|
Білім беру ұйымының атауы |
Т.Назарбеков атындағы ЖББМ |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жанар Абенова |
||||
|
Күні: |
04.05.20224жыл |
||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 124 сабақ. Шылау |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.4.1 – мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау. 4.4.2.7.-сөз бен сөзді,сөйлем мен сөйлемді байланыстыратын шылауларды (және,себебі,мен,пен) қолдану.
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды, шылау туралы түсінік алады |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушы ның іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру «Ауа райы» әдісі арқылы жүреді. Елордасы Астана, Жердің дейді жаннаты. Өзін шіркін бір көру, Барлық бала арманы. Астананы көрікті, Мақтаныш қып тасамыз. . Өткен сабаққа шолу, жаңа сабаққа кіріспе «Келесі кім?» әдісімен жүреді. Бөлімше:Елордасы елімнің тоқталып өту . Жаңа сабақ -Бүгінгі сабақта шылау дегеннің не екенін оқып, тапсырмалар орындайтын боламыз. Сабақ мақсатын хабарлау. Оқулықпен жұмыс. 19-жаттығу Мәтінді рөлге бөліп оқыту -Мәтін не туралы? -Мәтіннен негізгі ой берілген бөлікті тауып. Мәтін бала Шыңғыс туралы. Мәтіннің аты: Кішкентай Карлсон. Дескриптор: 1.Мәтінді рөлге бөліп оқиды-1Б 2.Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды-1Б 20-жаттығу Сөйлемдерді көшіріп жазыңдар. Сөйлемдердегі қарамен берілген сөздерге назар аударыңдар. Де, ғой, ба Жеке тұрғанда мағынасы бар ма? Дескриптор: Жұптық жұмысқа қатысады-1Б Шылауларды дұрыс қолданады -1Б Мен де осылай ұша алсам ғой! Көке, сізге бірдеңе айтайын ба? Де, ғой, ба.- шылаулыр. Жеке тұрғанда мағынасы жоқ. Анықтамамен жұмыс.
Жеке жұмыс Кім жылдам? ойыны Берілген сөздердің арасына мағынасына қарай шылау қосып жаз. Қала ----- ауыл құс-------аң тоғыз----он жазу---------сызу жұмбақ------жаңылтпаш сіз------біз қамзол----------шапан бөрік ------тақия қымыз----шұбат Дескриптор: Жұптық жұмысқа қатысады-1Б Шылауларды дұрыс қолданады -1Б 24-жаттығу Қанатты сөзді жатқа жазыңдар. О Жеке жұмыс Тест сұрақтары. 1.Шылаудың басқа сөз таптарынан қандай айырмашылығы бар? А) сөйлем мүшесі бола алмайды. Ә) көңіл күйді білдіреді Б) заттың сынын білдіреді
2.Шылау тұрған қатарды тап. А) бір,екі,төрт Ә) мен,сен,ол Б) ма,ба,пе 3. Берілген мақалдан шылауды тап. «Отан үшін отқа түс,күймейсің» А)Отан ә) үшін б)түс 4.Мен, және шылаулары не үшін қолданылады? А) сөз бен сөзді байланыстырады Ә) қосымша мағына үстейді Б) сұрақ мағынасын үстейді Үй тапсырмасы 25-жаттығу Бұл туралы мен жаңа естідім. Оған дейін әлі біршама уақыт бар. Гүлжан кешке дейін үй жинады.
|
Сыныпты түгелдеу «Ауа райы» таяқшаларын көтереді. Өлең шумағын хормен орындайды,сәт тілік тілейді Өткен тақырыптарға «Келесі кім?» әдісі арқылы тізбектелген сұрақтар қояды Мәтінді рөлмен оқиды Сөйлемдерді көшіріп жазады Мәтелді жазады Тест сұрақтарына жауап береді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мадақтау ҚБ:Баскедбол әдәсі арқылы бағалау Баскетбол әдісі арқылы бағалау Баскетбол әдісі арқылы бағалау Мақтау , мадақтау Баскетбол әдісі арқылы бағалау Мақтау ,мадақтау. Баскетбол доптарын тарату «Келесі кім?» әдісі |
Слайд Суреттер
Оқулық Слайд Астана қаласы туралы суреттер Оқулық Слайд Қазақстан туралы суреттер Оқулық Оқулық Кері байланыс парағы |
|
Тексерілді: ДОІЖО
Тест сұрақтары. 1-нұсқа
1.Шылау тұрған қатарды тап.
А) бір,екі,төрт
Ә) мен,сен,ол
Б)ма,ба,пе
2.Мен,және шылаулары не үшін қолданылады?
А) сөз бен сөзді байланыстырады
Ә)қосымша мағына үстейді
Б)сұрақ мағынасын үстейді
3.Шылаудың басқа сөз таптарынан қандай айырмашылығы бар?
А) сөйлем мүшесі бола алмайды.
Ә) көңіл күйді білдіреді
Б) заттың сынын білдіреді
Тест сұрақтары. 2-нұсқа
1.Шылаудың басқа сөз таптарынан қандай айырмашылығы бар?
А) сөйлем мүшесі бола алмайды.
Ә) көңіл күйді білдіреді
Б) заттың сынын білдіреді
2.Шылау тұрған қатарды тап.
