Бекітемін ________
|
Пән мұғалімнің аты-жөні: |
Жаканова Сағыныш Жылкайдаровна |
|||||
|
Студент аты-жөні: |
Жолов Алишер |
|||||
|
Күні: |
17.04.2025 ж |
|||||
|
Пән: Қазақ әдебиеті |
Сынып: 9 «А» |
Оқушы саны: |
||||
|
Бөлім: |
Мәңгілік ел – мәңгілік мұрат |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тәуелсіздік монументтері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
9. 3. 3. 1 - шығарманың идеясын ғаламдық тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазу 9. 2. 3. 1 - шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға беру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтау түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға беру және шығарма идеясын ғаламдық тұрғыдан саралап, әдеби эссе жазады. |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Барлық оқу дағдылары |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
-Қойылған сұрақтарға байланысты тақырыпты анықтай алады -Берілген мәселе бойынша себебі мен салдарын анықай алады -Шығарма бойынша қорытынды ойларын төрт сөйлем әдісіне салып жаза алады |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Шығармада кездесетін сөздер: монумент, жаһан, шаһар, бөрі, қолшам, Бәйтерек |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Ынтымақтастыққа баулу |
|||||
|
Алдағы тақырып |
Тәуелсіздік жетістіктері |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт: |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (7 минут) |
-Оқушылармен сәлемдесу. Сыныптың тазалығын, ретін анықтау, оқушыларды тексеру. - «Шаттық шеңбер» әдісі арқылы психологиялық ахуал орнату. - Үй жұмысын «Сұрақ жауап» әдісі арқылы тексеру |
-Мұғаліммен амандасады. - Сабаққа икемдеу мақсатында «Шаттық шеңбері» әдісі арқылы оқушылар шеңбергетұрып, бір-біріне жақсы лебіздерін білдіреді. -Оқушылар үй жұмыстарын кезекпен-кезек оқып шығады. |
Мадақтау Өте жақсы! Жақсы! Жарайсың! |
Оқулық, дәптер |
||
|
Сабақтың ортасы (35 минут) |
ІІ. Мағынаны ашу Тапсырма -1 (Айтылым) Сабақтың тақырыбын ашу мақсатында wordwall платформасы арқылы сұрақтар қойылады. |
Тапсырма -1 (Айтылым) Wordwall платформасы арқылы қойылған сұрақтарға жауап береді Дескриптор: -Сұрақтарға жауап бере алады-1б -Сұрақтарға қарай отырып, тақырыпты таба алады-2б Жалпы-3б |
«Смайлик» бағалау әдісі
|
АКТ https://wordwall.net/resource/55848894 |
||
|
|
Тапсырма – 2 (Жазылым) «Балық қаңқасы» әдісі арқылы берілген мәселені талдайды.
Мәселе:
Қазақ халқының рухани
құндылықтарының ұмыт бола бастауы? |
Тапсырма – 2 (Жазылым) Балық қаңқасы әдісі арқылы берілге мәелені талдайды. Дескриптор: -Берілген мәселеннің себептерін анықтай алады-1б -Себептеріне дәлел келтіре алады-1б -Қорытынды ойларын жаза алады-1б Жалпы-3б |
«Жұлдызшалар» бағалау әдісі
|
Оқулық, дәптер |
||
|
|
Тапсырма – 3 (Айтылым) «Бәйтерек» поэмасы туралы wordwall платформасында берілген үзінділердің көріктеуіш құралын анықтайды. |
Берілген үзіндіннің көріктеуіш құралын анықтайды. Дескриптор: -Шығарма бойынша сұрақтарға жауап бере алады-1б -Сұрақтың дұрыс немесе бұрыс екенін анықтай алады-2б Жалпы-3б |
«Жетон» әдісі
|
АКТ |
||
|
|
Тапсырма – 3. (Жазылым) «Бәйтерек» поэмасы туралы қорытынды ойларын «төрт сөйлем» әдісі арқылы жазады.
