|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Заттар және олардың қасиеттері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 15 сабақ. Біз су туралы не білеміз? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.7 – эксперимент жүргізу және оның нәтижелерін кестеге түсіру; 2.3.3.1.-судың физикалық қасиеттерін анықтау (дәмсіз, иіссіз, белгілі бір форманың болмауы, аққыштығы) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Судың қандай физикалық қасиеттерге ие екенін біледі |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ
құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ
ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. «Жаңбыр тамшылары» әдісі Тест: 1. Адам ауасыз қанша уақыт шыдай алады ? а) 1 күн ә) 1 ай б) 1 минут 2. Ауаның дәмі қандай ? а) ащы ә) дәмсіз б) тәтті 3. Ауаның иісі бар ма ? а) иә, иісі бар ә) жоқ, иіссіз б) кейде иіссіз, кейде иісі бар 4. Ауа ... а) жылуды сақтайды ә) отты сөндіреді б) сығылмайды 5. Мақалды жалғастыр: Таза ауа - ... а) наны тәтті ә) дертке дауа б) жер болмас 6. Ауа бізге не үшін керек? А) жек үшін ә) демалу үшін б) ойнау үшін Тақырыпты ашу Құндылық мақсаты:Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру 1-тапсырма Проблемалық кезең. Су,бу, мұз кесегін көрсету. Сұрақ қою -Бұл не? -Бұл су,мұз,бу. Бұлардың барлығы -су. Су күйлерін атайықшы. «Су- өмір нәрі» деп халық бекер айтпаған. Неге су өмірдің нәрі дейміз? (Су адамға, жан жануарға, өсімдікке, барлық табиғатқа керек.) Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы Су және судың қасиеті. Бүгін біз судың қасиеттерін зерттейтін ғалымдар боламыз. Әртүрлі тәжірибелер жасап, судың қасиеттерін зерттейміз. 2-тапсырма Құндылық мақсаты: Зерттеуге, экспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау «Тәжірибе алаңы» әдісі №1 тәжірибе Мұз кесегінін ерігенін көрсету. Мұз ерігенде суға айналады. Су сұйық зат екен. Ол ағады. Суды беті тегіс нәрсеге құйып, жан жағына аққанын көрсету. (Сұйық, аққыш) №2 тәжірибе Екі стақанға біреуіне су , екіншісіне сүт құю. Екеуін салыстыру. Сүт ақ, су түссіз. (Су түссіз) №3 тәжірибе стақандардағы сүт пен суға қасық салу. Қайсысында қасық анық көрінеді? (Су мөлдір) №4 Балалар судың дәмін көреді. (Су дәмсіз). №5 Суды иіскеп көреді. (Иіссіз) №6 Стақандағы суды кесеге тәрелкеге құю. Суда пішін жоқ. Қандай ыдысқа құйылса соның пішінін алады. №7 Суға қарындаш батыру. Су жабысқақ. Тәжірибелер барысында балалар жасаған қорытындыларын тақтадағы су туралы топтастыру плакатына іледі Сергіту сәті «Жаңбыр дыбысы» әдісі Топтық жұмыс Сәйкестендіру тесті Дұрыс пікірді бағыттауыш сызықпен қос Е Қ Буланғанда су суға айналады. ЕБҚ Судың тазалығыш екенін тәжірибе жасап көр. Тақтадағы бор сызығын сулы шүберекпен сүрт.Не өзгерді? ҚЖ: «Иә-жоқ» ойыны Су мөлдір емес -жоқ Судың түсі ақ- жоқ Су мөлдір- ия Су аққыш- ия Мұз қатты- ия Бу жұмсақ- жоқ Су иіссіз -ия
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды Сұрақтарға жауап береді Тақырыпты ашады Тәжірибелер жасайды Мұғалімнің көмегімен судың қасиеттерін анықтайды Жаттығу жасайды Сәйкестен діру жасайды Жеке жұмыс жасайды Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Өзін өзі бпғалау әдісі
Дескриптор: Ауа туралы білімі толыққан-1б Сұрақтарға дұрыс жауап таба алады-1б Тамаша!
Дескриптор: Судың күйлерін атайды, біледі-1б Судың маңызын түсінеді-1б
Дескриптор: Судың қасиеттерін анықтайды-1б Тәжірибе жасау ережесін біледі,қолданады-1б
Тамаша! Дескриптор: Дұрыс пікірді бағыттауыш сызықпен қосады-1б Су күйлерінің ауысуын біледі-1б
Дескриптор: Ойын арқылы тақырыпты қорытындылай алады-1б Судың қасиеттерін түсінеді,біледі-1б «Әуе шарлары» әдісі |
Суреттер Су күйлерінің суреттері Тамшылар Бұлттар Плакат оқулық Су түрлері Суреттер Ыдыстар Мұз Стакан Су Сүт Қимылдар Таратпа материал Плакат Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 15 сабақ. Біз су туралы не білеміз?
