Бекітемін ________
|
Пән мұғалімнің аты-жөні: |
Жаканова Сағыныш Жылкайдаровна |
|||||
|
Студент аты-жөні: |
Жолов Алишер |
|||||
|
Күні: |
16.04.2025 |
|||||
|
Пән: Қазақ әдебиеті |
Сынып: 9 «А» |
Оқушы саны: |
||||
|
Бөлім: |
Мәңгілік ел – мәңгілік мұрат |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тәуелсіздік жетістіктері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
9. 1. 4. 1 -көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану 9. 2. 4. 1 - автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармалардан алынған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда орынды қолданып, автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жаазады. |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Барлық оқу дағдылары |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
-Шығарма бойынша сұрақтарға жауап бере алады -Дұрыс-бұрыс әдісі бойынша сұрақтарға жауап бере алады -Сөзжұмбақты шеше алады |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Шығармада кездесетін сөздер: монумент, жаһан, шаһар, бөрі, қолшам, Бәйтерек |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Ынтымақтастыққа баулу |
|||||
|
Алдағы тақырып |
Бәйтерек поэмасынның көркемдік ерекшелігі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт: |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (7 минут) |
-Оқушылармен сәлемдесу. Сыныптың тазалығын, ретін анықтау, оқушыларды тексеру. - Wordwall платформасы арқылы «Амандасу» әдісі арқылы психологиялық ахуал орнату. - Үй жұмысын «Іздер» әдісі арқылы тексеру |
-Мұғаліммен амандасады. - Сабаққа икемдеу мақсатында оқушылар интерактивті тақтады шыққан амандасу түрлері бойынша оқушылар бір-бірімен амандасады. -Оқушылар үй жұмыстарын кезекпен-кезек оқып шығады. |
Мадақтау Өте жақсы! Жақсы! Жарайсың! |
Оқулық, дәптер АКТ |
||
|
Сабақтың ортасы (35 минут) |
ІІ. Мағынаны ашу Тапсырма -1 (Айтылым) Сабақтың тақырыбын ашу мақсатында интербелсенді тақтада Н.Айтұлынның «Бәйтерек» поэмасы бойынша бейрелоик көрсетіледі. Бейнеролик бойынша сұрақтар қойылады. |
Тапсырма -1 (Айтылым) Wordwall платформасы арқылы қойылған сұрақтарға жауап береді Дескриптор: -Сұрақтарға жауап бере алады-1б -Бейнеролик бойынша бір қорытындыға келіп сұрақтарғай жауап бере алады-2б Жалпы-3б |
«Смайлик» бағалау әдісі
|
АКТ https://youtu.be/9SnJMuxYH1o?si=FtwQkFnXY2uxnioR |
||
|
|
Тапсырма – 2 (Жазылым)
Бәйтерек жетістіктері туралы
оқушыларға бейнеролик көрсетіледі, сол бойынша оқушыларға wordwall
платформасы арқылы тапсырма
берілдеі. |
Тапсырма – 2 (Жазылым) Бейнеролик бойынша берілген тапсырманы орындайды. Дескриптор: -Бейнероликті түсініп талдайды-1б -Сұрақтарға жауап бере алады-1б -Қорытынды ойларын айта алады-1б Жалпы-3б |
«Жұлдызшалар» бағалау әдісі
|
АКТ 1) https://youtu.be/GmctE6C1LEM?si=d-KCu-MZPi3xSqFd 2) https://wordwall.net/ru/resource/65701618 |
||
|
|
Тапсырма – 3 (Айтылым) «Бәйтерек» поэмасы туралы wordwall платформасында «дұрыс-бұрыс» әдісі арқылы шығарманы еске түсіреді. |
«Дұрыс-бұрыс» әдісі берілген сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: -Шығарма бойынша сұрақтарға жауап бере алады-1б -Сұрақтың дұрыс немесе бұрыс екенін анықтай алады-2б Жалпы-3б |
|
АКТ https://wordwall.net/ru/resource/71469824 |
||
|
|
Тапсырма – 3. (Жазылым) Сабақты қорытындылау мақсатында wordwall платформасында сөзжұмбақты шешеді. |
Тапсырма – 3. (Жазылым) Берілген сөзжұмбақты шешеді. Дескриптор: -Берілген әріптер арқылы сөздерді анықтайды-1б -Сөзжұмбақты анықтап шеше алады-2б Жалпы-3б |
Жапондық бағалау
|
Дәптер, оқулық |
||
|
Сабақтың соңы (3 минут) |
ІІІ. Ой толғаныс Кері байланыс «Мұғалімге хат» әдісі. Рефлексия «Бағдаршам» әдісі |
«Мұғалімге хат» әдісі арқылы оқушылар сабақта түсінгендері бойынша, стикерге жазады. Оқушыларға қима қағаз таратылады, сабақ ұнаса жасыл, орташа болса сары, ұнамаса қызыл түсті көтереді. |
«Қошеметтеу» әдісі
|
Стикер, үлестірме материал |
||
|
Үй жұмысы: Шығарманы қайтта оқу |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
9 сынып. Қазақ әдебиеті. Бөлім: Мәңгілік ел – мәңгілік мұрат. Тақырыбы: Тәуелсіздік жетістіктері
