|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану. Арман ПВ |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем. Заттар және олардың қасиеттері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 13 сабақ Ауа. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.2.3 - ауаның кеңістікті толтыру қасиетін және жылуөткізгіштігін зерттеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ғаламшарымыз үшін ауаның маңызын біледі |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ
құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ
ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 4-тапсырма «Ереже құрастырамын» әдісі Тісті күтудің ережелерін құрастырып кел. Тісті күніне 2 рет тазалау. Тамақтан соң ауызды шаю. Ыстық тамақтан соң суық су ішпеу. Қатты заттарды тіспен шақпау. Тәттіні көп жемеу. Тіс дәрігеріне жиі көріну. Әркім өзінің жеке тіс щеткасын пайдалану. Тақырыпты ашу Құндылық мақсаты:Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Бақыла Өзіңнің қалай тыныс алатыныңды бақылап көр. Әуелі терең тыныс ал, содан кейін деміңді шығар. Не сездің? Қайта тыныс алып, деміңді шығармай ұстап тұр. Енді не сездің? Сезіміңді айт Жаңа тақырып 1-тапсырма «Суреттер сөйлейді» әдісі Суреттерге қараңдар. Сұрақтарға жауап беріңдер. Мына адамдар кімдер? Олар қайда жұмыс жасайды? Неліктен олардың жұмысқа арналған киімдері күрделі? 2-тапсырма Топтық жұмыс Суреттерге қараңдар.Сұрақтарға жауап бере отырып,қорытынды жасаңдар 1-топ Жануарлар қалай тыныс алады? Тірі ағзалар ауасыз тіршілік ете ала ма? 2-топ Адамдар қайда жүр? Адам тыныс алатын ауа қандай болуы тиіс? Сергіту сәті
3-тапсырма Жауап айт. Ауа көптеген газдардың қоспасынан тұрады. Онда азот пен оттек көп. Атмосфера дагеніміз не? Ауаны таза ұстау не үшін керек? Үй тапсырмасы Берілген таратпа парақты толтырып кел. Сұрақтарға жауап жаз. -Ауа не үшін қажет? ЕБҚ Ауаның тазалығы кімге пайдалы? Жануарлар мен өсімдіктер қалай тыныс алады? ЕҚБ «Ауаның құрамы» тақырыбына диаграмма құрастыр Ауаның құрамын жазып қой ҚЖ: Құндылық мақсаты: Зерттеуге, экспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау «Зерттеу» әдісі Шығармашылық тапсырма Ауаны таза сақтау үшін не жасауға болады? Өз жобаңның нұсқасын ұсын және оны қорға
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Тақырыпты ашады Сұрақтарға жауап береді Топтық жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Сұраққа жауап береді Үй тапсырмасын алады Жеке жұмыс жасайды Жобаны қорғайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Тісті күтудің ережелерін құрастырып келеді-1б ҚБ: « Шеңбер бояу» әдісі
Тамаша! Дескриптор: Суреттерге қарап, сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап бере отырып,қорытынды жасайды-1б
Керемет! Дескриптор: Атмосфера дагеніміз не екенін біледі-1б Дескриптор: Ауаның не үшін қажет екенін түсінеді-1б
Дескриптор: Өз жобасының нұсқасын ұсынады және оны қорғайды-1б «Данышпан үкі» әдісі |
Суреттер
оқулық
оқулық
Суреттер
Қимылдар Глобус
Жоба үлгілері Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 13 сабақ Ауа. жаратылыстану
№ 13 сабақ Ауа. жаратылыстану
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану. Арман ПВ |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем. Заттар және олардың қасиеттері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 13 сабақ Ауа. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.2.3 - ауаның кеңістікті толтыру қасиетін және жылуөткізгіштігін зерттеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ғаламшарымыз үшін ауаның маңызын біледі |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ
құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ
ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 4-тапсырма «Ереже құрастырамын» әдісі Тісті күтудің ережелерін құрастырып кел. Тісті күніне 2 рет тазалау. Тамақтан соң ауызды шаю. Ыстық тамақтан соң суық су ішпеу. Қатты заттарды тіспен шақпау. Тәттіні көп жемеу. Тіс дәрігеріне жиі көріну. Әркім өзінің жеке тіс щеткасын пайдалану. Тақырыпты ашу Құндылық мақсаты:Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Бақыла Өзіңнің қалай тыныс алатыныңды бақылап көр. Әуелі терең тыныс ал, содан кейін деміңді шығар. Не сездің? Қайта тыныс алып, деміңді шығармай ұстап тұр. Енді не сездің? Сезіміңді айт Жаңа тақырып 1-тапсырма «Суреттер сөйлейді» әдісі Суреттерге қараңдар. Сұрақтарға жауап беріңдер. Мына адамдар кімдер? Олар қайда жұмыс жасайды? Неліктен олардың жұмысқа арналған киімдері күрделі? 2-тапсырма Топтық жұмыс Суреттерге қараңдар.Сұрақтарға жауап бере отырып,қорытынды жасаңдар 1-топ Жануарлар қалай тыныс алады? Тірі ағзалар ауасыз тіршілік ете ала ма? 2-топ Адамдар қайда жүр? Адам тыныс алатын ауа қандай болуы тиіс? Сергіту сәті
3-тапсырма Жауап айт. Ауа көптеген газдардың қоспасынан тұрады. Онда азот пен оттек көп. Атмосфера дагеніміз не? Ауаны таза ұстау не үшін керек? Үй тапсырмасы Берілген таратпа парақты толтырып кел. Сұрақтарға жауап жаз. -Ауа не үшін қажет? ЕБҚ Ауаның тазалығы кімге пайдалы? Жануарлар мен өсімдіктер қалай тыныс алады? ЕҚБ «Ауаның құрамы» тақырыбына диаграмма құрастыр Ауаның құрамын жазып қой ҚЖ: Құндылық мақсаты: Зерттеуге, экспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау «Зерттеу» әдісі Шығармашылық тапсырма Ауаны таза сақтау үшін не жасауға болады? Өз жобаңның нұсқасын ұсын және оны қорға
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Тақырыпты ашады Сұрақтарға жауап береді Топтық жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Сұраққа жауап береді Үй тапсырмасын алады Жеке жұмыс жасайды Жобаны қорғайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Тісті күтудің ережелерін құрастырып келеді-1б ҚБ: « Шеңбер бояу» әдісі
Тамаша! Дескриптор: Суреттерге қарап, сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап бере отырып,қорытынды жасайды-1б
Керемет! Дескриптор: Атмосфера дагеніміз не екенін біледі-1б Дескриптор: Ауаның не үшін қажет екенін түсінеді-1б
Дескриптор: Өз жобасының нұсқасын ұсынады және оны қорғайды-1б «Данышпан үкі» әдісі |
Суреттер
оқулық
оқулық
Суреттер
Қимылдар Глобус
Жоба үлгілері Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз
























