|
Бөлім: Ғасырлық туынды |
Мектеп: Мұғалім: |
||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
«Абай жолы» роман-эпопеясындағы көтерілген мәселелер. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.2.1 әдеби шығармадағы көтерілген мәселелерді қазіргі өмірмен байланыстырып, ұлттық мүдде тұрғысынан ашу; 11.2.2.1 автор бейнесінің шығарманың негізгі идеясымен байланысын айқындау; |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: «Абай жолы» романындағы көтерілген мәселелерді қазіргі өмірмен байланыстыр; Көпшілігі: автор бейнесінің шығарманың негізгі идеясымен байланысын айқындау; Кейбір оқушылар: әдеби шығармадағы көтерілген мәселелерді қазіргі өмірмен байланыстырып, ұлттық мүдде тұрғысынан ашу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушылар назарын сабаққа аудару. Қызығушылықты ояту. https://www.kazakhfilmstudios.kz/ сайтынан «Құнанбай» фильмінен үзінді көріп, ой түйіндеңдер. «Ой шақыру» әдісі. Оқушылар берілген пікірлермен танысып, өз ойларын білдіреді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар «Құнанбай» фильмінен үзінді көріп, ой түйіндеңдер. Оқушылар берілген пікірлермен танысып, өз ойларын білдіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Қалыптастырушы бағалаулар
Өзара бағалау. «Комментарий жасау» әдісі
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны
тану. 1-тапсырма. «Абай жолы»
романының 3-кітабы бойынша көтерілген мәселелерді
түсіндіріңіз. Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. Шығармадағы көтерілген мәселелерді түсіндіріңіз.
Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. Шығармадағы көтерілген мәселелерді талдаңыз.
Дескриптор:
ҚБ 4-тапсырма. Шығармадағы көтерілген мәселелерді талдаңыз.
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. «Қазақтың әр жазушысы қолына қалам алғанда «Абай» арқылы әдебиетіміз жаңа бір сатыға көтерілгенін ескеріп, сол сатыға көтерілуді, сол саты арқылы одан да жоғары көтерілуді арман етсе деймін», – деген Ғабит Мүсіреповтің сөзін эпиграф етіп алып, шағын ойтолғау жазыңдар. Дескриптор:
ҚБ |
«Абай жолы» романының 3-кітабы бойынша көтерілген мәселелерді түсіндіріңіз. Романдағы әлеуметтік мәселелерді анықтайды; Шығармадағы әлеуметтік теңсіздікті талдайды; Ойларын дәлелдейді. Шығармадағы көтерілген мәселелерді түсіндіріңіз. Абайдың орыс әдебиетімен танысуын талдайды; Ғылым, білім талдайды;жолындағы ізденістерін талдайды; Ойларын дәлелдейді. Оқушылар сол қоғамдағы ұлықтар мен болыстардың зорлығы, әділетсіздігі туралы ой қозғайды; Бостандық, еркіндік тақырыбын талдап, ойларын дәлелдейді. Қорытынды шығарады. Берілген пікірді қолданады; шағын ойтолғау жазады; Шығарманы жазудағы автор бейнесіне баға береді |
Бағалау.«Дауыс беру» әдісі.
ҚБ
Бағалау. «Дауыс беру» әдісі.
ҚБ
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы М. Әуезов «Абай жолы» роман-эпопеясы |
|
|
Сабақтың соңы |
Кері
байланыс. Егер тапсырманы толық түсінсеңіз, желкенді жасыл түспен бояңыз. Егер сұрағыңыз болса, сары түспен бояңыз. Егер мүлдем түсінбесеңіз, қызыл түспен бояңыз. |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 15 «Абай жолы» роман-эпопеясындағы көтерілген мәселелер.docx
|
Бөлім: Ғасырлық туынды |
Мектеп: Мұғалім: |
||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
«Абай жолы» роман-эпопеясындағы көтерілген мәселелер. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.2.1 әдеби шығармадағы көтерілген мәселелерді қазіргі өмірмен байланыстырып, ұлттық мүдде тұрғысынан ашу; 11.2.2.1 автор бейнесінің шығарманың негізгі идеясымен байланысын айқындау; |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: «Абай жолы» романындағы көтерілген мәселелерді қазіргі өмірмен байланыстыр; Көпшілігі: автор бейнесінің шығарманың негізгі идеясымен байланысын айқындау; Кейбір оқушылар: әдеби шығармадағы көтерілген мәселелерді қазіргі өмірмен байланыстырып, ұлттық мүдде тұрғысынан ашу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушылар назарын сабаққа аудару. Қызығушылықты ояту. https://www.kazakhfilmstudios.kz/ сайтынан «Құнанбай» фильмінен үзінді көріп, ой түйіндеңдер. «Ой шақыру» әдісі. Оқушылар берілген пікірлермен танысып, өз ойларын білдіреді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар «Құнанбай» фильмінен үзінді көріп, ой түйіндеңдер. Оқушылар берілген пікірлермен танысып, өз ойларын білдіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Қалыптастырушы бағалаулар
Өзара бағалау. «Комментарий жасау» әдісі
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны
тану. 1-тапсырма. «Абай жолы»
романының 3-кітабы бойынша көтерілген мәселелерді
түсіндіріңіз. Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. Шығармадағы көтерілген мәселелерді түсіндіріңіз.
Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. Шығармадағы көтерілген мәселелерді талдаңыз.
Дескриптор:
ҚБ 4-тапсырма. Шығармадағы көтерілген мәселелерді талдаңыз.
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. «Қазақтың әр жазушысы қолына қалам алғанда «Абай» арқылы әдебиетіміз жаңа бір сатыға көтерілгенін ескеріп, сол сатыға көтерілуді, сол саты арқылы одан да жоғары көтерілуді арман етсе деймін», – деген Ғабит Мүсіреповтің сөзін эпиграф етіп алып, шағын ойтолғау жазыңдар. Дескриптор:
ҚБ |
«Абай жолы» романының 3-кітабы бойынша көтерілген мәселелерді түсіндіріңіз. Романдағы әлеуметтік мәселелерді анықтайды; Шығармадағы әлеуметтік теңсіздікті талдайды; Ойларын дәлелдейді. Шығармадағы көтерілген мәселелерді түсіндіріңіз. Абайдың орыс әдебиетімен танысуын талдайды; Ғылым, білім талдайды;жолындағы ізденістерін талдайды; Ойларын дәлелдейді. Оқушылар сол қоғамдағы ұлықтар мен болыстардың зорлығы, әділетсіздігі туралы ой қозғайды; Бостандық, еркіндік тақырыбын талдап, ойларын дәлелдейді. Қорытынды шығарады. Берілген пікірді қолданады; шағын ойтолғау жазады; Шығарманы жазудағы автор бейнесіне баға береді |
Бағалау.«Дауыс беру» әдісі.
ҚБ
Бағалау. «Дауыс беру» әдісі.
ҚБ
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы М. Әуезов «Абай жолы» роман-эпопеясы |
|
|
Сабақтың соңы |
Кері
байланыс. Егер тапсырманы толық түсінсеңіз, желкенді жасыл түспен бояңыз. Егер сұрағыңыз болса, сары түспен бояңыз. Егер мүлдем түсінбесеңіз, қызыл түспен бояңыз. |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз












