|
Бөлім: |
«Синтаксис. Биотехнология және гендік инженерия келешегі» |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қоршаған ортаны қорғау. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.6.1 белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын тиімді қолдана білу; 9.4.4.3 сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы: мәтінді зерттеп оқиды Оқушылардың көпшілігі: оқылым стратегияларын тиімді қолданады, құрмалас сөйлем түрлерін ажыратады Оқушылардың кейбіреуі: мәтінд көтерілген негізгі мәселе, факт пен көзқарасты анықтайды, құрмалас сөйлемнің құрамы мен құрылымын ажыратады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Үй тапсырмасын тексеру Мезгіл бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлемдерді қатыстырып, биотехнология тақырыбында шағын мәтін құрап жазыңыз.
Тақырыпты ашу Жасырылған сөздерді табу арқылы тақырыпты ашу |
Мезгіл бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлемдерді қатыстырып, биотехнология тақырыбында шағын мәтін құрап жазады
|
Формативті бағалау |
WORDWALL платформасы |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
67 бет 6-тапсырма. Мәтінді зерттей оқыңдар. Кестені толтырыңдар.
8-тапсырма. Берілген сөйлемдерді құрылымы мен құрамы жағынан талдап, дәлелді түсіндіріңдер. 1-сөйлем. Құрмалас, салалас, ыңғайлас 2-сөйлем. Құрмалас, салалас, себеп-салдар 3-сөйлем. Құрмалас, сабақтас, қарсылықты |
Мәтінді түсініп оқиды. Кестені толтырады.
Құрмалас сөйлем құрылымы мен құрамын ажыратады
|
Дескриптор
Дескриптор
|
Оқулық
|
||||||
|
|
Ерекше қажеттілігі бар оқушылармен жұмыс
Тапсырма. Мәтінді зерттеп оқып, кестені толтырыңыз
|
Дескриптор
|
|
|||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс «Жетістік баспалдағы» әдісі
Үй тапсырмасы. Тапсырма. Сөйлемдерді көшіріп жазып, синтаксистік талдау жасаңдар.
|
Сабақ барысында өзіне ұнаған, қиындық туғызған ойларымен бөліседі |
КБ.
|
|||||||
Күні: __________________________
Сыныбы: ______________________
Оқушының аты-жөні: ___________________________________________________
Тапсырма. Мәтінді зерттеп оқып, кестеде берілген мәліметтерді сәйкестендіріңіз
|
Мәтіндегі көтерілген мәселе |
|
«Бакойл-КЗ» атты препарат 1,5 – 3 граммы бр тонна өсімдікке жеткілікті |
|
Факт |
Барша адамның ризығы, несібесі - топырақта |
|
|
Көзқарас |
Қоршаған ортаны қорғауда биотехнологияны қодану |
Дескриптор
-
Зерттеп оқу стратегиясын қолданады
-
Негізгі мәселені анықтайды
-
Факт пен көзқарасты ажыратады
Күні: __________________________
Сыныбы: ______________________
Оқушының аты-жөні: ___________________________________________________
Тапсырма. Мәтінді зерттеп оқып, кестеде берілген мәліметтерді сәйкестендіріңіз
|
Мәтіндегі көтерілген мәселе |
|
«Бакойл-КЗ» атты препарат 1,5 – 3 граммы бр тонна өсімдікке жеткілікті |
|
Факт |
Барша адамның ризығы, несібесі - топырақта |
|
|
Көзқарас |
Қоршаған ортаны қорғауда биотехнологияны қодану |
Дескриптор
-
Зерттеп оқу стратегиясын қолданады
-
Негізгі мәселені анықтайды
-
Факт пен көзқарасты ажыратады
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
9 сынып қазақ тілі ҚМЖ Қоршаған ортаны қорғау
9 сынып қазақ тілі ҚМЖ Қоршаған ортаны қорғау
|
Бөлім: |
«Синтаксис. Биотехнология және гендік инженерия келешегі» |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қоршаған ортаны қорғау. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.6.1 белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын тиімді қолдана білу; 9.4.4.3 сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы: мәтінді зерттеп оқиды Оқушылардың көпшілігі: оқылым стратегияларын тиімді қолданады, құрмалас сөйлем түрлерін ажыратады Оқушылардың кейбіреуі: мәтінд көтерілген негізгі мәселе, факт пен көзқарасты анықтайды, құрмалас сөйлемнің құрамы мен құрылымын ажыратады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Үй тапсырмасын тексеру Мезгіл бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлемдерді қатыстырып, биотехнология тақырыбында шағын мәтін құрап жазыңыз.
Тақырыпты ашу Жасырылған сөздерді табу арқылы тақырыпты ашу |
Мезгіл бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлемдерді қатыстырып, биотехнология тақырыбында шағын мәтін құрап жазады
|
Формативті бағалау |
WORDWALL платформасы |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
67 бет 6-тапсырма. Мәтінді зерттей оқыңдар. Кестені толтырыңдар.
8-тапсырма. Берілген сөйлемдерді құрылымы мен құрамы жағынан талдап, дәлелді түсіндіріңдер. 1-сөйлем. Құрмалас, салалас, ыңғайлас 2-сөйлем. Құрмалас, салалас, себеп-салдар 3-сөйлем. Құрмалас, сабақтас, қарсылықты |
Мәтінді түсініп оқиды. Кестені толтырады.
Құрмалас сөйлем құрылымы мен құрамын ажыратады
|
Дескриптор
Дескриптор
|
Оқулық
|
||||||
|
|
Ерекше қажеттілігі бар оқушылармен жұмыс
Тапсырма. Мәтінді зерттеп оқып, кестені толтырыңыз
|
Дескриптор
|
|
|||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс «Жетістік баспалдағы» әдісі
Үй тапсырмасы. Тапсырма. Сөйлемдерді көшіріп жазып, синтаксистік талдау жасаңдар.
|
Сабақ барысында өзіне ұнаған, қиындық туғызған ойларымен бөліседі |
КБ.
|
|||||||
Күні: __________________________
Сыныбы: ______________________
Оқушының аты-жөні: ___________________________________________________
Тапсырма. Мәтінді зерттеп оқып, кестеде берілген мәліметтерді сәйкестендіріңіз
|
Мәтіндегі көтерілген мәселе |
|
«Бакойл-КЗ» атты препарат 1,5 – 3 граммы бр тонна өсімдікке жеткілікті |
|
Факт |
Барша адамның ризығы, несібесі - топырақта |
|
|
Көзқарас |
Қоршаған ортаны қорғауда биотехнологияны қодану |
Дескриптор
-
Зерттеп оқу стратегиясын қолданады
-
Негізгі мәселені анықтайды
-
Факт пен көзқарасты ажыратады
Күні: __________________________
Сыныбы: ______________________
Оқушының аты-жөні: ___________________________________________________
Тапсырма. Мәтінді зерттеп оқып, кестеде берілген мәліметтерді сәйкестендіріңіз
|
Мәтіндегі көтерілген мәселе |
|
«Бакойл-КЗ» атты препарат 1,5 – 3 граммы бр тонна өсімдікке жеткілікті |
|
Факт |
Барша адамның ризығы, несібесі - топырақта |
|
|
Көзқарас |
Қоршаған ортаны қорғауда биотехнологияны қодану |
Дескриптор
-
Зерттеп оқу стратегиясын қолданады
-
Негізгі мәселені анықтайды
-
Факт пен көзқарасты ажыратады
шағым қалдыра аласыз















