|
Бөлім тақырыбы: Тарихи шындық пен көркемдік шешім |
Мектеп: Пән: Қазақ әдебиеті |
|||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Махамбет өлеңі – қазақ сөзінің қайталанбас құдіреті. |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.3.1 шығарманың идеясын ғаламдық тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазу; |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылардың барлығы: шығарманың идеясын анықтайды; Оқушылардың көпшілігі:шығарма идеясын ғаламдық тұрғыда талдайды; Оқушылардың кейбірі: әдеби эссе жазады. |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері
|
|
|||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі.
Топқа бөлу. Оқушылар Махамбет, Баймағамбет, Еділ, Жайық, Исатай сөздерін суыру арқылы топқа бөлінеді. Қызығушылықты ояту. «ПОПС» формуласы Өздеріне түскен атауларды Махамбеттің шығармаларындағы өлең идеяларымен байланыстырып, «ПОПС» формуласы негізінде ойларын айтады. Біздің ойымызша .... Оны былай дәлелдейміз .... Мынандай мысал келтіреміз .... Мынандай қорытындыға келдік .... Дескриптор:
қорытынды жасайды. ҚБ ІІ. Мағынаны тану. Топтар берілген тақырыптардың бірін таңдап, топта ақылдасады, өлеңнің идеясымен байланыстыра отырып талдайды. Сынып алдында жауаптарын қорғайды.
Тісің барда тісте.
Кері байланыс. Топтар бір-бірінің жауабына кері байланыс береді.
Жеке жұмыс. «Махамбет шығармаларында жалынды, саяси өткірлік пен терең ой, нәзік сезім әрдайым ұштасып, біте қайнасып жатады» деген пікірді жалғастырып, ғаламдық тұрғыда талдай отырып, әдеби эссе жазады. Сөз саны: 120-150.
|
Оқушылар Махамбет, Баймағамбет, Еділ, Жайық, Исатай сөздерін суыру арқылы топқа бөлінеді.
Топтық жұмыс жүргізеді
|
ҚБ «Нысана» Оқушы лар стикер жапсыру арқылы бағалай
ҚБ «Нысана» Оқушы лар стикер жапсыру арқылы бағалай
Кері байланыс. Топтар бір-бірінің жауабына кері байланыс береді. ҚБ «Нысана»
|
қима қағаздар
http://bilim-all.kz/olen/1624-Mahambettin-Baimagambet-sultanga-aitqany
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс: «Менің сабақтан кейінгі әсерім» кестесін толтырады.
|
|||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 15 Махамбет өлеңі – қазақ сөзінің қайталанбас құдіреті..docx
№ 15 Махамбет өлеңі – қазақ сөзінің қайталанбас құдіреті..docx
|
Бөлім тақырыбы: Тарихи шындық пен көркемдік шешім |
Мектеп: Пән: Қазақ әдебиеті |
|||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Махамбет өлеңі – қазақ сөзінің қайталанбас құдіреті. |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.3.1 шығарманың идеясын ғаламдық тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазу; |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылардың барлығы: шығарманың идеясын анықтайды; Оқушылардың көпшілігі:шығарма идеясын ғаламдық тұрғыда талдайды; Оқушылардың кейбірі: әдеби эссе жазады. |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері
|
|
|||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі.
Топқа бөлу. Оқушылар Махамбет, Баймағамбет, Еділ, Жайық, Исатай сөздерін суыру арқылы топқа бөлінеді. Қызығушылықты ояту. «ПОПС» формуласы Өздеріне түскен атауларды Махамбеттің шығармаларындағы өлең идеяларымен байланыстырып, «ПОПС» формуласы негізінде ойларын айтады. Біздің ойымызша .... Оны былай дәлелдейміз .... Мынандай мысал келтіреміз .... Мынандай қорытындыға келдік .... Дескриптор:
қорытынды жасайды. ҚБ ІІ. Мағынаны тану. Топтар берілген тақырыптардың бірін таңдап, топта ақылдасады, өлеңнің идеясымен байланыстыра отырып талдайды. Сынып алдында жауаптарын қорғайды.
Тісің барда тісте.
Кері байланыс. Топтар бір-бірінің жауабына кері байланыс береді.
Жеке жұмыс. «Махамбет шығармаларында жалынды, саяси өткірлік пен терең ой, нәзік сезім әрдайым ұштасып, біте қайнасып жатады» деген пікірді жалғастырып, ғаламдық тұрғыда талдай отырып, әдеби эссе жазады. Сөз саны: 120-150.
|
Оқушылар Махамбет, Баймағамбет, Еділ, Жайық, Исатай сөздерін суыру арқылы топқа бөлінеді.
Топтық жұмыс жүргізеді
|
ҚБ «Нысана» Оқушы лар стикер жапсыру арқылы бағалай
ҚБ «Нысана» Оқушы лар стикер жапсыру арқылы бағалай
Кері байланыс. Топтар бір-бірінің жауабына кері байланыс береді. ҚБ «Нысана»
|
қима қағаздар
http://bilim-all.kz/olen/1624-Mahambettin-Baimagambet-sultanga-aitqany
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс: «Менің сабақтан кейінгі әсерім» кестесін толтырады.
|
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














