|
Бөлім: Мен балаң жарық күнде сәуле қуған |
Мектеп: |
||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 6 |
Қатысқандарсаны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
О.Бөкей "Тортай мінген ақ боз ат" әңгімесінің сюжеттік желісі. |
||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.1.1. әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау; 6.2.1.1 шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау. |
||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Шығарма мазмұнымен танысу. Көптеген оқушылар: әдеби шығарманың жанрын, сюжетін анықтау, шығарманы композициясына талдау; Кейбір оқушылар:. әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау, шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау. |
||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы. |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Барлығымыз бірлесіп , жақсы еңбек ету үшін бір-бір жылы сөз айтып, бір-бірімізге жақсы тілек білдірейік. Жақсы сөз жарым ырыс деген, сондықтан да алдарыңыз ашық, жарқын болсын деген тілекпен, бүгінгі сабағымызды бастаймыз. «Өрмекші торы» әдісі арқылы бір-біріне жіпті лақтырып, үйге берілген тапсырма бойынша сұрақтар қояды. Қызығушылықты ояту.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. ІІ. Мағынаны тану. Тапсырма. «Тортай мінген ақ боз ат» әңгімесін бөліктерге бөліп, 3 топқа береді. Оқушылар шығарма мазмұнымен толық танысып шығады. Сөзмаржан: Күлтеленген –шоқталып түйілген буда жіп Күреңсе –саздау жерге шығатын шабындық шөп Ымырт –күн батып, оның қызылы тарағанғадейінгі уақыт Сепаратор –сүттенқаймақ айыратын сүт мәшине Мүкіс – тіл, құлақ сияқты дене мүшелерініңкемістігі, ақаулығы. Ит басына іркіт төгілу – астатөк, ағыл-тегіл молшылық. Зауқы болмау –көңілісоқпау. Тапсырма. Шығарма мазмұнын толық меңгерген соң, сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор:
ҚБ
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. Шығарманы оқып шыққаннан кейінгі сезімдеріңмен бөлісіңдер. Шығарма сендерге қалай әсер етті? |
Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. «Өрмекші торы» әдісі арқылы бір-біріне жіпті лақтырып, үйге берілген тапсырма бойынша сұрақтар қояды. Оқушылар үйде ізденіп келген мәліметтері бойынша және оқулықтағы мәліметтер бойынша тұлға туралы мәліметтер жинайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
«Тортай мінген ақ боз ат» әңгімесін бөліктерге бөліп, 3 топқа береді. Оқушылар шығарма мазмұнымен толық танысып шығады.
Оқушылар шығарма мазмұнын толық меңгерген соң, сұрақтарға жауап береді.
Шығарманы сюжеттік-композициялық құрылысына талдайды; Шығарма сюжетін жүйелі құрылымдайды.
Тақырыпты қорытындылайды.
|
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
ҚБ
ҚБ
|
6-сынып Қазақ әдебиеті
О. Бөкей «Тортай мінген ақ боз ат»
О. Бөкей «Тортай мінген ақ боз ат»
Әдебиет хрестома тиясы. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Бағалау. Жұптық бағалау: Өте жақсы, жақсы, орташа. Рефлексия. Үйге тапсырма: Шығарманы оқу. |
|
|
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 10 О.Бөкей Тортай мінген ақ боз ат әңгімесінің сюжеттік желісі..docx
№ 10 О.Бөкей Тортай мінген ақ боз ат әңгімесінің сюжеттік желісі..docx
|
Бөлім: Мен балаң жарық күнде сәуле қуған |
Мектеп: |
||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 6 |
Қатысқандарсаны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
О.Бөкей "Тортай мінген ақ боз ат" әңгімесінің сюжеттік желісі. |
||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.1.1. әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау; 6.2.1.1 шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау. |
||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Шығарма мазмұнымен танысу. Көптеген оқушылар: әдеби шығарманың жанрын, сюжетін анықтау, шығарманы композициясына талдау; Кейбір оқушылар:. әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау, шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау. |
||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы. |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Барлығымыз бірлесіп , жақсы еңбек ету үшін бір-бір жылы сөз айтып, бір-бірімізге жақсы тілек білдірейік. Жақсы сөз жарым ырыс деген, сондықтан да алдарыңыз ашық, жарқын болсын деген тілекпен, бүгінгі сабағымызды бастаймыз. «Өрмекші торы» әдісі арқылы бір-біріне жіпті лақтырып, үйге берілген тапсырма бойынша сұрақтар қояды. Қызығушылықты ояту.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. ІІ. Мағынаны тану. Тапсырма. «Тортай мінген ақ боз ат» әңгімесін бөліктерге бөліп, 3 топқа береді. Оқушылар шығарма мазмұнымен толық танысып шығады. Сөзмаржан: Күлтеленген –шоқталып түйілген буда жіп Күреңсе –саздау жерге шығатын шабындық шөп Ымырт –күн батып, оның қызылы тарағанғадейінгі уақыт Сепаратор –сүттенқаймақ айыратын сүт мәшине Мүкіс – тіл, құлақ сияқты дене мүшелерініңкемістігі, ақаулығы. Ит басына іркіт төгілу – астатөк, ағыл-тегіл молшылық. Зауқы болмау –көңілісоқпау. Тапсырма. Шығарма мазмұнын толық меңгерген соң, сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор:
ҚБ
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. Шығарманы оқып шыққаннан кейінгі сезімдеріңмен бөлісіңдер. Шығарма сендерге қалай әсер етті? |
Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. «Өрмекші торы» әдісі арқылы бір-біріне жіпті лақтырып, үйге берілген тапсырма бойынша сұрақтар қояды. Оқушылар үйде ізденіп келген мәліметтері бойынша және оқулықтағы мәліметтер бойынша тұлға туралы мәліметтер жинайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
«Тортай мінген ақ боз ат» әңгімесін бөліктерге бөліп, 3 топқа береді. Оқушылар шығарма мазмұнымен толық танысып шығады.
Оқушылар шығарма мазмұнын толық меңгерген соң, сұрақтарға жауап береді.
Шығарманы сюжеттік-композициялық құрылысына талдайды; Шығарма сюжетін жүйелі құрылымдайды.
Тақырыпты қорытындылайды.
|
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
ҚБ
ҚБ
|
6-сынып Қазақ әдебиеті
О. Бөкей «Тортай мінген ақ боз ат»
О. Бөкей «Тортай мінген ақ боз ат»
Әдебиет хрестома тиясы. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Бағалау. Жұптық бағалау: Өте жақсы, жақсы, орташа. Рефлексия. Үйге тапсырма: Шығарманы оқу. |
|
|
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














