|
Бөлім: Ғасырлық туынды |
Мектеп: Мұғалім: |
||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
«Абай жолы» роман- эпопеясындағы кейіпкерлер бейнесі. Абай бейнесі. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.3.1 - көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсету. |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: «Абай жолы» романындағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау; Көпшілігі: романдағы Абай бейнесін жинақтап, даралау; Кейбір оқушылар: көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсету. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушылар назарын сабаққа аудару. Қызығушылықты ояту. https://www.kazakhfilmstudios.kz/ сайтынан «Құнанбай» фильмінен үзінді көріп, ой түйіндеңдер. «Ой шақыру» әдісі. Ұлы ақын туралы айтылған ойлардың мазмұнын ашыңдар. Абай – ел кегінің жоқшысы, халық ұлы Абай тарихи тұлға. Сыншыл реалист сазгер ағартушы демократ ұлы ұстаз жазба әдебиетінің өкілі Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар «Құнанбай» фильмінен үзінді көріп, ой түйіндеңдер. Оқушылар ұлы ақын туралы айтылған ойлардың мазмұнын ашыңдар. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Қалыптастырушы бағалаулар
Өзара бағалау. «Комментарий жасау» әдісі
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|
|
Сабақтың ортасы |
М Абайдың азамат болып қалыптасуы ағынаны тану. 1-тапсырма. Абай – азамат. Абайдың азаматтық бейнесін ашыңдар.
Барластың батасы
Жұттағы ауыр жағдай
Бөжейдің асы
Әке мен бала Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. Абайдың азаматтық жолын берілген оқиғалармен байланыстырыңыз.
Абай – ағартушы – демократ Абайдың азаматтық жолы
Абай – ақын
Абайдың орыс достары Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. Абай жолы - халық жолы.
Абай жолы - халық жолы Өнер жолы
Әділет жолы
Даму жолы
Халық үшін күрес жолы Дескриптор:
ҚБ ІІІ. Ой толғаныс сатысы. Қазақ үшін Әуезов – екінші Абай • Абай бейнесін сомдаудағы шеберлік • Абай бейнесін жасауды жазушы жеткен биіктік /ойтолғау/ |
Оқушылар Абайдың азаматтық бейнесін ашады. Берілген оқиғаларды талдап түсіндіреді; Абайдың азаматтық жолын оқиғалармен байланыстырады; Ойларын дәлелдейді. Абайдың азаматтық жолын берілген оқиғалармен байланыстырады. Абайдың азаматтық жолын берілген оқиғалармен байланыстырады; Ойларын дәлелдейді. Абайдың өнер жолындағы қадамдарын талдайды; Ақынның әділет жолындағы бейнесін талдайды; Халық үшін күрес жолын талдайды; Ойларын дәлелдейді. Тақырып бойынша ойларын қорытындылап, ойтолғау жазады. |
Бағалау.«Дауыс беру» әдісі.
ҚБ
Бағалау. «Дауыс беру» әдісі.
ҚБ
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы М. Әуезов «Абай жолы» роман-эпопеясы |
|
|
Сабақтың соңы |
Кері
байланыс. Егер тапсырманы толық түсінсеңіз, желкенді жасыл түспен бояңыз. Егер сұрағыңыз болса, сары түспен бояңыз. Егер мүлдем түсінбесеңіз, қызыл түспен бояңыз. |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 18 «Абай жолы» роман- эпопеясындағы кейіпкерлер бейнесі. Абай бейнесі, Құнанбай бейнесі..docx
|
Бөлім: Ғасырлық туынды |
Мектеп: Мұғалім: |
||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
«Абай жолы» роман- эпопеясындағы кейіпкерлер бейнесі. Абай бейнесі. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.3.1 - көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсету. |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: «Абай жолы» романындағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау; Көпшілігі: романдағы Абай бейнесін жинақтап, даралау; Кейбір оқушылар: көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсету. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушылар назарын сабаққа аудару. Қызығушылықты ояту. https://www.kazakhfilmstudios.kz/ сайтынан «Құнанбай» фильмінен үзінді көріп, ой түйіндеңдер. «Ой шақыру» әдісі. Ұлы ақын туралы айтылған ойлардың мазмұнын ашыңдар. Абай – ел кегінің жоқшысы, халық ұлы Абай тарихи тұлға. Сыншыл реалист сазгер ағартушы демократ ұлы ұстаз жазба әдебиетінің өкілі Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар «Құнанбай» фильмінен үзінді көріп, ой түйіндеңдер. Оқушылар ұлы ақын туралы айтылған ойлардың мазмұнын ашыңдар. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Қалыптастырушы бағалаулар
Өзара бағалау. «Комментарий жасау» әдісі
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|
|
Сабақтың ортасы |
М Абайдың азамат болып қалыптасуы ағынаны тану. 1-тапсырма. Абай – азамат. Абайдың азаматтық бейнесін ашыңдар.
Барластың батасы
Жұттағы ауыр жағдай
Бөжейдің асы
Әке мен бала Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. Абайдың азаматтық жолын берілген оқиғалармен байланыстырыңыз.
Абай – ағартушы – демократ Абайдың азаматтық жолы
Абай – ақын
Абайдың орыс достары Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. Абай жолы - халық жолы.
Абай жолы - халық жолы Өнер жолы
Әділет жолы
Даму жолы
Халық үшін күрес жолы Дескриптор:
ҚБ ІІІ. Ой толғаныс сатысы. Қазақ үшін Әуезов – екінші Абай • Абай бейнесін сомдаудағы шеберлік • Абай бейнесін жасауды жазушы жеткен биіктік /ойтолғау/ |
Оқушылар Абайдың азаматтық бейнесін ашады. Берілген оқиғаларды талдап түсіндіреді; Абайдың азаматтық жолын оқиғалармен байланыстырады; Ойларын дәлелдейді. Абайдың азаматтық жолын берілген оқиғалармен байланыстырады. Абайдың азаматтық жолын берілген оқиғалармен байланыстырады; Ойларын дәлелдейді. Абайдың өнер жолындағы қадамдарын талдайды; Ақынның әділет жолындағы бейнесін талдайды; Халық үшін күрес жолын талдайды; Ойларын дәлелдейді. Тақырып бойынша ойларын қорытындылап, ойтолғау жазады. |
Бағалау.«Дауыс беру» әдісі.
ҚБ
Бағалау. «Дауыс беру» әдісі.
ҚБ
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы М. Әуезов «Абай жолы» роман-эпопеясы |
|
|
Сабақтың соңы |
Кері
байланыс. Егер тапсырманы толық түсінсеңіз, желкенді жасыл түспен бояңыз. Егер сұрағыңыз болса, сары түспен бояңыз. Егер мүлдем түсінбесеңіз, қызыл түспен бояңыз. |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз






