандай атақты айтыскерлерді білесіздер?

Айтыс өнерін қандай қазақ зиялылары зерттеген?

1 – тапсырма. Сұрақтарға жауап береді.











Презентация

10 минут

2 – тапсырма.

Таңдалған критерийлер бойынша (тақырып, стиль, тіл) екі түрлі айтысты салыстыру.

« Әдеби шеңбер» Мұғалім топ мүшелеріне екі мәтін беріледі.

Мәтінге қысқаша шолу жасап, тірек сөздерді теріп жаз.

Мәтін бойынша сұрақтар құрастырындар.

2 – тапсырма.

Мәтінге шолу жасап, тірек сөздерді дәптерге жазады.

Мәтін бойынша сұрақ құрастырады.



Бағалау парағы








Оқулық Дәптер

Сабақтың соңы

12 минут

3 – тапсырма.

Қазіргі тақырыпқа шағын айтыс жазу (мысалы, достық, экология, оқу туралы).

3 – тапсырма.

Өздері тандаған тақырыпқа шағын айтыс жазады.






Оқулық, дәптер




Сабақтың соңы

6 минут

3 – тапсырма.

Қосымша ақпарат құралдарын пайдаланып ақындар айтысы мен қыз бен жігіт айтысын салыстырындар. Таңдалған критерийлер бойынша (тақырып, стиль, тіл) салыстыру.

3 – тапсырма.

Көп нүктенің орнына сөздерді қойып жазады.



«Стикерлер» әдісі

Телефон

Дәптер



РЕФЛЕКСИЯ

5 минут

Үй жұмысы: 1-тапсырма 72 бет







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!