9 сынып. Қазақ әдебиеті. Бөлім: Мәңгілік ел – мәңгілік мұрат. Тақырыбы: Тәуелсіздік жетістіктері
Бекітемін ________
|
Пән мұғалімнің аты-жөні: |
Жаканова Сағыныш Жылкайдаровна |
|||||
|
Студент аты-жөні: |
Жолов Алишер |
|||||
|
Күні: |
16.04.2025 |
|||||
|
Пән: Қазақ әдебиеті |
Сынып: 9 «А» |
Оқушы саны: |
||||
|
Бөлім: |
Мәңгілік ел – мәңгілік мұрат |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тәуелсіздік жетістіктері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
9. 1. 4. 1 -көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану 9. 2. 4. 1 - автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармалардан алынған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда орынды қолданып, автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жаазады. |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Барлық оқу дағдылары |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
-Шығарма бойынша сұрақтарға жауап бере алады -Дұрыс-бұрыс әдісі бойынша сұрақтарға жауап бере алады -Сөзжұмбақты шеше алады |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Шығармада кездесетін сөздер: монумент, жаһан, шаһар, бөрі, қолшам, Бәйтерек |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Ынтымақтастыққа баулу |
|||||
|
Алдағы тақырып |
Бәйтерек поэмасынның көркемдік ерекшелігі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт: |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (7 минут) |
-Оқушылармен сәлемдесу. Сыныптың тазалығын, ретін анықтау, оқушыларды тексеру. - Wordwall платформасы арқылы «Амандасу» әдісі арқылы психологиялық ахуал орнату. - Үй жұмысын «Іздер» әдісі арқылы тексеру |
-Мұғаліммен амандасады. - Сабаққа икемдеу мақсатында оқушылар интерактивті тақтады шыққан амандасу түрлері бойынша оқушылар бір-бірімен амандасады. -Оқушылар үй жұмыстарын кезекпен-кезек оқып шығады. |
Мадақтау Өте жақсы! Жақсы! Жарайсың! |
Оқулық, дәптер АКТ |
||
|
Сабақтың ортасы (35 минут) |
ІІ. Мағынаны ашу Тапсырма -1 (Айтылым) Сабақтың тақырыбын ашу мақсатында интербелсенді тақтада Н.Айтұлынның «Бәйтерек» поэмасы бойынша бейрелоик көрсетіледі. Бейнеролик бойынша сұрақтар қойылады. |
Тапсырма -1 (Айтылым) Wordwall платформасы арқылы қойылған сұрақтарға жауап береді Дескриптор: -Сұрақтарға жауап бере алады-1б -Бейнеролик бойынша бір қорытындыға келіп сұрақтарғай жауап бере алады-2б Жалпы-3б |
«Смайлик» бағалау әдісі
|
АКТ https://youtu.be/9SnJMuxYH1o?si=FtwQkFnXY2uxnioR |
||
|
|
Тапсырма – 2 (Жазылым)
Бәйтерек жетістіктері туралы
оқушыларға бейнеролик көрсетіледі, сол бойынша оқушыларға wordwall
платформасы арқылы тапсырма
берілдеі. |
Тапсырма – 2 (Жазылым) Бейнеролик бойынша берілген тапсырманы орындайды. Дескриптор: -Бейнероликті түсініп талдайды-1б -Сұрақтарға жауап бере алады-1б -Қорытынды ойларын айта алады-1б Жалпы-3б |
«Жұлдызшалар» бағалау әдісі
|
АКТ 1) https://youtu.be/GmctE6C1LEM?si=d-KCu-MZPi3xSqFd 2) https://wordwall.net/ru/resource/65701618 |
||
|
|
Тапсырма – 3 (Айтылым) «Бәйтерек» поэмасы туралы wordwall платформасында «дұрыс-бұрыс» әдісі арқылы шығарманы еске түсіреді. |
«Дұрыс-бұрыс» әдісі берілген сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: -Шығарма бойынша сұрақтарға жауап бере алады-1б -Сұрақтың дұрыс немесе бұрыс екенін анықтай алады-2б Жалпы-3б |
|
АКТ https://wordwall.net/ru/resource/71469824 |
||
|
|
Тапсырма – 3. (Жазылым) Сабақты қорытындылау мақсатында wordwall платформасында сөзжұмбақты шешеді. |
Тапсырма – 3. (Жазылым) Берілген сөзжұмбақты шешеді. Дескриптор: -Берілген әріптер арқылы сөздерді анықтайды-1б -Сөзжұмбақты анықтап шеше алады-2б Жалпы-3б |
Жапондық бағалау
|
Дәптер, оқулық |
||
|
Сабақтың соңы (3 минут) |
ІІІ. Ой толғаныс Кері байланыс «Мұғалімге хат» әдісі. Рефлексия «Бағдаршам» әдісі |
«Мұғалімге хат» әдісі арқылы оқушылар сабақта түсінгендері бойынша, стикерге жазады. Оқушыларға қима қағаз таратылады, сабақ ұнаса жасыл, орташа болса сары, ұнамаса қызыл түсті көтереді. |
«Қошеметтеу» әдісі
|
Стикер, үлестірме материал |
||
|
Үй жұмысы: Шығарманы қайтта оқу |
||||||
шағым қалдыра аласыз















