Материалдар / 9 сынып Тоқсандық жиынтық бақылау жұмысы
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

9 сынып Тоқсандық жиынтық бақылау жұмысы

Материал туралы қысқаша түсінік
9.2.4.11 тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға немесе айырмаға түрлендіру формулаларын қорытып шығарады және қолданады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Маусым 2021
966
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Сабақ жоспары

9.4А бөлім: Тригонометриялық формулалар


Күні:


Сынып: 9

Қатысқандарсаны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:


Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға түрлендіру

Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.2.4.11 тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға немесе айырмаға түрлендіру формулаларын қорытып шығарады және қолданады;


Сабақ

мақсаттары

тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға немесе айырмаға түрлендіру формулаларын қолданып еесептер шығарады

Бағалау

критерийлері

тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға немесе айырмаға түрлендіру формулаларын қорытып шығаруды біле отырып есептер шығарады

Тілдік мақсат

Оқущылар:

  • аргументтердің қосындысы мен айырмасының, екі еселі бұрыштың және жарты бұрыштың тригонометриялық функцияларының формулаларын қорытып шығарады;

  • тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырмасының; тригонометриялық функциялардың көбейтіндісінің формулаларын қорытады;

  • тригонометриялық өрнектерді түрлендіру үшін формулаларды қолдану.

Оқытудың тілдік мақсаты

- осы бөлімдегі терминдерге сүйену;

- тригонометриялық функциялардың аргументтерінің қосындысы мен айырмасының, екі еселі бұрыштың, тригонометриялық функциялардың қосындысын/айырмасын көбейтіндіге және көбейтіндіні қосындыға/айырмаға түрлендіру формулаларының қорытылуын түсіндіреді;

- тригонометриялық өрнектерді түрлендіруде формулалардың таңдалуын дәйектеу.

Құндылықтарды

дарыту


Ынтымақтастық: жақсықарым-қатынас орнату, ынтымақтастық дағдысын қалыптастыру,сындарлы тіл табу, қарым-қатынас орнатуда сыни тұрғыдан ойлану сынды қасиеттерді қамтиды.

Пәнаралық

байланыстар

Физика, геометрия

АКТ қолдану

дағдылары

Презентация

Бастапқы білім


Тригонометрия функцияларының анықтамасы, кестелік мәндер.

Сабақбарысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут


І. Ұйымдастыру.

Амандасу

Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру



Ортасы


13 минут


























20 минут
















































2 минут


3 минут






2 сабақ


7 минут




30 минут



































Сыныппен жұмыс:

9.2.4.11 тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға немесе айырмаға түрлендіру формулаларын қорытып шығарады және қолданады;

Математикалық диктант:

1 Есептеңіздер:


2 Қатесін табыңыз:

Бағалау: Оқушыларға тапсырманы А3 қағазына жазғызып соны жоғары көтеріп бірін бір тексереді


Өтілген тақырыпты қайталау мақсатында есептер шығару:

9.2.4.8 аргументтердің қосындысы мен айырмасының тригонометриялық функцияларының формулаларын қорытып шығарады және қолданады


1 Өрнекті ықшамдаңыздар:

a)

b)


9.2.4.9 екі еселі және жарты бұрыш формулаларын қорытып шығарады және қолданады

2 Өрнекті ықшамдаңыз:

a)

b)


3 Жарты бұрыш формуласын қолданып,

  1. b) мәнін есептеңіз

9.2.4.10 тригонометриялық функциялардың қосындысын және айырмасын көбейтіндіге түрлендіру формулаларын қорытып шығарады және қолданады


4 Өрнекті ықшамдаңыздар:

5 Тепе-теңдікті дәлелдеңіз:


9.2.4.11 тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға немесе айырмаға түрлендіру формулаларын қорытып шығарады және қолданады

5 Есептеңіз:

6 және пайдалана отырып, мәнін есептеңіз.


Бағалау: Әрбір есепті тақтадан бұрын шығарған оқушыны мадақтау.


Рефлексия:

А) Берілген тригонометриялық формулалар сіздерге қиын болды ма?

В) Қандай формула саған өиындық тудырды?

С) Алдағы уақытта көбірек есеп шығарғым келеді?




Формулаларды қайталау:




ББЖБ тапсырмасы:

«Тригонометриялық формулалар» бөлім бойынша жиынтық бағалау

Оқу мақсаты

9.2.4.8аргументтердің қосындысы мен айырмасының тригонометриялық функцияларының формулаларын қорытып шығарады және қолданады

9.2.4.9 екі еселі және жарты бұрыш формулаларын қорытып шығарады және қолданады

9.2.4.10 тригонометриялық функциялардың қосындысын және айырмасын көбейтіндіге түрлендіру формулаларын қорытып шығарады және қолданады

9.2.4.11 тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға немесе айырмаға түрлендіру формулаларын қорытып шығарады және қолданады


Тапсырмалар:

1 №1 Аргументтерді қосу формуласын пайдаланып өрнектің мәнін табыңыздар:


2 Өрнекті ықшамдаңыздар:


3 Жарты бұрыш формуласын қолданып мәнін есептеңіз.


4 Өрнекті ықшамдаңыз:


5 және пайдалана отырып, мәнін есептеңіз.










Алгебра, 9 сынып, Шыныбеков Ә.Н., 2013 ж.




















































Алгебра, 9 сынып, Шыныбеков Ә.Н., 2013 ж.





























Самост. и контр. раб. по алгеб. и геом. для 9кл._Ершова А.П. и др_2013 -224с

Сабақтың соңы

3 – минут


Үйге тапсырма:

Тригонометрия формулаларын қайталау:

IX.Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- нені білдім, нені үйрендім

- нені толық түсінбедім

- немен жұмысты жалғастыру қажет

Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады


Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.

Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады

Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?<

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!