Материалдар / № 11 М. Өтемісұлының Мен, мен, мен едім өлеңіндегі көтеріліс көрінісі..docx

№ 11 М. Өтемісұлының Мен, мен, мен едім өлеңіндегі көтеріліс көрінісі..docx

Материал туралы қысқаша түсінік
9.3.2.1 шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беру;
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Қараша 2024
47
1 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім: Тарихи шындық пен көркемдік шешім

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Махамбет Өтемісұлы «Мен- мен едім, мен едім!» өлеңіндегі көтеріліс көрінісі.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

9.3.2.1 шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда

салыстырып, жаңашылдығына баға беру;

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: ақын өлеңінің үзінділермен танысады,қолданады.

Көптеген оқушылар: шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырады;

Кейбір оқушылар: шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беру.

Жоспар

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың

басы


Оқушыларды сабаққа ұйымдастыру сәті. Оқушыларды 1,2,3,4 деп санату арқылы 4 топқа бөлу

Қызығушылықты ояту

Өткен сабаққа сілтеме жасай отырып:

ақынның « Мен, мен, мен едім» өлеңінен 1 кейіпкердің өзің білетін 1 ерекшелігін мысалға келтір.

Таңдау қиын болды ма? Несімен? Жеңіл болса, қалайша? Дәлел айтыңыз.

Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру.

Оқушыларды сабаққа ұйымдастыру сәті. Оқушыларды 1,2,3,4 деп санату арқылы

4 топқа бөлу

ҚБ. Топтар бір-бірінің жұмысын бағалайды.

Оқулық

Сабақтың ортасы




































Мағынаны тану. 1-тапсырма. «Себеп-салдарлық диаграмма».

«Себеп –салдарлық диаграмма» тәсілі арқылы өлеңдегі құндылықтарды анықтайды, заманауи тұрғыда салыстырады,жаңашылдығына баға береді. «Себеп-салдарлық диаграмма» әдісінде талқылау сұрақтары бойынша пікірталас туындайды. Оқушылар өлеңдегі құндылықтарды өмірмен байланыстырады. Бұл оқушының ынтасын одан әрі арттырады,әр оқушы өз қабілетін танытады,оларды логикалық ойлауға итермелейді. Тапсырмадағы себеп пен салдарды барлық оқушылар табады,кейбір оқушылар сол құндылықтардың жаңашылдығына баға береді.

Дескриптор:

- әдеби шығарманы қорытады;

- психологизмді салыстырады ;

- ақын іс-әрекетін бағалайды.

ҚБ

2-тапсырма. «Данышпан үкілер»

1-оқушы. Өлең үзіндісімен жұмыс.

Үзіндіден өз ойына қарсы тұрған 1пікірді, жаңалық болған

1 ойды тауып жазады.

2-оқушы. Таныс және таныс емес.

Шығарма үзіндісінен өзіне таныс болған және мүлдем таныс емес ойды табады.

3-оқушы. Иллюстарциялық бейнелеу.

Үзіндінің негізгі ойын карикатура арқылы бейнелейді.

4-оқушы. Маңызды өмірлік даналық.

Өлең үзіндісі негізінде маңызды даналық ой білдіреді.

5-оқушы. Үлгі боларлық қорытынды.

Ақын өлеңі арқылы қазіргі өмірге қажетті қандай ой айтуға болады?

  • Топ оқушылары жұмыстарын қорғайды.


ҚБ. Топтар бір-бірінің жұмысын бағалайды.

Кері байланыс.

Бағалау критерийі

Дескриптор

көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолданады

-шығарма үзінділерімен жұмыс жасайды;

-оны шағармашылық жұмыс

та қолданады.


«Себеп –салдарлық диаграмма» тәсілі арқылы өлеңдегі құндылықтарды анықтайды, заманауи тұрғыда салыстырады,жаңашылдығына баға береді.





































Топтағы оқушылар тапсырмаларды өздері бөліп алады.

Оқушылар өлең үзінділеріменжұмыс жүргізеді.
























ҚБ.



















ҚБ. Топтар бір-бірінің жұмысын бағалайды.










http://bilim-all.kz/olen/1624-Men


« Мен, мен, мен едім» өлеңі




































Сабақтың соңы


Рефлексия

Мені қызықтырған минут...

Маған ой салған уақыт...




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