|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану. Арман ПВ |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем. Заттар және олардың қасиеттері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 14 сабақ Ауаның қасиеттері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.2.2. – ауаның кейбір қасиеттерін сипаттау (агрегаттық күйі, түсі, иісі) 2.3.2.3.-ауаның кеңістікті толтыру қасиетін және жылуөткізгіштігін зерттеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ауаның кейбір қасиеттерін біледі |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ
құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ
ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Берілген таратпа парақты толтырып кел. Сұрақтарға жауап жаз. -Ауа не үшін қажет? Тақырыпты ашу Қайталауға арналған сұрақтарға жауап бер. Ауа дегеніміз не? Ауа қабаты ғаламшарымызды неден қорғайды? Адамның қандай іс-әрекеті ауаны ластайды? Жаңа тақырып 1-тапсырма Суретке қарап, сұрақтарға жауап бер. Суреттен не көріп тұрсыңдар? Бұл заттарды көруге ауа кедергі жасай ма? Ауаның қандай қасиеті бізге заттарды анық көруге мүмкіндік береді? Қорытынды жаса 2-тапсырма Топтық жұмыс Құндылық мақсаты: Зерттеуге, экспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау Тәжірибе жасап көр. 1-топ Шармен тәжірибе жасап, қорытынды жаса. Шарды үрлеп, оны қыс.Ауа не істеді?Не байқадың? 2-топ Стаканмен тәжірибе жаса. Стаканды суы бар ыдысқа төңкер.Ыдыстағы суға ауа кіре ма? 3-топ Колбаны жылы жерге қой. Колбаны немен толтырған?Ауа жылу өткізеді ма? Сергіту сәті
3-тапсырма Құндылық мақсаты:Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Сұрақтарға жауап бер Ауаның қандай қасиеттерін білдің? Жүгіргенде ауаны қалай сеземіз? Қалай ойлайсың, ауаның салмағы бар ма? Үй тапсырмасы Ауаның құрамы және қасиеттері туралы жазып кел. Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ «Ауаның қасиеттері» тақырыбына топтастыру жасаңдар Ауаның қасиеттерін жазып қой ҚЖ: Құндылық мақсаты: Зерттеуге, экспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау «Зерттеу» әдісі Шығармашылық тапсырма Ауаның қасиеттерін қалай пайдалана аламы? Жоба жаса және қорға
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Тақырыпты ашады Сұрақтарға жауап береді Топтық жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Сұраққа жауап береді Үй тапсырмасын алады Жеке жұмыс жасайды Жобаны қорғайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Ауаның не үшін қажет екенін түсінеді-1б ҚБ: «Әуе шары » әдісі
Дескриптор: Суреттерге қарап, сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Ауаның қасиеттеріне тәжірибе жасайды, қорытынды шығарады-1б
Керемет! Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Ауаның құрамы мен қасиеттері туралы жазады-1б
Дескриптор: Өз жобасының нұсқасын ұсынады және оны қорғайды-1б «Ноутбок» әдісі |
Суреттер оқулық
оқулық Суреттер Қимылдар Жоба үлгілері Кері байланыс парақтары |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 14 сабақ Ауаның қасиеттері жаратылыстану
№ 14 сабақ Ауаның қасиеттері жаратылыстану
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану. Арман ПВ |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем. Заттар және олардың қасиеттері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 14 сабақ Ауаның қасиеттері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.2.2. – ауаның кейбір қасиеттерін сипаттау (агрегаттық күйі, түсі, иісі) 2.3.2.3.-ауаның кеңістікті толтыру қасиетін және жылуөткізгіштігін зерттеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ауаның кейбір қасиеттерін біледі |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ
құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ
ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Берілген таратпа парақты толтырып кел. Сұрақтарға жауап жаз. -Ауа не үшін қажет? Тақырыпты ашу Қайталауға арналған сұрақтарға жауап бер. Ауа дегеніміз не? Ауа қабаты ғаламшарымызды неден қорғайды? Адамның қандай іс-әрекеті ауаны ластайды? Жаңа тақырып 1-тапсырма Суретке қарап, сұрақтарға жауап бер. Суреттен не көріп тұрсыңдар? Бұл заттарды көруге ауа кедергі жасай ма? Ауаның қандай қасиеті бізге заттарды анық көруге мүмкіндік береді? Қорытынды жаса 2-тапсырма Топтық жұмыс Құндылық мақсаты: Зерттеуге, экспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау Тәжірибе жасап көр. 1-топ Шармен тәжірибе жасап, қорытынды жаса. Шарды үрлеп, оны қыс.Ауа не істеді?Не байқадың? 2-топ Стаканмен тәжірибе жаса. Стаканды суы бар ыдысқа төңкер.Ыдыстағы суға ауа кіре ма? 3-топ Колбаны жылы жерге қой. Колбаны немен толтырған?Ауа жылу өткізеді ма? Сергіту сәті
3-тапсырма Құндылық мақсаты:Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Сұрақтарға жауап бер Ауаның қандай қасиеттерін білдің? Жүгіргенде ауаны қалай сеземіз? Қалай ойлайсың, ауаның салмағы бар ма? Үй тапсырмасы Ауаның құрамы және қасиеттері туралы жазып кел. Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ «Ауаның қасиеттері» тақырыбына топтастыру жасаңдар Ауаның қасиеттерін жазып қой ҚЖ: Құндылық мақсаты: Зерттеуге, экспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау «Зерттеу» әдісі Шығармашылық тапсырма Ауаның қасиеттерін қалай пайдалана аламы? Жоба жаса және қорға
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Тақырыпты ашады Сұрақтарға жауап береді Топтық жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Сұраққа жауап береді Үй тапсырмасын алады Жеке жұмыс жасайды Жобаны қорғайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Ауаның не үшін қажет екенін түсінеді-1б ҚБ: «Әуе шары » әдісі
Дескриптор: Суреттерге қарап, сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Ауаның қасиеттеріне тәжірибе жасайды, қорытынды шығарады-1б
Керемет! Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Ауаның құрамы мен қасиеттері туралы жазады-1б
Дескриптор: Өз жобасының нұсқасын ұсынады және оны қорғайды-1б «Ноутбок» әдісі |
Суреттер оқулық
оқулық Суреттер Қимылдар Жоба үлгілері Кері байланыс парақтары |
||
шағым қалдыра аласыз

















