Қысқа мерзімді жоспар
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Бөлім: Ғасырлық туынды |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақ тақырыбы |
М. Әуезовтің «Абай жолы» роман- эпопеясындағы уақыт пен кеңістік. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.1.1 - әдеби шығарманың композициясын жанрлық ерекшеліктерін айқындап, уақыт пен кеңістік тұрғысынан талдау. 11.3.1.1 шығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: шығарманы құндылығына талдау, осы мазмұндас туындылармен салыстыру; Көпшілігі: әдеби шығарманың композициясын уақыт пен кеңістік тұрғысынан талдау, шығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстыру; Кейбір оқушылар: шығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. «Мен саған сенемін» жаттығуы. Жұпқа бірігеміз. Бір-біріңізге қарама қарсы орналасыңыз. Азғантай уақыт бір-біріңіздің көздеріңізге тіке қарап, тыныш отырыңыз. Енді бір-біріңізге «Мен саған сенемін, өйткені…» деп сөйлемді жалғастырыңыз. Қызығушылықты ояту. Оқушылар сабақты бастамас бұрын романның бес сипатын анықтап жазып шығады.
|
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушылар сабақты бастамас бұрын романның бес сипатын анықтап жазып шығады. Сабақ тақырыбы, сабақ мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. |
Қалыптастырушы бағалау Керемет жауап!
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны тану. 1-тапсырма. «Категориялы топтастыру» әдісі. Тірек сөздерді қатыстырып, «Абай жолы» романы бойынша сұрақтарға жауап беріңіз.
(романның мазмұнын еске түсіріп оқушылар өз сұрақтарға жауап береді). Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. Оқушылар алдарында жатқан кестені толтырады. Көмек ретінде «Абай жолы» романының қысқаша мазмұны беріледі. 1-топ.
2-топ.
Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. «Абай жолы» роман-эпопеясын мазмұндас басқа шығармамен салыстырыңыз. Тарихи-көркемдік құндылығын ажыратыңыз.
Дескрипторлар:
ҚБ «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісі бойынша оқушылар бүгінгі тақырыпты қорытындылайды. |
«Категориялы топтастыру» әдісі. Тірек сөздерді қатыстырып, «Абай жолы» романы бойынша сұрақтарға жауап беріңіз.
Романның тараулары бойынша негізгі оқиғаларды анықтайды; Негізгі оқиғалардағы Абайдың іс-әрекетін талдайды; Ойларын дәлелдейді.
«Абай жолы» роман-эпопеясын мазмұндас басқа шығармамен салыстырыңыз. Тарихи-көркемдік құндылығын ажыратыңыз.
«Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісі бойынша оқушылар бүгінгі тақырыпты қорытындылайды. |
Қалыптастырушы бағалау Керемет жауап!
Қалыптастырушы бағалау Керемет жауап!
Қалыптастырушы бағалау Керемет жауап!
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы
М. Әуезов «Абай жолы» роман-эпопеясы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс: «Ең...ең...ең...»
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 11 М. Әуезовтің Абай жолы роман- эпопеясындағы уақыт пен кеңістік.docx
Қысқа мерзімді жоспар
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Бөлім: Ғасырлық туынды |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақ тақырыбы |
М. Әуезовтің «Абай жолы» роман- эпопеясындағы уақыт пен кеңістік. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.1.1 - әдеби шығарманың композициясын жанрлық ерекшеліктерін айқындап, уақыт пен кеңістік тұрғысынан талдау. 11.3.1.1 шығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: шығарманы құндылығына талдау, осы мазмұндас туындылармен салыстыру; Көпшілігі: әдеби шығарманың композициясын уақыт пен кеңістік тұрғысынан талдау, шығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстыру; Кейбір оқушылар: шығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. «Мен саған сенемін» жаттығуы. Жұпқа бірігеміз. Бір-біріңізге қарама қарсы орналасыңыз. Азғантай уақыт бір-біріңіздің көздеріңізге тіке қарап, тыныш отырыңыз. Енді бір-біріңізге «Мен саған сенемін, өйткені…» деп сөйлемді жалғастырыңыз. Қызығушылықты ояту. Оқушылар сабақты бастамас бұрын романның бес сипатын анықтап жазып шығады.
|
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушылар сабақты бастамас бұрын романның бес сипатын анықтап жазып шығады. Сабақ тақырыбы, сабақ мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. |
Қалыптастырушы бағалау Керемет жауап!
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны тану. 1-тапсырма. «Категориялы топтастыру» әдісі. Тірек сөздерді қатыстырып, «Абай жолы» романы бойынша сұрақтарға жауап беріңіз.
(романның мазмұнын еске түсіріп оқушылар өз сұрақтарға жауап береді). Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. Оқушылар алдарында жатқан кестені толтырады. Көмек ретінде «Абай жолы» романының қысқаша мазмұны беріледі. 1-топ.
2-топ.
Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. «Абай жолы» роман-эпопеясын мазмұндас басқа шығармамен салыстырыңыз. Тарихи-көркемдік құндылығын ажыратыңыз.
Дескрипторлар:
ҚБ «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісі бойынша оқушылар бүгінгі тақырыпты қорытындылайды. |
«Категориялы топтастыру» әдісі. Тірек сөздерді қатыстырып, «Абай жолы» романы бойынша сұрақтарға жауап беріңіз.
Романның тараулары бойынша негізгі оқиғаларды анықтайды; Негізгі оқиғалардағы Абайдың іс-әрекетін талдайды; Ойларын дәлелдейді.
«Абай жолы» роман-эпопеясын мазмұндас басқа шығармамен салыстырыңыз. Тарихи-көркемдік құндылығын ажыратыңыз.
«Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісі бойынша оқушылар бүгінгі тақырыпты қорытындылайды. |
Қалыптастырушы бағалау Керемет жауап!
Қалыптастырушы бағалау Керемет жауап!
Қалыптастырушы бағалау Керемет жауап!
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы
М. Әуезов «Абай жолы» роман-эпопеясы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс: «Ең...ең...ең...»
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




