Бекітілді
-
Бөлім:
«Адам жанының құпиясы» бөлімі
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Күні: 21 01 2025
Пәні: қазақ әдебиеті
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Б. Майлин.
"Шұғаның белгісі" хикаясы
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
9.2.2.1 автор бейнесінің идеялық стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасау
Сабақтың мақсаты
әдеби шығармаға сюжеттіккомпозициялық талдау жасайды;
эпикалық, поэтикалық, драмалық мәтіндердегі композициялық амалдарды талдайды
Құндылықтарға баулу
ЗАҢ ЖӘНЕ ТӘРТІП• Т ә р т і п п е н ә д і л е т т і л і к н о р м а л а р м е н е р е ж е л е р і н с а қ -т а у қ а ж е т т і л і г і н т ү с і н у
Сабақтың барысы
-
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
Оқушылармен амандасу
Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Үй тапсырмасын тексеру
Сабақтың тақырыбы және мақсатымен
Таныстыру
Миға шабуыл Сұрақтар арқылы жаңа сабақтың тақырыбына Кеспе қағаз-дар
әкелемін. 1.Махаббат деген не ? 2.Махаббаттың қандай түрлері бар? 3. Қос ғашықтарды ата. - Сонымен бүгінгі сабағымыздың тақырыбы-Бейімбет Майлиннің «Шұғаның белгісі» хикаяты


Мұғаліммен амандасады
Назарын сабаққа аударады
Үй тапсырмасын айтады
Сабақ тақырыбы және мақсатымен танысады
Жарайсың!
Тамаша!
Керемет!
Сабақтың ортасы

1-тапсырма
Әр топ өзіне берілген тарауды оқиды: 1-топ- I-III 2-топ –IV-VI 3-топ- VII-X 4-топ-XI-XIII Топтар бір-біріне өздері оқыған бөлімін айтып шығады. Талқылаған соң, «Концептуалды кестені» толтырады. Кесте шығармадағы кейіпкерлер жүйесін анықтауға бағытталған. Шығармадағы кейіпкердің атын, қасиетін анықтап, өз тарапынан кейіпкерге баға беріп,кестені толтырады.
Кейіпкерлер
Қасиеті
Өз тарапыңнан кейіпкерге берілетін баға
Дескриптор: -берілген тарауды оқы -топта талқыла -кейіпкерлерге сипаттама бер
2- тапсырма Ж «Егер мен автор болсам...» әдісі Оқушылар өздерін автор орнына қойып, құнды ойларын білдіріп, көркемдегіш құралдарды пайдалана отырып, ойтолғау жазады.
Қысқаша мазмұнымен танысады
Сұрақтарға жауап береді
Сұрақ құрастырады
Дескриптор
арқылы бағалау
Дескриптор
арқылы бағалау
слайд
Сабақтың соңы
Рефлексия «Шығу парағы» 1.Сіз бүгін не үйрендіңіз? 2.Тағы не білгіңіз келеді?
Үйге тапсырма: мазмұндау
Сабаққа кері байланыс береді
1-10 балл аралығын
да бағалау
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
9 сыныпқа арналған Қазақ әдебиетінен қысқа мерзімді жоспар
9 сыныпқа арналған Қазақ әдебиетінен қысқа мерзімді жоспар
Бекітілді
-
Бөлім:
«Адам жанының құпиясы» бөлімі
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Күні: 21 01 2025
Пәні: қазақ әдебиеті
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Б. Майлин.
"Шұғаның белгісі" хикаясы
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
9.2.2.1 автор бейнесінің идеялық стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасау
Сабақтың мақсаты
әдеби шығармаға сюжеттіккомпозициялық талдау жасайды;
эпикалық, поэтикалық, драмалық мәтіндердегі композициялық амалдарды талдайды
Құндылықтарға баулу
ЗАҢ ЖӘНЕ ТӘРТІП• Т ә р т і п п е н ә д і л е т т і л і к н о р м а л а р м е н е р е ж е л е р і н с а қ -т а у қ а ж е т т і л і г і н т ү с і н у
Сабақтың барысы
-
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
Оқушылармен амандасу
Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Үй тапсырмасын тексеру
Сабақтың тақырыбы және мақсатымен
Таныстыру
Миға шабуыл Сұрақтар арқылы жаңа сабақтың тақырыбына Кеспе қағаз-дар
әкелемін. 1.Махаббат деген не ? 2.Махаббаттың қандай түрлері бар? 3. Қос ғашықтарды ата. - Сонымен бүгінгі сабағымыздың тақырыбы-Бейімбет Майлиннің «Шұғаның белгісі» хикаяты


Мұғаліммен амандасады
Назарын сабаққа аударады
Үй тапсырмасын айтады
Сабақ тақырыбы және мақсатымен танысады
Жарайсың!
Тамаша!
Керемет!
Сабақтың ортасы

1-тапсырма
Әр топ өзіне берілген тарауды оқиды: 1-топ- I-III 2-топ –IV-VI 3-топ- VII-X 4-топ-XI-XIII Топтар бір-біріне өздері оқыған бөлімін айтып шығады. Талқылаған соң, «Концептуалды кестені» толтырады. Кесте шығармадағы кейіпкерлер жүйесін анықтауға бағытталған. Шығармадағы кейіпкердің атын, қасиетін анықтап, өз тарапынан кейіпкерге баға беріп,кестені толтырады.
Кейіпкерлер
Қасиеті
Өз тарапыңнан кейіпкерге берілетін баға
Дескриптор: -берілген тарауды оқы -топта талқыла -кейіпкерлерге сипаттама бер
2- тапсырма Ж «Егер мен автор болсам...» әдісі Оқушылар өздерін автор орнына қойып, құнды ойларын білдіріп, көркемдегіш құралдарды пайдалана отырып, ойтолғау жазады.
Қысқаша мазмұнымен танысады
Сұрақтарға жауап береді
Сұрақ құрастырады
Дескриптор
арқылы бағалау
Дескриптор
арқылы бағалау
слайд
Сабақтың соңы
Рефлексия «Шығу парағы» 1.Сіз бүгін не үйрендіңіз? 2.Тағы не білгіңіз келеді?
Үйге тапсырма: мазмұндау
Сабаққа кері байланыс береді
1-10 балл аралығын
да бағалау
шағым қалдыра аласыз