Пікір.Оқыған мәтін бойынша өз пікірінді бір
сөйлеммен жаз. |
Тапсырма – 3. (Жазылым) Берілген тақырып бойынша қорытынды ойларын «төрт сөйлем» әдісі арқылы жазады. Дескриптор: -Тақырыптан ауытқымай жаза алады-1б -Шығарма бойынша өзіндік пікірлерін жаза алады-1б -Шығарма бойыншы ойларын қорытындылап жаза алады -1б Жалпы-3б |
Жапондық бағалау
|
Дәптер, оқулық |
||
|
Сабақтың соңы (3 минут) |
ІІІ. Ой толғаныс Кері байланыс «Мұғалімге хат» әдісі. Рефлексия «Бағдаршам» әдісі |
«Мұғалімге хат» әдісі арқылы оқушылар сабақта түсінгендері бойынша, стикерге жазады. Оқушыларға қима қағаз таратылады, сабақ ұнаса жасыл, орташа болса сары, ұнамаса қызыл түсті көтереді. |
«Қошеметтеу» әдісі
|
Стикер, үлестірме материал |
||
|
Үй жұмысы: 216 бет тапсырма-3 әдебби эссе жазу |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
9 сынып Қазақ әдебиеті. Бөлім: Мәңгілік ел – мәңгілік мұрат. Тақырыбы: Байтерек монументтері
9 сынып Қазақ әдебиеті. Бөлім: Мәңгілік ел – мәңгілік мұрат. Тақырыбы: Байтерек монументтері
Бекітемін ________
|
Пән мұғалімнің аты-жөні: |
Жаканова Сағыныш Жылкайдаровна |
|||||
|
Студент аты-жөні: |
Жолов Алишер |
|||||
|
Күні: |
17.04.2025 ж |
|||||
|
Пән: Қазақ әдебиеті |
Сынып: 9 «А» |
Оқушы саны: |
||||
|
Бөлім: |
Мәңгілік ел – мәңгілік мұрат |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тәуелсіздік монументтері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
9. 3. 3. 1 - шығарманың идеясын ғаламдық тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазу 9. 2. 3. 1 - шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға беру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтау түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға беру және шығарма идеясын ғаламдық тұрғыдан саралап, әдеби эссе жазады. |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Барлық оқу дағдылары |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
-Қойылған сұрақтарға байланысты тақырыпты анықтай алады -Берілген мәселе бойынша себебі мен салдарын анықай алады -Шығарма бойынша қорытынды ойларын төрт сөйлем әдісіне салып жаза алады |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Шығармада кездесетін сөздер: монумент, жаһан, шаһар, бөрі, қолшам, Бәйтерек |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Ынтымақтастыққа баулу |
|||||
|
Алдағы тақырып |
Тәуелсіздік жетістіктері |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт: |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (7 минут) |
-Оқушылармен сәлемдесу. Сыныптың тазалығын, ретін анықтау, оқушыларды тексеру. - «Шаттық шеңбер» әдісі арқылы психологиялық ахуал орнату. - Үй жұмысын «Сұрақ жауап» әдісі арқылы тексеру |
-Мұғаліммен амандасады. - Сабаққа икемдеу мақсатында «Шаттық шеңбері» әдісі арқылы оқушылар шеңбергетұрып, бір-біріне жақсы лебіздерін білдіреді. -Оқушылар үй жұмыстарын кезекпен-кезек оқып шығады. |
Мадақтау Өте жақсы! Жақсы! Жарайсың! |
Оқулық, дәптер |
||
|
Сабақтың ортасы (35 минут) |
ІІ. Мағынаны ашу Тапсырма -1 (Айтылым) Сабақтың тақырыбын ашу мақсатында wordwall платформасы арқылы сұрақтар қойылады. |
Тапсырма -1 (Айтылым) Wordwall платформасы арқылы қойылған сұрақтарға жауап береді Дескриптор: -Сұрақтарға жауап бере алады-1б -Сұрақтарға қарай отырып, тақырыпты таба алады-2б Жалпы-3б |
«Смайлик» бағалау әдісі
|
АКТ https://wordwall.net/resource/55848894 |
||
|
|
Тапсырма – 2 (Жазылым) «Балық қаңқасы» әдісі арқылы берілген мәселені талдайды.
Мәселе:
Қазақ халқының рухани
құндылықтарының ұмыт бола бастауы? |
Тапсырма – 2 (Жазылым) Балық қаңқасы әдісі арқылы берілге мәелені талдайды. Дескриптор: -Берілген мәселеннің себептерін анықтай алады-1б -Себептеріне дәлел келтіре алады-1б -Қорытынды ойларын жаза алады-1б Жалпы-3б |
«Жұлдызшалар» бағалау әдісі
|
Оқулық, дәптер |
||
|
|
Тапсырма – 3 (Айтылым) «Бәйтерек» поэмасы туралы wordwall платформасында берілген үзінділердің көріктеуіш құралын анықтайды. |
Берілген үзіндіннің көріктеуіш құралын анықтайды. Дескриптор: -Шығарма бойынша сұрақтарға жауап бере алады-1б -Сұрақтың дұрыс немесе бұрыс екенін анықтай алады-2б Жалпы-3б |
«Жетон» әдісі
|
АКТ |
||
|
|
Тапсырма – 3. (Жазылым) «Бәйтерек» поэмасы туралы қорытынды ойларын «төрт сөйлем» әдісі арқылы жазады.
Пікір.Оқыған мәтін бойынша өз пікірінді бір
сөйлеммен жаз. |
Тапсырма – 3. (Жазылым) Берілген тақырып бойынша қорытынды ойларын «төрт сөйлем» әдісі арқылы жазады. Дескриптор: -Тақырыптан ауытқымай жаза алады-1б -Шығарма бойынша өзіндік пікірлерін жаза алады-1б -Шығарма бойыншы ойларын қорытындылап жаза алады -1б Жалпы-3б |
Жапондық бағалау
|
Дәптер, оқулық |
||
|
Сабақтың соңы (3 минут) |
ІІІ. Ой толғаныс Кері байланыс «Мұғалімге хат» әдісі. Рефлексия «Бағдаршам» әдісі |
«Мұғалімге хат» әдісі арқылы оқушылар сабақта түсінгендері бойынша, стикерге жазады. Оқушыларға қима қағаз таратылады, сабақ ұнаса жасыл, орташа болса сары, ұнамаса қызыл түсті көтереді. |
«Қошеметтеу» әдісі
|
Стикер, үлестірме материал |
||
|
Үй жұмысы: 216 бет тапсырма-3 әдебби эссе жазу |
||||||
шағым қалдыра аласыз

