А) бір,екі,төрт
Ә) мен,сен,ол
Б)ма,ба,пе
3. Берілген мақалдан шылауды тап. «Отан үшін отқа түс,күймейсің»
А) Отан ә) үшін б) түс
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 125 сабақ. Шылау1
№ 125 сабақ. Шылау1
|
Білім беру ұйымының атауы |
Т.Назарбеков атындағы ЖББМ |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жанар Абенова |
||||
|
Күні: |
04.05.20224жыл |
||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 124 сабақ. Шылау |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.4.1 – мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау. 4.4.2.7.-сөз бен сөзді,сөйлем мен сөйлемді байланыстыратын шылауларды (және,себебі,мен,пен) қолдану.
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды, шылау туралы түсінік алады |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушы ның іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру «Ауа райы» әдісі арқылы жүреді. Елордасы Астана, Жердің дейді жаннаты. Өзін шіркін бір көру, Барлық бала арманы. Астананы көрікті, Мақтаныш қып тасамыз. . Өткен сабаққа шолу, жаңа сабаққа кіріспе «Келесі кім?» әдісімен жүреді. Бөлімше:Елордасы елімнің тоқталып өту . Жаңа сабақ -Бүгінгі сабақта шылау дегеннің не екенін оқып, тапсырмалар орындайтын боламыз. Сабақ мақсатын хабарлау. Оқулықпен жұмыс. 19-жаттығу Мәтінді рөлге бөліп оқыту -Мәтін не туралы? -Мәтіннен негізгі ой берілген бөлікті тауып. Мәтін бала Шыңғыс туралы. Мәтіннің аты: Кішкентай Карлсон. Дескриптор: 1.Мәтінді рөлге бөліп оқиды-1Б 2.Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды-1Б 20-жаттығу Сөйлемдерді көшіріп жазыңдар. Сөйлемдердегі қарамен берілген сөздерге назар аударыңдар. Де, ғой, ба Жеке тұрғанда мағынасы бар ма? Дескриптор: Жұптық жұмысқа қатысады-1Б Шылауларды дұрыс қолданады -1Б Мен де осылай ұша алсам ғой! Көке, сізге бірдеңе айтайын ба? Де, ғой, ба.- шылаулыр. Жеке тұрғанда мағынасы жоқ. Анықтамамен жұмыс.
Жеке жұмыс Кім жылдам? ойыны Берілген сөздердің арасына мағынасына қарай шылау қосып жаз. Қала ----- ауыл құс-------аң тоғыз----он жазу---------сызу жұмбақ------жаңылтпаш сіз------біз қамзол----------шапан бөрік ------тақия қымыз----шұбат Дескриптор: Жұптық жұмысқа қатысады-1Б Шылауларды дұрыс қолданады -1Б 24-жаттығу Қанатты сөзді жатқа жазыңдар. О Жеке жұмыс Тест сұрақтары. 1.Шылаудың басқа сөз таптарынан қандай айырмашылығы бар? А) сөйлем мүшесі бола алмайды. Ә) көңіл күйді білдіреді Б) заттың сынын білдіреді
2.Шылау тұрған қатарды тап. А) бір,екі,төрт Ә) мен,сен,ол Б) ма,ба,пе 3. Берілген мақалдан шылауды тап. «Отан үшін отқа түс,күймейсің» А)Отан ә) үшін б)түс 4.Мен, және шылаулары не үшін қолданылады? А) сөз бен сөзді байланыстырады Ә) қосымша мағына үстейді Б) сұрақ мағынасын үстейді Үй тапсырмасы 25-жаттығу Бұл туралы мен жаңа естідім. Оған дейін әлі біршама уақыт бар. Гүлжан кешке дейін үй жинады.
|
Сыныпты түгелдеу «Ауа райы» таяқшаларын көтереді. Өлең шумағын хормен орындайды,сәт тілік тілейді Өткен тақырыптарға «Келесі кім?» әдісі арқылы тізбектелген сұрақтар қояды Мәтінді рөлмен оқиды Сөйлемдерді көшіріп жазады Мәтелді жазады Тест сұрақтарына жауап береді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мадақтау ҚБ:Баскедбол әдәсі арқылы бағалау Баскетбол әдісі арқылы бағалау Баскетбол әдісі арқылы бағалау Мақтау , мадақтау Баскетбол әдісі арқылы бағалау Мақтау ,мадақтау. Баскетбол доптарын тарату «Келесі кім?» әдісі |
Слайд Суреттер
Оқулық Слайд Астана қаласы туралы суреттер Оқулық Слайд Қазақстан туралы суреттер Оқулық Оқулық Кері байланыс парағы |
|
Тексерілді: ДОІЖО
Тест сұрақтары. 1-нұсқа
1.Шылау тұрған қатарды тап.
А) бір,екі,төрт
Ә) мен,сен,ол
Б)ма,ба,пе
2.Мен,және шылаулары не үшін қолданылады?
А) сөз бен сөзді байланыстырады
Ә)қосымша мағына үстейді
Б)сұрақ мағынасын үстейді
3.Шылаудың басқа сөз таптарынан қандай айырмашылығы бар?
А) сөйлем мүшесі бола алмайды.
Ә) көңіл күйді білдіреді
Б) заттың сынын білдіреді
Тест сұрақтары. 2-нұсқа
1.Шылаудың басқа сөз таптарынан қандай айырмашылығы бар?
А) сөйлем мүшесі бола алмайды.
Ә) көңіл күйді білдіреді
Б) заттың сынын білдіреді
2.Шылау тұрған қатарды тап.
А) бір,екі,төрт
Ә) мен,сен,ол
Б)ма,ба,пе
3. Берілген мақалдан шылауды тап. «Отан үшін отқа түс,күймейсің»
А) Отан ә) үшін б) түс
шағым қалдыра аласыз