№ 15 сабақ. Біз су туралы не білеміз?
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Заттар және олардың қасиеттері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 15 сабақ. Біз су туралы не білеміз? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.7 – эксперимент жүргізу және оның нәтижелерін кестеге түсіру; 2.3.3.1.-судың физикалық қасиеттерін анықтау (дәмсіз, иіссіз, белгілі бір форманың болмауы, аққыштығы) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Судың қандай физикалық қасиеттерге ие екенін біледі |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ
құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ
ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. «Жаңбыр тамшылары» әдісі Тест: 1. Адам ауасыз қанша уақыт шыдай алады ? а) 1 күн ә) 1 ай б) 1 минут 2. Ауаның дәмі қандай ? а) ащы ә) дәмсіз б) тәтті 3. Ауаның иісі бар ма ? а) иә, иісі бар ә) жоқ, иіссіз б) кейде иіссіз, кейде иісі бар 4. Ауа ... а) жылуды сақтайды ә) отты сөндіреді б) сығылмайды 5. Мақалды жалғастыр: Таза ауа - ... а) наны тәтті ә) дертке дауа б) жер болмас 6. Ауа бізге не үшін керек? А) жек үшін ә) демалу үшін б) ойнау үшін Тақырыпты ашу Құндылық мақсаты:Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру 1-тапсырма Проблемалық кезең. Су,бу, мұз кесегін көрсету. Сұрақ қою -Бұл не? -Бұл су,мұз,бу. Бұлардың барлығы -су. Су күйлерін атайықшы. «Су- өмір нәрі» деп халық бекер айтпаған. Неге су өмірдің нәрі дейміз? (Су адамға, жан жануарға, өсімдікке, барлық табиғатқа керек.) Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы Су және судың қасиеті. Бүгін біз судың қасиеттерін зерттейтін ғалымдар боламыз. Әртүрлі тәжірибелер жасап, судың қасиеттерін зерттейміз. 2-тапсырма Құндылық мақсаты: Зерттеуге, экспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау «Тәжірибе алаңы» әдісі №1 тәжірибе Мұз кесегінін ерігенін көрсету. Мұз ерігенде суға айналады. Су сұйық зат екен. Ол ағады. Суды беті тегіс нәрсеге құйып, жан жағына аққанын көрсету. (Сұйық, аққыш) №2 тәжірибе Екі стақанға біреуіне су , екіншісіне сүт құю. Екеуін салыстыру. Сүт ақ, су түссіз. (Су түссіз) №3 тәжірибе стақандардағы сүт пен суға қасық салу. Қайсысында қасық анық көрінеді? (Су мөлдір) №4 Балалар судың дәмін көреді. (Су дәмсіз). №5 Суды иіскеп көреді. (Иіссіз) №6 Стақандағы суды кесеге тәрелкеге құю. Суда пішін жоқ. Қандай ыдысқа құйылса соның пішінін алады. №7 Суға қарындаш батыру. Су жабысқақ. Тәжірибелер барысында балалар жасаған қорытындыларын тақтадағы су туралы топтастыру плакатына іледі Сергіту сәті «Жаңбыр дыбысы» әдісі Топтық жұмыс Сәйкестендіру тесті Дұрыс пікірді бағыттауыш сызықпен қос Е Қ Буланғанда су суға айналады. ЕБҚ Судың тазалығыш екенін тәжірибе жасап көр. Тақтадағы бор сызығын сулы шүберекпен сүрт.Не өзгерді? ҚЖ: «Иә-жоқ» ойыны Су мөлдір емес -жоқ Судың түсі ақ- жоқ Су мөлдір- ия Су аққыш- ия Мұз қатты- ия Бу жұмсақ- жоқ Су иіссіз -ия
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды Сұрақтарға жауап береді Тақырыпты ашады Тәжірибелер жасайды Мұғалімнің көмегімен судың қасиеттерін анықтайды Жаттығу жасайды Сәйкестен діру жасайды Жеке жұмыс жасайды Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Өзін өзі бпғалау әдісі
Дескриптор: Ауа туралы білімі толыққан-1б Сұрақтарға дұрыс жауап таба алады-1б Тамаша!
Дескриптор: Судың күйлерін атайды, біледі-1б Судың маңызын түсінеді-1б
Дескриптор: Судың қасиеттерін анықтайды-1б Тәжірибе жасау ережесін біледі,қолданады-1б
Тамаша! Дескриптор: Дұрыс пікірді бағыттауыш сызықпен қосады-1б Су күйлерінің ауысуын біледі-1б
Дескриптор: Ойын арқылы тақырыпты қорытындылай алады-1б Судың қасиеттерін түсінеді,біледі-1б «Әуе шарлары» әдісі |
Суреттер Су күйлерінің суреттері Тамшылар Бұлттар Плакат оқулық Су түрлері Суреттер Ыдыстар Мұз Стакан Су Сүт Қимылдар Таратпа материал Плакат Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз




















